KAÇAK YAPILAŞMAYLA MÜCADELE SÜRÜYOR
KAÇAK YAPILAŞMAYLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Seydişehir Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan kaçak olarak inşa edildiği belirlenen yapılara izin vermiyor.

Başkan Tutal, izinsiz olarak inşa edilen kaçak yapılaşmayla mücadele ettiklerini hiçbir şekilde izinsiz yapılan ruhsatsız ve kaçak yapıya asla taviz vermediklerini kaydetti.

Ruhsatsız,  kaçak  ve mevcut projeye aykırı yapılaşmayla mücadelelerini sürdürdüklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “İlçenin farklı bölgelerinde Belediyenin tüm uyarılarına karşı, proje harici yapılan inşaatlarda yapılan çalışmalarla kaçak bina ve yapıların önüne geçilerek, Seydişehir’in yaşanabilir bir kent görünümüne kavuşmasını hedefliyoruz.  

Kaçak yapılaşmaya taviz vermiyoruz. Bu bağlamda kaçak yapılaşma konusunda uyarıda bulunup gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz.  Ekiplerimizin yaptığı kontroller ve denetimler sonucu ruhsatsız olarak inşa edildiği belirlenip hakkında yıkım kararı bulunan yapıları, yapı sahibine bildirerek yıkım için süre veriyoruz. Vatandaşlarımızın ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda gerekli uyarıları yapıyoruz,  kaçak yapıya asla taviz vermiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaçak yapılaşmayla mücadelede mevzuata uygun olarak gerekli iş ve işlemlerin yapıldığını kaydeden Başkan Tutal, “kanunlara ve ilgili imar mevzuatına uygun yapı imalatına izin veriyor, sürekli kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Kanuna ve mevzuata uyulmayan yapılarda da gerekli kurallar dahilinde uyarılarımızı gerçekleştiriyor, yapılması gereken tüm iş ve işlemleri yerine getiriyoruz. Bu hususta vatandaşlarımızın kaçak yapılaşmaya yönelmemesini, ilgili kanun ve mevzuat hükümlerine uymasını temenni ediyorum. Belediyemizin ilgili birimleri de vatandaşlarımıza her daim yardımcı olmak için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR’DE UĞUR IŞILAK RÜZGARI ESTİ

SEYDİŞEHİR’DE UĞUR IŞILAK RÜZGARI ESTİ

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Yüzyılı isimli konserde Uğur Işılak rüzgarı esti. İlk olarak Seydişehir yerel sanatçılarından Abdullah Buğdaycı ve Morton Müzik gurubuyla başlayan....

DEVAMINI OKU
BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL MAÇLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL MAÇLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi Başkanlık Kupası Voleybol Turnuvası, 6 takımın katılımıyla başladı Seydişehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Başkanlık Kupası Voleybol karşılaş...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’İN EN PRESTİJLİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

SEYDİŞEHİR’İN EN PRESTİJLİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkanların inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Hafi...

DEVAMINI OKU