YAZAR BULUT “LÜTFEN ÇOCUKLARINIZLA OYNAYIN VE VAKİT GEÇİRİN"
YAZAR BULUT “LÜTFEN ÇOCUKLARINIZLA OYNAYIN VE VAKİT GEÇİRİN"

Seydişehir Belediyesi  4. cü Kitap Günleri kapsamında İlahiyatçı-Eğitimci Yazar Ahmet Bulut konferans verdi.

28-Ekim 3 Kasım tarihler arasında devam eden Kitap Günleri kapsamında gerçekleştirilen yazar buluşmaları ve konferansları devam ediyor.

Çocukların yetiştirilmesi konusunda anne ve babalara çok büyük görevler düştüğü kaydeden Yazar Bulut, “çocuklarınızla 0-7 yaş arası oyunlar oynayın, 7-14 yaş arası onlara bilgi verin,  14- 21 arası arkadaş olun istişare edin ondan sonrasında korkmayın diyor Hz. Ali. Bu nedenle çocuklarınızla fazlaca vakit geçirmeye çalışın.  Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlayabilmek için çok çalışırken onları hayattan mahrum bırakıyoruz ve iletişim kuramıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hayatınızdaki bazı şeyler bırakın eksik kalsın arabanızın modeli düşük olsun, biraz az kazanın, eviniz küçük olsun diyerek anne ve babalara seslenen Bulut,” ama lütfen çocuklarınızla oynayın ve vakit geçirin. Telafisi çok zor sorunları yaşamayın. Şikayet ettiğimiz nesillerin sorumlusu biziz” şeklinde konuştu.

İlahiyatçı-Eğitimci Yazar Ahmet Bulut katılımcılara aile, ailede iletişim, çocuk yetiştirmenin önemi ve aile iletişiminin temel faktörleri konusunda bilgiler verip Peygamber Efendimiz ve sahabelerin ailelerinden örnekler verdi.

Konferansın sonunda Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  katılımlarından dolayı Bulut'na teşekkür ederek, tablo hediye etti.

Millet Bahçesinde düzenlenen “Çocukların Ebeveyni Mi Yoksa Esiri Miyiz” konulu konferansa Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Belediye Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.

 

 

DİĞER HABERLER
PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

TOKİ Seydişehir Pınarbaşı Mahallesinde bulunan 24 konutu ihaleyle satışa çıkarıyor. Satışı yapılacak olan konutların ihalesi, 7 Aralık 2023 günü Saat: 10.30’da yapılacağı belirtildi. Çevre Şehircili...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ” Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Bilgilerin öğrenilmesi, geli...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL'DAN  RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

BAŞKAN TUTAL'DAN RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, rüzgar ve fırtınadan zarar gören üreticiyi ziyaret etti. Seydişehir’de önceki gün akşam saatlerinde başlayan ve gün boyu devam eden rüzgar ve fırtına dolayıs...

DEVAMINI OKU