Kültürel

Kültürel (175)

VAKKASOĞLU SEYDİŞEHİRDE KONFERANS VERDİ 6Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “28 Şubat Gerçekleri” konulu konferansla Seydişehir Belediyesi Düğün Salonunda sevenleri ile bir araya geldi.

Programa Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.

Mübarek bir gecede mazlum insanlara yardımcı olmak amacı ile İdlip’e giden vatan evlatlarının şehit olmasının yürekleri dağladığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; dua ediyoruz şehitlerimiz için. Rabbim şahadetlerini kabul etsin. Bir daha böyle büyük acıları bizlere yaşatmasın.Zulmü ve terörü ortandan kaldırmak için İdlip'te olmak zorundaydık .Dünyanın öbür ucundan bizim olan topraklara kendi çıkarları için gelen emperyalistlere dur demek için bizim orda olmamız gerekiyordu” dedi.

Yakın tarihimizde her on yıl ortalamasında maalesef bir darbe veya darbe teşebbüsü yaşandığını kaydeden Başkan Tutal; bu ülkenin gelişmesine adeta engel konuldu. Bunlardan biriside 28 Şubat’tır. 28 Şubat darbeden ziyade,post modern bir darbe dediğimiz halkın iktidarına, halkın iradesine vurulan bir darbe idi. Sadece o yönüyle değil, maddi yönüyle de bankaların içinin boşaltıldığını hepimiz biliyoruz. 28 Şubat deyince Necmeddin Erbakan Hocamızın akla gelmemesi mümkün değil” dedi.

 En fazla oyu alan bir partinin genel başkanı olarak kendisine zorla hükümet kurma görevi verildi diyen Başkan Tutal; inanan insanların inandığı gibi yaşamasını istemediklerinden dolayı rahmetli Hocanın ve milletin başına gelmeyen kalmadı. 28 Şubat birilerini üzerinden silindir gibi geçip giderken birilerini parlatmıştı. Ne oluyor dedik. Biz ne olduğunu 17-25 Aralık’ta anladık. 15 Temmuzda anladık. Sadece Müslümanlara zulmetmek değil, yine Müslümanları Müslümanlarla vurmak şekliyle farklı projelerin adımının atıldığı bir 28 Şubat. Şükürler olsun bugün normalleşmeye başlayan bir ülkede yaşıyoruz. İnşallah Rabbim daha kötülerini yaşatmasın ”dedi.

Cuma namazını Seyidharun Veli Camiinde kıldığını ifade ederek sözlerine başlayan Vakkasoğlu; son on yıldır kıldığım en güzel, en huzurlu Cuma namazı idi. Mübarek sanki Seyidharun veli kıldırdı namazı. Nasıl bir huzur, nasıl bir bitmesin namaz duygusu içimi coşturdu. Memleketimizin her yanı güzel her yanı kutlu ama bazı yerlerine Allah bir nasip vermiş sizede Seyidharun Hazretlerini vermiş.” dedi. Bir 28 Şubat yaşadık diyen Vakkasoğlu; on senede bir darbe yaşardı bu memleket. Bir memlekette niye darbe olur. Hem de rutine bağlamış gibi on senede bir ayar vermeye çalışırlar bu millete. Sebep olan yapan gibidir. Kötülüğe engel olamayanda suça ortak gibidir. Hepimiz bu suça ortağız.Tanklar yürüdü, o tankların üzerine sen kimin tankını kimin üzerine sürüyorsun diye soran oldu mu? Olmadı meydan boştu onlarda tozuttular. Birazda kendimizi suçlayalım. Olur mu denilirdi eskiden ama oluyormuş. Bir 15 Temmuz yaşadık, oluyormuş. Millet şuurlanınca , sokağa çıkınca topsuz , tüfeksiz, topu tüfeği yenermiş.” dedi.

