SEYDİŞEHİR KENT KONSEYİ KURULDU
SEYDİŞEHİR KENT KONSEYİ KURULDU

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu’nun öncülüğünde kurulan Kent Konseyi Başkanlığına Çetin Aksakbağı seçildi.

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kent Konseyi toplantısında Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu,  Kent Konseyi çalışmasının Seydişehir’de ilk kez oluşmasını sağlayarak önemli çalışmalara imza atılacağını kaydetti.

Kaymakam Cevdet Bakkal , Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meslek örgütleri, kamu görevlileri ve muhtarların katıldığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Divan Başkanlığını Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Vekili Şenol Göçeren’in yaptığı genel kurul seçimlerinde Çetin Aksakbağı Kent Konseyi Başkanlığına seçildi.

Kent Konseyi’nin 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 76. maddesinde belirtilen hedefler doğrultusunda kurulduğunu belirten Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu; “Seydişehir Belediyesi olarak, kentimizin daha iyi yönetilmesi ve vatandaşlarımızın karar alma süreçlerine daha aktif katılımını sağlamak amacıyla kent konseyimizin kurulması için bir adım attık. Seçim beyannamemizde de yer alan, günümüzde demokrasinin mihenk taşı olan Kent konseyi, kentimizin gelişimi ve sorunlarının çözümü konusunda önemli bir platform olacaktır. Çünkü Ulu Önder Mustafa Kemal’in dediği gibi Demokrasi; memleket aşkıdır, aynı zamanda babalık ve analıktır. Bizler burada şehrimizin demokrasi yapısının daha da gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kaymakam Cevdet Bakkal, “kent konseyinde birlik ve beraberlik anlamında Seydişehir’e hizmet edilmesi noktasında çok güzel çalışmalara imza atılacaktır. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından yapılan seçimde Çetin Aksakbağı Kent Konseyi Başkanı seçilirken Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeliğine Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Durmuş Onar, Esnaf VE Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Cemal Küçük, Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya, Ortakaraören Mahallesi Muhtarı Şakir Yıldırımoğlu, Taraşçı Mahallesi Muhtarı İbrahim Züfer Çam, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Kapkap, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Ünüvar, Suğla Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Aşkayanar,  Ahmet Cengiz Müh. Fak. Dekan Yrd. Yusuf Uzun, Ziraat Odası Başkanı Ramazan Çınar seçildi.

Yedek Üyeler ise Sulama Birliği Başkanı Osman Güzel, Akçalar Sulama Birliği Başkanı Lütfi Gündem, Taraşçı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bağcı, Üçkaraören Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erhan Çınar, Bostandereliler Sos. Yar. Day. Kalkınma Der. Başkanı Evren Aldere, Ketenli Kültür Yard. ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Borazan, Türk Hava Kurumu Başkanı Enes Acar, Musiki Derneği Başkanı Sıtkı Özkal, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Soner Güler, Minibüsçüler Derneği  Başkanı İsmail Berber’den oluştu.

 

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

Seydişehir Belediyesine ait Alaylar 2 Mahallesi lojmanlar girişinde bulunan yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı. Haftanın her günü hizmet veren havuzda hijyen ve güvenlik konularına da büyü...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu,  Muharrem ayı dolayısı ile Değirmenci Mahallesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Muharrem ayının başlaması nedeni ile Seydişehir Belediyesi tarafınd...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1. Ayak Müsabakaları Seydişehir’de yapılacak. Türkiye Muaythai Federasyonu ve Seydişehir Belediyesi işbirliğiyle 20 Temmuz Cumartesi günü Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1...

DEVAMINI OKU