SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ İLE SEBELTAŞ A.Ş SÖZLEŞME İMZALADI
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ İLE SEBELTAŞ A.Ş SÖZLEŞME İMZALADI

Seydişehir Belediyesi ile Maden-İş Sendikası arasında, Seydişehir Belediyesi iştiraki olan SEBELTAŞ'ta çalışan 22 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesinin ardından sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı olmasını dileyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2023 yılı SEBELTAŞ 9. Toplu iş sözleşmesi kapsamında imzaladıkları sözleşmeyle birlikte çalışanların ücretlerini %70 oranında arttırdıklarını söyledi.

Seydişehir Belediyesi iştiraki olan SEBELTAŞ Beton Elemanları Makine İnş. San ve Tic. A.Ş. ile yetkili sendika arasında 01.01.2023-31.12.2024 tarihlerini kapsayan 9.  dönem toplu iş sözleşmesi Seydişehir Belediye Başkanı, SEBELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tutal ve Türkiye Maden İş Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin tarafından imzalandı. 

Çalışanların haklarını her daim korumak için gayret ettiklerini belirten Başkan Tutal, “İşçilerimizin emeğinin karşılığını alnının teri kurumadan vermeye, imkanlarımız ölçüsünde daha iyi şartlara yükseltmeye gayret ediyoruz. Toplu iş sözleşmemizin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Türkiye Maden İş Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin “Çalışanın hakkını verme konusundaki duyarlı davranışlarından dolayı Seydişehir Belediye Başkanımız ve Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tutal'a, Sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. Yapılan sözleşmemizin üyelerimize, işyerimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR’DE UĞUR IŞILAK RÜZGARI ESTİ

SEYDİŞEHİR’DE UĞUR IŞILAK RÜZGARI ESTİ

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Yüzyılı isimli konserde Uğur Işılak rüzgarı esti. İlk olarak Seydişehir yerel sanatçılarından Abdullah Buğdaycı ve Morton Müzik gurubuyla başlayan....

DEVAMINI OKU
BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL MAÇLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL MAÇLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi Başkanlık Kupası Voleybol Turnuvası, 6 takımın katılımıyla başladı Seydişehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Başkanlık Kupası Voleybol karşılaş...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’İN EN PRESTİJLİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

SEYDİŞEHİR’İN EN PRESTİJLİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkanların inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Hafi...

DEVAMINI OKU