Aile ortamında anne ve babanın sevgi bağına ve bunun çocuk üzerinde etkilerine değinen Vakkasoğlu, kültürümüzün gerekliliklerini dinleyicilere aktararak önerilerde bulundu. ailenin temelini sevgi, saygı, sabır ve sadakatin oluşturduğuna dikkatleri çekerek son yıllarda dünyada kültürel yozlaşmayla birlikte aile mefhumunun kan kaybetmeye başladığını belirtti. Vakkasoğlu, sevginin, saygının olmadığı bir yuvada huzur ve mutluluğun olamayacağını ifade ederek, "Bir yuvanın temeli sevgi ve saygıyla atılmışsa doğacak çocuklar da sevgi yüklü olacaktır." dedi.

Sevgi merkezli çocuk eğitiminin özünü eşlerin bir birine karşı delicesine sevmesinden geçtiğinin altını çizen Vakkasoğlu, sevgiyle yetişen çocukların büyüyünce kendilerine olan güvenlerinin tam olacağını söyledi. İşte millî ve manevî değerlerini koruyan bir nesil yeni 28 Şubat'ların önüne geçer.

Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, bazı dış etkenlerin Türk aile yapısında yozlaştırma yapmak için uğraş verdiklerini de söyledi. Türk ailesinin şu anda dünyada örnek konumunda olduğunu kaydeden Vakkasoğlu, "Kim ne yaparsa yapsın bu aile birliğini yıkamaz. Bizim aile yapımızda sevgi ve sevginin meydana getirdiği iletişim olduğu sürece aile yapımız çok sağlamdır. Aile yapımıza çok dikkat edelim. Evlilik ve aile birliğine bir imza, bir cüzdan olarak bakamayız. Çok önemlidir ve aile mevhumu yaşatılmalıdır. Bizi dünyada yıkacak tek konu ailenin yozlaşmasıdır. Aile kavramı yok olduğunda Türk toplumunun yaşaması da zorlaşır. Bunu bilen dış güçler her türlü televizyon, internet gibi kanallarla bunu yapmaya çalışmaktadır. Aman dikkat edelim, aileyi koruyalım. Ailenin korunması ülkemizin birinci önemde olması gereken konusudur" diye konuştu.

 Program sonunda Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, günün anısına Vakkasoğluna hediye takdim etti. Eğitimci –Yazar konferans sonunda kitaplarını okuyucularına  imzaladı.

77ab5145 feea 4f68 bd9d e1dfb88baee8Seydişehir'e kazandırılan ve termal sosyal tesisler alanında adından söz ettirecek olan Seydi Şifa  Termal Tesisleri 29 Şubat'ta halka kapılarını açıyor.

Seydişehir Belediyesinin; Bahçelievler çıkışı, Ketirağılları bölgesinde 13 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olan Seydi Şifa  Termal Sosyal Tesisler içerisinde 2 adet yüzme havuzu, 6 adet termal havuz , buhar ve kür odaları, Türk Hamamı, fitness salonları, saunası, vitamin kafeleri bulunuyor.

Dünyada ve Türkiye'de son yıllarda önem arz eden sağlık turizmine her geçen gün ilginin arttığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Seydişehir belediyemizin öz sermayesi ile yapılan tesislerimiz ilçe ekonomisine ve istihdamına  büyük katkı sağlayacak. Afyon ve Denizli Termallerine giden birçok bölge insanını, inşallah Seydişehir’de ağırlayacağız. Seydi Şifa Termal Tesisimiz 29 Şubat Cumartesi günü kapılarını açarak misafirlerini ağırlayacak "dedi.

Seydişehir, sahip olduğu farklı doğal zenginlikleri ile termal turizm alanında söz sahibi olmaya aday bir bölge. Türkiye’nin ender şifalı sularından olan 43,5° olan çıkış sıcaklığında olan jeotermal su,  uygun oranlarda soğutularak 38-40°C  hipertermal, 36-38°C'lerde Termal, 34-36°C'lerde İzotermal, ve 25-30°C'lerde Hipotermal sıcaklıklarda balneoterapi uygulamaları, Cilt Hastalıkları, Romatizmal Hastalıklar ve Koruyucu Tedavi  gibi rahatsızlıklarda fayda sağlamaktadır. Ayrıca mineral ve Sodyum bikarbonat (Sodalı) bakımından zengin olan jeotermal suyun içmece olarak da kullanılabilmektedir" dedi.        

