SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ 4. KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ 4. KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ


Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen kitap günleri sona erdi.

28 Ekim’de Millet Bahçesinde açılışı gerçekleştirilen ve 7  gün süren kitap günlerine on binlerce kişinin geldiğini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  gençlerin  ve çocukların kitap günlerine yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti. 


Başkan Tutal, merkez ve kırsal mahallelerden kitap günlerine katılan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine hediye çeki vererek kitap almalarına katkıda bulundu. 


Başkan Tutal, " Birbirinden kıymetli yazarlar ve binlerce kitapla başlattığımız kitap günlerimizi tamamladık. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi .Seydişehir Belediyesi olarak bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdiğimiz kitap günleri, Seydişehir’imizde düzenlenen en önemli sosyal ve kültürel etkinliklerimiz arasında yer alıyor. Çocuklarımızın , gençlerimizin ve hemşehrilerimizin daha fazla kitap okuma alışkanlığı kazanması, sevdikleri yazarlarla bir araya gelmeleri güzeldi. Kitap günlerimize katılımları için öğrencilerimize, velilerimize, hemşehrilerimize ve yazarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
Seydişehir Belediyesi 4. Kitap Günlerinde birbirinden değerli yazarlarımız Hatice Kübra Tongar, Prof. Dr Ahmet Şimşirgil, Ahmet Bulut, Hayati İnanç, Gri Koç (Gökhan Müftüoğlu) gibi birbirinden değerli yazarlar, okurları için Millet Bahçesi’ndekonferans vererek, kitaplarını imzaladı.


Millet Bahçesinde iki gün boyunca Konyalı ve Seydişehirli yazarlarımız Nur Dünya Kaplan, Ercan Arslan, Ahmet Şener, Vural Kaya, Bahaddin Karakuş,Sultan Çoban, Baran Özdemir, Eda Nur  Beyaz, Muhammed Uzun, Tayyar Yıldırım,  Mustafa Dinç, İzzet Eker, Mehmet Boztepe, Ali Erkan Kavaklı, Mehmet Aydın, Evrim Ertekin de kitaplarını imzalayarak söyleşi yaptı.
Etkinlik kapsamında merkez ve kırsal mahallelerde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencileri de etkinlik alanına belediye tarafından misafir edilerek kitapları inceledi, etkinlik alanında Meddah Osman Ağa eşliğinde doyasıya eğlendi.

DİĞER HABERLER
PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

TOKİ Seydişehir Pınarbaşı Mahallesinde bulunan 24 konutu ihaleyle satışa çıkarıyor. Satışı yapılacak olan konutların ihalesi, 7 Aralık 2023 günü Saat: 10.30’da yapılacağı belirtildi. Çevre Şehircili...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ” Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Bilgilerin öğrenilmesi, geli...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL'DAN  RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

BAŞKAN TUTAL'DAN RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, rüzgar ve fırtınadan zarar gören üreticiyi ziyaret etti. Seydişehir’de önceki gün akşam saatlerinde başlayan ve gün boyu devam eden rüzgar ve fırtına dolayıs...

DEVAMINI OKU