BAŞKAN TUTAL'DAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN TUTAL'DAN 10 KASIM MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Tutal, mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde onu bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan Tutal, Milletimizin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir ortamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli ruhu yeniden canlandırmış ve milletimizi milli bir kimlik etrafında toplamayı başarmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, vatanımızı bölerek milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar ve daha nice vatan topraklarında olduğu gibi ülkemizin her bir köşesinde onlara hak ettikleri cevabı layıkıyla vermiştir. Şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu mukaddes topraklarda ‘Ezan Dinmez, Bayrak İnmez’ diyerek, vatanımız üzerinde hain emelleri olanlara karşı mücadele etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başlattığı Milli Mücadele seferberliği sonucunda, varlığını ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimiz Cumhuriyetimizi kumuş, bizlere emanet etmiş ve Cumhuriyetimiz 100 yaşına ulaşmıştır. Bizler, bin yıldır bu kadim topraklarda adaleti ve kalkınmayı şiar edinen devlet anlayışıyla emanet edilen Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyet, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla sanayide, teknolojide, sağlıkta, ekonomide, eğitimde ve daha nice alanda gelişmeye ve değişmeye devam etmektir. Cumhuriyete sahip çıkmak ise, bu hedefleri gerçekleştirmektir. Ülkemiz için konulan hedefleri birer birer gerçekleştirirken bizlere düşen en büyük görev ise bu hedeflere sahip çıkmak onu yüceltmektir. Bu düşüncelerle, vefatının 85. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

DİĞER HABERLER
PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

PINARBAŞINDA BULUNAN 24 TOKİ KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

TOKİ Seydişehir Pınarbaşı Mahallesinde bulunan 24 konutu ihaleyle satışa çıkarıyor. Satışı yapılacak olan konutların ihalesi, 7 Aralık 2023 günü Saat: 10.30’da yapılacağı belirtildi. Çevre Şehircili...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ”

BAŞKAN TUTAL” TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ” Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Bilgilerin öğrenilmesi, geli...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL'DAN  RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

BAŞKAN TUTAL'DAN RÜZGARDAN SERASI ZARAR GÖREN ÜRETİCİYE DESTEK

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, rüzgar ve fırtınadan zarar gören üreticiyi ziyaret etti. Seydişehir’de önceki gün akşam saatlerinde başlayan ve gün boyu devam eden rüzgar ve fırtına dolayıs...

DEVAMINI OKU