HAYATİ İNANÇ SEVGİSİ SALONA SIĞMADI
HAYATİ İNANÇ SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

Seydişehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve Şair-Yazar Hayati İnanç’ın “Hayata Şiirden Bakmak” isimli söyleşiyle katıldığı program yoğun ilgi gördü.  

Hayati İnanç'ın ‘Hayata Şiirden Bakmak” isimli söyleşisi öncesinde bir selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, programa katılan davetlilere teşekkür etti.

Türk Edebiyatı'nın üstatlarından Şair-Yazar Hayati İnanç'ı Seydişehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Tutal, “Yerel yöneticiler olarak şehirleri imar ederken nesli de ihya etmeye gayret etmeliyiz. Ahlakı güzel bir neslin yetişmesine önem vermeliyiz. Bizler; bir yandan belediyecilik hizmetleri olan yol, kaldırım, park ve bahçe inşa ederken, bir yandan da kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmak, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle gönülleri imar etmeye devam ediyoruz.

Seydişehir’imizde marka haline gelen Yağlı Pehlivan Güreşleri, Kitap Günleri, Kalkınma Şölenleri gibi etkinliklerin yanı sıra yıl boyunca söyleşilerimize, konferanslarımıza, tiyatro etkinliklerimize, şenliklerimize devam ediyoruz.

Bugün de ülkemizin en sevilen simaları arasında yer alan Hayati İnanç hocamız, siz değerli misafirlerimizle buluşarak “Hayata Şiirden Bakmak” isimli bir söyleşi gerçekleştirecek. Keyifli bir söyleşi olacağına yürekten inanıyorum. Hayati İnanç Hocamızı sizlerle buluşturmamıza vesile olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve programda emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm misafirlerimize keyifli bir program diliyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra salonu hınca hınç dolduran davetlilere hitap eden Şair-Yazar Hayati İnanç, Divan Edebiyatı'ndan beyitler okuyup izah ederken, divan edebiyatı şiirleri ile günümüz sorunlarına ışık tutan örnekler üzerinden tavsiyelerde bulundu.

Program sonunda Kaymakam Deniz Pişkin ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Hayati İnanç'a teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

Programa Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar,  AKP ve MHP İlçe Başkanları, STK Başkanları,  Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

DİĞER HABERLER
ZABITA EKİPLERİNDEN RAMAZAN DENETİMLERİ

ZABITA EKİPLERİNDEN RAMAZAN DENETİMLERİ

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Ramazan ayı nedeni ile ilçede fırın, pastane ve imalathaneleri ile kasaplarda denetimlerini artırdı.Halk sağlığının korunması, sofraların sağlı...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL,”RAMAZAN AYI, NEFSİ TERBİYE ETME KARDEŞLİK, BİRLİK VE BERABERLİK AYIDIR 

BAŞKAN TUTAL,”RAMAZAN AYI, NEFSİ TERBİYE ETME KARDEŞLİK, BİRLİK VE BERABERLİK AYIDIR 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.Başkan Tutal, Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışmanın yoğunluk kazandığı, manevi ferahlığın tüm dünyayı kapladığı,....

DEVAMINI OKU
MUAY THAİ SPORCULARINDAN ALTIN MADALYA

MUAY THAİ SPORCULARINDAN ALTIN MADALYA

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muay Thai sporcuları Ankara’da yapılan Türkiye Şampiyonasında büyük başarı kazandı. 14- 15 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen  “Çocuklar Gençler ve U23 Ümi...

DEVAMINI OKU