HATİCE KÜBRA TONGAR SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİ İLE BULUŞTU
HATİCE KÜBRA TONGAR SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİ İLE BULUŞTU

Seydişehir 4 .cü kitap günleri kapsamında Seydişehir Belediyesinin davetlisi olarak Seydişehir’e gelen Araştırmacı Yazar Hatice Kübra Tongar ‘‘Ah Çocuğumu Bi Anlayabilsem “konulu bir konferans verdi.

Seydişehir Belediyesi Millet Bahçesi Düğün Salonunda gerçekleşen ‘Ah Çocuğumu Bi Anlayabilsem “ konulu konferansta Çocuk Gelişimi ve Eğitimi konusunda Eğitim alan Araştırmacı Yazar Hatice Kübra Tongar ebeveynlerin çocuğu anlamak ve çocuğa yönelik davranışları hakkında örnekler vererek konuşmasını yaptı.

Psikolojinin 'Çocuklar dünyaya boş bir sayfa olarak gelirler' tezinin doğru olmadığını ileri süren Tongar, "Böyle olsaydı Allah-u Teala oku değil, yaz derdi. Oku diyor. Annelik okuyarak başlar. Fıtrat ruhsal DNA'dır. Kız çocuk fıtrat olarak konuşur. Sürekli uzun uzun anlatır. Anne karnında bile ağızları hareket eder. Erkek çocuk fıtratı harekete geç der. Erkekler hareketlidir. Kanepe , koltuk üzerinde gezer. Bırakın çocuklar olduğu gibi hareket etsin ve bizde onları nalayarak yaşamımıza yön verelim" sözleriyle anlattı.

Tongar, çocuk yetiştirilmesinden beslenmesine, bakımından eğitimine kadar birçok konuda ailelere nasihatlerde bulundu.

Tongar’ın Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdiği konferansa Kaymakam Cevdet Bakkal, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yalçın Özkubat, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Protokol üyeleri ile davetliler katıldı.

Program sonunda Belediye Başkanı Mehmet Tutal ,Hatice Kübra Tongar’a günün anısına bir tablo hediye etti. Tongar konferans sonrasında kitap imzaladı.

 

DİĞER HABERLER
PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

TOKİ Seydişehir Pınarbaşı Mahallesinde bulunan 24 konutu ihaleyle satışa çıkarıyor. Satışı yapılacak olan konutların ihalesi, 7 Aralık 2023 günü Saat: 10.30’da yapılacağı belirtildi. Çevre Şehircili...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ” Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Bilgilerin öğrenilmesi, geli...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL'DAN  RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

BAŞKAN TUTAL'DAN RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, rüzgar ve fırtınadan zarar gören üreticiyi ziyaret etti. Seydişehir’de önceki gün akşam saatlerinde başlayan ve gün boyu devam eden rüzgar ve fırtına dolayıs...

DEVAMINI OKU