SEYDİŞEHİR’DE ÇOCUKLAR ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI
SEYDİŞEHİR’DE ÇOCUKLAR ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI

Seydişehir Belediyesi, Ramazan Bayramının 3. Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla “Çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla şenlik düzenledi.

Seydişehir Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ve ramazan bayramının 3. Günü dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Meddah gösterisi, Kıpır Ayaklar Kukla Gösterisi, Sihirbaz gösterileri, şişme oyun parkı ile eğlenen çocuklar daha sonra meddah gösterisi eşliğinde billalı, seksek, tel çevirme, dokuztaş, yakan top, ip atlama, topaç çevirme yarışmalarına katıldı. Çocuklarla birlikte eğlenen aileler de çifte bayramın tadını doyasıya çıkardılar.

Çeşitli yarışmaların düzenlendiği şenlikte yarışmaları kazanan çocuklara ödülleri verilirken alanda bulunan ve şenliğe katılan ailelere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Geleneksel çocuk oyunlarıyla çocukların ve ailelerin doyasıya eğlendiğini kaydeden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ile Ramazan Bayramının 3. Gününün aynı zamana denk gelmesi ile “çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla düzenlediğimiz şenlikte çocuklarımız ve ailelerimiz doyasıya eğlendi. Geleneksel çocuk oyunlarıyla yarışan ailelerimiz aynı zamanda sihirbaz, meddah, kıpır ayaklar kukla gösterileriyle de çifte bayramın tadını çıkardılar” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR’DE UĞUR IŞILAK RÜZGARI ESTİ

SEYDİŞEHİR’DE UĞUR IŞILAK RÜZGARI ESTİ

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Yüzyılı isimli konserde Uğur Işılak rüzgarı esti. İlk olarak Seydişehir yerel sanatçılarından Abdullah Buğdaycı ve Morton Müzik gurubuyla başlayan....

DEVAMINI OKU
BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL MAÇLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL MAÇLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi Başkanlık Kupası Voleybol Turnuvası, 6 takımın katılımıyla başladı Seydişehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Başkanlık Kupası Voleybol karşılaş...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’İN EN PRESTİJLİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

SEYDİŞEHİR’İN EN PRESTİJLİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkanların inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Hafi...

DEVAMINI OKU