SEYDİ ŞİFA TERMAL TESİSLERİ
SEYDİ ŞİFA TERMAL TESİSLERİ
2014 yılından beri sürdürdüğümüz çalışmalarla 1. Jeotermal kuyumuzu  850 m derinlikte  43oC  sıcak su bulunması ile tamamladık. 2.kuyumuzda  ise  yapılan sondaj çalışmaları neticesinde; 660 m derinliğinde, 43oC sıcaklıkta, 60 lt/sn’nin  üzerinde debide  jeotermal akışkan elde edilmiştir. 

Ketirağılları bölgesinde 315.000 m² lik bir alan Belediyemiz bünyesine kazandırılmıştır. Bu alanda sosyal tesisler ve havuz çalışmalarımız Belediyemiz tarafından hazırlanıp ihalesi yapılmıştır. Temeli atılan Termal Sosyal Tesislerimiz yükselmeye devam etmektedir. Bu bölgede ayrıca Jeotermal otel ve jeotermal seracılık yapılacaktır.  

Bahçelievler Mahallesinde 852 m derinlikte açılan Jeotermal Kuyumuzda 43C sıcaklıkta su bulunması ile tamamladık. Belediyemiz bünyesine kazandırılan 315.00 lik bir alanda kendi öz sermayemiz ile tamamladığımız Termal Tesislerimiz şehrimizin istihdamına ve ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Termal sularımız, içmece olacak kullanılmasının yanında birçok hastalığı tedavi edici özelliğe ve 43C  sıcaklıkla hiçbir işlem uygulanmadan tesislerimize ulaşan şifalı sular, özellikle romatizmal hastalıklar, eklem ağrıları, egzama, depresyona bağlı psikolojik rahatsızlıklar, kronik tekrarlayan ülserler, mide ve İnce bağırsakların fonksiyonel rahatsızlıkları, gut hastalığı, kronik İdrar yolları iltihapları, cilt hastalıkları, sedef hastalığı, bel ve boyun ağrıları gibi hastalıkları tedavi edici özelliğe sahiptir.