IMG 6331Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ,Seydişehir merkez ve kırsal mahallelerinden 2000/2 tertip olarak vatani görevleri yapacak asker adayları ile birlikte yemek yedi.

Adile Baysal Kültürevinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yahya İsa Koca, Askerlik Şube Başkanı Per.Atğm. Tarık Aydın , İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir ve Mehmetçikler katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçede birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde “Vatan Size Minnettar” yazan kutularda Türk  Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Başkan Tutal, anaların çocuklarını, babaların yiğitlerini güle oynaya askere gönderdiği sürece vatan topraklarının bölünemeyeceğini kaydetti.

Adile Baysal Kültür evinde düzenlenen programda vatani görevinin yerine getirmek üzere kışlalarına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Tarih boyunca sizlerle gurur duyuyoruz. Gurur duymaya da devam edeceğiz" dedi.

Başkan Tutal;” Oynanan oyunların tamamı tarih boyunca bizim üzerimize oynandı, oynanmaya devam ediyor. Sizlerin sayesinde her oyunu boşa çıkardık. Çünkü hiç bir ülkenin evladı askere giderken kına yakmaz, asker şenliği yapmaz. Güle oynaya askere gitmez. Bu duygular olduğu sürece onların oyunlarını hep beraber bozacağız. Şimdi birlik ve beraberlik olma zamanı, ayrılma zamanı değil. Aynı ülkenin evlatlarıyız. Farklı siyasi düşüncelerde olabiliriz ancak biz milli ve manevi duygular noktasında beraber hareket etmek zorundayız. Bu birlikteliğimiz devam ettiği sürece kimse bize zarar veremez. Türk milletinin inançları gereği, örf adetleri gereği asker ocağı Peygamber ocağı diye kabul edilmiştir. Öncelikle Allah sağ salim yuvalarınıza dönmeyi hepinize nasip etsin’’ dedi.

 Türk Milletinin kutsal iki diğeri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;”biri Allah’ın Müslümanlara göndermiş olduğu kitabımız Kuran-ı Kerim, diğeri de  özgürlüğün timsali olan bayrağımızdır.Bunların her ikisini de biz sizlere hediye olarak takdim edelim istedik. Allah yardımcınız , yolunuz açık olsun. Sağlıklı, sıhhatli bir şekilde Rabbim gidip gelmeyi nasip etsin hepinize. Hayırlı teskereler diliyorum” dedi.

SEYDİŞEHİR SİNEMAYA KAVUŞTU 3Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu uzun yıllar sonra ilçede yeniden sinema salonu açıldı.

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde faaliyete geçen Yıldız Sinemalarının açılış programına Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Başkanları, Mahalle Muhtarları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri katıldı.

Başkan Tutal, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilçenin her alanda büyümesiyle sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini kaydetti.

İnsanların sosyal ihtiyaçlarının olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sinema sektörünün 1 dakikalık bir gösterimle 1895'li yıllarda başladığını kaydetti.

Son yıllarda sinema sektöründe büyük canlılık yaşandığını belirten Başkan Tutal; hem ilçemizde , hemde ülkemizde sosyal ve kültürel yapı itibari ile bu tür sosyal ihtiyaçlar ortaya çıktı. Özelikle son 6 aydır ilçemizde yoğun bir talep gördük. Bu talebe cevap verebilmek için bu mekanımızı değerlendirdik.Güzelde bir çalışma oldu. Ben işletmecilerimize teşekkür ediyorum " dedi.

