BAŞKAN TUTAL’DAN ÖĞRENCİLERE ANLAMLI HEDİYE
BAŞKAN TUTAL’DAN ÖĞRENCİLERE ANLAMLI HEDİYE

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıldönümü vesilesiyle Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, öğrencilere ve  Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirinin yer aldığı hediyeyi takdim etti.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıl dönümü dolayısıyla öğrencilerle bir araya gelen Başkan Tutal, Çanakkale zaferinin dünyada eşi ve benzerinin olmadığını belirterek öğrencilere ve esnaflara Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine isimli şiirinin yer aldığı hediye takdim etti.

Bütün öğrencileri Çanakkale’de şehitlik mertebesine ulaşan Konya, Galatasaray ve İzmir Lisesinin 1915’te tek bir mezun bile veremediğinin altını çizen Başkan Tutal, “Çanakkale, nice kahramanlıklara ve fedakarlıklara şahit olduğumuz yerdir. Çanakkale Geçilmez diyerek düşmana aman vermeyen ecdadımızın bizlere miras bıraktığı destanımızdır. Nice kahramanların isimlerini ölümsüzleştirdiği yerdir Çanakkale.

Bütün öğrencileri şehitlik mertebesine ulaşan Konya, Galatasaray ve İzmir liselerinin o yıl tek bir mezun veremediği yerdir. Çanakkale. Bizler de bu destanı unutmamak adına ilçemizde eğitim veren tüm liselerimizde İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı “Çanakkale Şehitlerine” isimli benzersiz şiirinin yer aldığı hediyeyi öğrencilerimize ve esnaflarımıza takdim ediyoruz.

Tüm lise öğrencilerimizin, liselerin mezun bile veremediği böylesi bir destanı unutmaması ve her zaman hatırlamaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle Çanakkale Deniz Zaferimizin 108. Yıldönümünü kutluyor, başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

Seydişehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen Tıbbi Atıklarla Teknoloji Bağımlılığı farkındalık sergisi açıldı. Bahaddin Paslı Kültür ve S...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL MEHMETÇİKLERLE YEMEKTE BULUŞTU

BAŞKAN TUTAL MEHMETÇİKLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Haziran ayı celbinde vatani görevleri yapacak asker adayları ile birlikte yemek yedi. Adile Baysal Kültür Evinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Mehmet Tu...

DEVAMINI OKU
KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN SEYDİŞEHİR KENT MÜZESİNE ZİYARET

KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN SEYDİŞEHİR KENT MÜZESİNE ZİYARET

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Adile Baysal Kent Müze...

DEVAMINI OKU