SEYDİŞEHİR ÇOCUK FESTİVALİNİN 4’CÜSÜ BAŞLADI
SEYDİŞEHİR ÇOCUK FESTİVALİNİN 4’CÜSÜ BAŞLADI

 

Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Çocuk Festivali törenle açıldı.

Seydişehir Atatürk Spor Salonu’nda, 2- 5 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Çocuk Festivali, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve protokol üyeleri ile birlikte törenle açıldı.

Seydişehir Belediyesinin düzenlendiği festivale, Kaymakam Deniz Pişkin, Başkan Mehmet Tutal, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yalçın Özkubat,  AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Seydişehir Belediyesi Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Mahalle Muhtarları, çok sayıda çocuklar ve aileleri katıldı.

İlk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretim gören  çocuklara yönelik gerçekleştirilen festivalde; çömlek sanatı, Sıfır Atık Atölyesi, Bilim ve Afad Tırı Eğitim Merkezi, satranç, mas güreşi, mangala, langırt, jenga,, matematik oyunları, spor gösterileri, şişme oyun parkı gibi etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi.

Çocukları eğlendirmek, eğlenirken öğrenmelerini ve boş vakitlerinin verimli geçmesini sağlamak amacıyla yapılan festivalin amacına ulaştığını belirten Başkan Tutal, “sömestr tatilinin son günlerinde çocuklarımızın eğlenmesini sağlamak, bunu yaparken de öğrenmesine vesile olmak bizim bu festivaldeki en büyük amacımızdır. Yapmış olduğumuz sportif etkinlikler, akıl zeka oyunları, beceri, konsantrasyon, dikkat, mantık gerektiren etkinlikler, bu festivalimizde çocuklarımız için oldukça ilgi çekiyor. Özellikle Afad Deprem Simülasyon tırı ile Büyükşehir Belediyesi Bilim Tırı çocuklarımıza eğitimler de veriyor. Etkinliğimiz Pazar günü son bulacak. Tüm çocuklarımızı etkinliğimize davet ediyor, festivalimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaymakam Deniz Pişkin,” Yavrularımızın okula dönmeden ara tatilde güzelce eğlenmeleri için düzenlenen bu güzel etkinlik için Belediye Başkanımız Mehmet Tutal ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu yıl 4.’cüsü düzenlenen bir etkinlik Seydişehir’de kabul görmüş ve iyi düşünülmüş bir etkinlik “ifadelerini kullandı.

Festival sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

 

 

DİĞER HABERLER
“BİN YIL” SEYDİŞEHİR’DE SAHNELENDİ

“BİN YIL” SEYDİŞEHİR’DE SAHNELENDİ

  Seydişehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal etkinlikleri kapsamında 28 Şubat döneminde yaşananları anlatan tiyatro Ankebut tarafından sergilenen “Bin Yıl” oyununu tiyatroseverlerle buluşturdu. Belediy...

DEVAMINI OKU
GES SAHA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

GES SAHA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Seydişehir Belediyesi tarafından başlatılan GES Projesinde hafriyat ve saha düzenlemesini çalışması tamamlandı.  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek ola...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL, MUHTARLARLA VEFA BULUŞMASINDA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN TUTAL, MUHTARLARLA VEFA BULUŞMASINDA BİR ARAYA GELDİ

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, dönemi boyunca birlikte görev yaptığı mahalle muhtarları ile birlikte vefa buluşmasında bir araya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanatevinde gerçekleşen buluş...

DEVAMINI OKU