İhtiyaca ve sosyal işleyişe göre tek salon yetersiz kalması halinde çoklu salonlar kazandıracaklarını kaydeden Başkan Tutal; genç nüfusun yoğun olduğu bir ilçeyiz. Tek salon ihtiyacımızı karşılayamayacak olursa  çoklu salon çalışmalarını hayata geçireceğiz. Bu projenin ilçemize hayırlar getirmesini ve güzellikler katmasını ve hayırlı olmasını diliyorum "dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  açılışın gerçekleştirilmesinin ardından programa katılan davetlilerle birlikte salonda gösterime girecek olan sinema filmlerinin fragmanlarını da izledi.

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışın ardından Seydişehir yeniden start alan sinema dönemi Göbekli Tepe Rafadan Tayfa ve Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmlerinin gösterime girmesiyle başladı.

Sinema salonunda günlük film seanslarının saat 11.00’de başladığı, her 2  saat arayla 13.00, 15.00 . 17.00  19.30 ve 22.00 saatlerinde gösterimlerin gerçekleştirileceği öğrenildi.

IMG 5890Seydişehir Belediyesi çocuklara yönelik ücretsiz tiyatro gösterisi düzenlendi.

Seydişehir Belediyesi Düğün Salonunda iki ayrı seansta Üsküdar Tiyatrosu oyuncularının sahne aldığı "Keloğlan’ın Fendi, Kralı Yendi" isimli tek perdelik oyuna, çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Üsküdar Tiyatrosu yönetmeni Salih Koçak sahne öncesi yaptığı konuşmada kendilerine imkan sağlayan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür ederek, oyun için sahne aldı.

Seydişehir Belediyesi  olarak  öğrenciler için farklı kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlediklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Çocuklarımızın mutluluğu ailelerimizin mutluluğudur. Geçtiğimiz hafta sonu 3 gün süren çocuk şenliği düzenledik. Çocuklarımız doyasıya eğlendi. Şimdide" Keloğlanın Fendi Kralı Yendi" tiyatro gösterimini büyük bir coşkuyla seyrediyorlar. Bizler çocuklarımızı çok seviyoruz.Onların mutlu olması için imkanlarımız elverdiği ölçülerde çeşitli aktiviteler ve eğlencelerle onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz.Daha önce dediğimiz gibi çocuklarımız gülerse, şehrimiz güler.

Öğrencilerimizin bu tür aktivitelerde olması için tüm kurum ve kuruluşların işbirliği içinde çalışması sevindirici bir durum. Ben buradan Kaymakamımız Aydın Erdoğan'a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve camiasına teşekkür ediyorum " dedi.

Başkan Tutal, tiyatro oyunu sonrası Üsküdar Tiyatrosu oyuncuları ile sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi.

BAŞKAN TUTALDAN ÇOCUKLARA YRI YIL EĞLENCESİ 2Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl 2. düzenlenen ‘Çocuk Festivali’ törenle açıldı.

Seydişehir Kapalı Spor Salon’unda, 31 Ocak 2 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan çocuk festivali, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve protokol üyelerinin katılımı ile törenle açıldı.

Seydişehir Belediyesi’nin düzenlediği festivale, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Soner Balcı, Seydişehir Belediyesi Meclis üyeleri, STK Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretim gören  çocuklara yönelik gerçekleştirilen festivalde; ebru sanatı, çömlek sanatı, işaret dili, sıfır atık, satranç, mas güreşi, mangala, langırt, jenga, toz boya, matematik oyunları, spor gösterileri, şişme oyun parkı gibi etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi.

Başkan Tutal ‘’ havaların  soğuk olması sebebiyle yavrularımızın hoş vakit geçirebilmeleri için, milli oyunlarımızı öğrenebilmeleri  ve teknoloji ortamından cep telefonu ve internetten uzak kalmaları, kardeşliğin ve kaynaşmanın sağlanabilmesi amacı ile çocuk şenliğimizi  ikincisine bu yıl devam ediyoruz. İnşaallah bundan sonraki dönemlerde daha geniş ve kapsamlı olarak devam etmeyi düşünüyoruz. İlçemize hayırlı olsun" dedi.

