DEPREMDEN 23 GÜN SONRA ALEKS SAĞ OLARAK KURTARILDI
DEPREMDEN 23 GÜN SONRA ALEKS SAĞ OLARAK KURTARILDI

Antakya'nın Akcurun Köyü'nde depremin yaralarını sarmak için çalışan Seydişehir Belediyesi ekipleri Aleks isimli köpeği enkaz altından canlı çıkarttı.

‘Asrın Felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerde, birçok bina yerle bir olurken binlerce vatandaş da hayatını kaybetti.

Seydişehir Belediyesi ekiplerinin deprem bölgesinde yaptığı çalışmalar sırasında Akcurun köyünde bir binanın enkazında köpek sesi duyuldu.

Sesi duyan Seydişehir Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen ve sahibi Murat Arıcı tarafından takip edilen çalışmalar sonucu bir binanın enkazında ‘Aleks’ adlı köpeğe ulaşıldı.

Depremin 23. cü gününde kurtarılan köpek Antakya'ya tedaviye gönderildi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür eden Akcurun Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğru: "Seydişehir Belediye Başkanımız mahallemize ziyaret etti. Yaklaşık 100 evimiz yıkıldı bu bölgede. Başkanımız bize konteynır ev yapma sözü verdi. Seydişehir Belediyesi ekipleri çalışma yaptığı sırada köpeğin sahibi enkaz altından bir ses geldiğini söyledi ve yardım istedi. Ekipler 1,5 saatlik uğraş sonucu Aleks"i enkaz altından sağ çıkardı. Her canlı bizim için önemlidir. Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve ekiplerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Depremden 23 gün sonra çıkarılan Aleks tedavisinin ardından sahibine teslim edilecek.

 

 

DİĞER HABERLER
TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

Seydişehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen Tıbbi Atıklarla Teknoloji Bağımlılığı farkındalık sergisi açıldı. Bahaddin Paslı Kültür ve S...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL MEHMETÇİKLERLE YEMEKTE BULUŞTU

BAŞKAN TUTAL MEHMETÇİKLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Haziran ayı celbinde vatani görevleri yapacak asker adayları ile birlikte yemek yedi. Adile Baysal Kültür Evinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Mehmet Tu...

DEVAMINI OKU
KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN SEYDİŞEHİR KENT MÜZESİNE ZİYARET

KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN SEYDİŞEHİR KENT MÜZESİNE ZİYARET

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Adile Baysal Kent Müze...

DEVAMINI OKU