Çocuklarımız eğlendirmek ve öğretmek için güzel bir faaliyet düzenlenmiş diyerek konuşmalarına başlayan Kaymakam Aydın Erdoğan; kendi gelenek ve göreneklerimizi tanıtmak üzere düzenlenmiş bir faaliyet. Biliyoruz ki çocuklarımız gülerse dünya güler.Emeği geçen Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve ekibine teşekkür ediyoruz " dedi.

Festival sonunda çocuklara ikramlarda bulunularak  çeşitli hediyeler verildi.

ÇOCUKLAR ŞENLİĞİMİZ BAŞLIYOR 22019 -2020 yarıyıl tatili nedeniyle Belediye Başkanı Mehmet Tutal,öğrenciler için  hem eğlenip hem de bilgileneceği ‘Çocuk Festivali'nin bu yıl ikincisini  düzenliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, havaların  soğuk olması nedeniyle yarıyıl tatilinde evde sıkılan çocuklara yönelik çocuk festivali düzenlediklerini belirtti. 

Amaçlarının çocukları eğlendirmek, eğlenirken öğrenmelerini ve boş vakitlerini verimli geçirmeleri  sağlamak olduğunu belirten Başkan Tutal "Çocukların mutluluğuna katkı sağlayacak projeler hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz.  Çocuklarımızın yüzü gülerse, annelerimiz mutlu olur. Annelerimiz mutlu olursa  evlerimizde huzur ve mutluluk olur. Festivalimizde oyunlar, aktiviteler, atölyeler ve  ikramlarımız olacak. 31 Ocak Cuma günü Saat 10:00'da başlayacak olan etkinlik 2 Şubat'a kadar devam edecek. Tüm çocukları anne babaları ile birlikte festivalimize bekliyoruz" dedi.

Atatürk Spor Salonunda, 31 Ocak Cuma günü Saat 10.00 da başlayacak olan etkinlik 1-2  Şubat tarihlerinde 10.00-16.00 saatleri arasında devam edecek.

31Ocak  2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek festivalde çocuklar, özel olarak hazırlanmış atölyelerde hem eğlenip hem de bilgi sahibi olacak.

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANISINA HELVA DAĞITILDI 1Seydişehir Belediyesi, Birinci Dünya Savaşı'nda Doğu cephesinde şehit düşen Sarıkamış kahramanlarının anısına Cuma namazı çıkışı Seyidharun ve Muallimhane Camilerinde helva dağıttı.

105 yıl önce, Birinci Dünya Savaşı yıllarında düzenlenen Sarıkamış Harekatı'nda şehit düşen binlerce Mehmetçiğin anısına Seydişehir Belediyesi cami cemaatine helva ikramında bulundu.

Sarıkamış şehitleri huzurunda, bütün şehitlere, gazilere şükran ve minnet duygularını dile getiren Belediye Başkanı Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "1877'de kaybedilen 93 Harbi'yle Osmanlı İmparatorluğu vatan toprağı Kars, Ardahan ve Artvin'i Ruslara bırakmak durumunda kalmıştır. 1914'te bu toprakları geri almak için başlatılan Sarıkamış Harekatı, iyi başlamasına rağmen binlerce Mehmetçik şehit düşmüştür. Bizlerde bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti ile bu fedakârlığın bilincinde olarak, şehit ve gazilerimizin izinde birlik ve beraberlik içerisinde vatan için her koşulda çalışmaya devam ediyoruz.

Bu vesileyle başta Sarıkamış'ta ve yurdun her köşesinde kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyor şükran ve minnetle anıyorum" dedi

 

 

IMG 2106Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek olan 99/4  tertip Mehmetçiklerle  yemekte bir araya geldi.

Başkan Tutal, birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde "Vatan Size Minnettar" yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Seydişehir Belediyesi Adile Baysal Kültür Evinde düzenlenen programa Kaymakam Aydın Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Salih Yahya Koca, İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir ve Mehmetçik adayları katıldı.

Allah sizin gibi genç yiğitlerin sayısını ülkemizde ve ilçemizde artırsın diyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; bir devletin daim olması , devam edebilmesi için o devleti oluşturan etkenler vardır.  Milletin malının, canının, namusunun emin olması için güçlü bir ordusunun olması gerekir. Bizim genlerimizden gelen bir duygu, bir kahramanlık var. Ölürsek şehit, kalırsak gazi olma duygusu ile yaradılışımızda olan kahramanlık duygularımızın pekişmesi sonucu biz yedi düvele değil, tüm dünya ya meydan okuyabilmiş ataların torunlarıyız. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında , Yemende biz bunu yaptık. 15 Temmuz 'da siz gibi yiğitler Bugün elhamdülillah dünyanın her yerinde biz rahat bir şekilde hareket ediyoruz. Yürek olmadan bilek olmadan, ne kadar modern silah sahibi olursa olsun, ne kadar güçlü olursa olsun başarı elde edilebilmesi mümkün değil.Silahla yüreğin, silahla bileğin bütünleşmesi gerekir. Şükür ki bu sizin gibi gençlerimizde ve milletimizde mevcut" dedi.

Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir askere uğurlama şekli yok. Eğlenerek ve gülerek adeta düğün havası içerinde evlatlarını askere gönderen bir başka millet yok  diyen Başkan Tutal; bu duygu ve düşüncelerle hareket ettiğimiz sürece kimse bizim bileğimizi bükemez ve bu topraklardan bir adım içeri giremez.Bu duygu ve düşüncelerle güle güle gitmenizi ,görevinizi tamamladıktan  sonra, sıhhatli bir şekilde ailenize kavuşmanızı temenni ediyorum "şeklinde konuştu.

Görev yaptığınız yerde Türkiye'nin dört bir yanında gelen farklı kardeşlerinizle tanışacaksınız diyen Kaymakam Aydın Erdoğan; sahip olduğunuz nimetleri , güzellikleri annenizi, babanızı özleyeceksiniz. Ama bu süreç sizi olgunlaştıracak. Biz bu coğrafya ya geldiğimiz günden bu yana sürekli mücadele ettik. Bulunduğumuz coğrafya sıkıntılı ve bu sıkıntılarla baş edebilmek için güçlü bir orduya, ekonomiye ve teknolojiye ihtiyacımız var. Güçlü bir ordumuz var, inanıyorum ki sizlerle birlikte bir kat daha güç kazanacak. Gideceğiz kıtalarda kolaylıklar diliyorum,ayağınıza taş değmesin sağ gidin salim gelin. Ben Başkanımıza  bu güzel ortamda bizi bir araya getirdiği için, devlet millet kaynaşmasını sağladığı için, kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Jandarma komutanı Yahya Koca ise bir selamlama konuşması yaprak 99/4 tertip Mehmetçiklere hayırlı teskereler diledi.

Başkan Tutal ve programa katılanlar ile  daha sonra günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

BAŞKAN TUTAL OKUL MÜDÜRLERİ ZİYARET 1Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'dan Okul Müdürlerine hayırlı olsun ziyareti.

Belediye Başkanı Tutal, Gazi Ortaokulu, Seyidharun Anadolu Lisesi, Mahmut Esat Ortaokulu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Leman Parıltı Kız Meslek Lisesi müdürlüklerine atanan okul müdürlerini ziyaret etti.

Belediye olarak her zaman okulların ve öğrencilerin yanında olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; eğitim camiasından geldim.Okullarımızın sıkıntıları ve sorunlarınızı biliyorum. Seydişehir Belediyesi olarak sizlere, her türlü desteği vermeye hazırız. Eğitim öğretim yılınız ve yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Okul Müdürleri ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek Belediye Başkanı Tutal'a  teşekkür etti.

Page 1 of 13

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top