Hizmetler

Hizmetler (411)

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİNDEN BAKIM ONARIM 1Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri güzel havaları, hizmete dönüştürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ulaşımda konfor ve kaliteyi artırmak adına şehrin muhtelif noktalarında hava şartları nedeniyle bozulan yolları tamir, onarım ve bakım çalışmalarına devam ediyor.

Karlı ve yağışlı günlerin ardından yıpranan yollarda asfalt yama çalışmasına ağırlık veren Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belirlenen noktalarda soğuk asfalt işleri yapıyor.

Yolların kış şartları nedeniyle yıpranan noktalarında araçların sorunsuz geçişini sağlamak için çalışma başlatan fen işleri ekipleri ayrıca vatandaşların talep ve isteklerini de yerine getiriyor.

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler merkez ve kırsal mahallelerin genelinde yürütülen çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Ekiplerin alt yapı çalışmalarına ve kullanıma bağlı olarak tahribata uğramış yollarda ise onarım ve yenileme çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı güzergahlar ile yeni açılan imar yolları ve yan yolların, bakım, onarım çalışmaları devam ediyor. Hava şartları nedeniyle yolarımızda bozulmaları tamir ederek vatandaşların hizmetine sunan ekipler, cadde ve sokaklarda hemen hemen şehrin tüm noktasında açılmış kırılmış, parçalanmış bölümleri onarılıyor veya yenisi yapıyor"şeklinde konuştu.

VATANDAŞ ODAKLI HİZMETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ 1Seydişehir Belediyesi, daha kaliteli hizmet verebilmek için mesai kavramı gözetmeden gece gündüz çalışıyor.

Başkan Tutal, hemşehrilerine kaliteli hizmet sunabilmek adına hizmetlerin artırılması ve vatandaş belediye arasındaki  iletişimin güçlendirilmesi için birçok projeyi hayata geçiriyor.

Hemşehrilerinin istek,talep ve şikayetlerini "Meşveret Günleri" ile birinci ağızdan dinleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  ayrıca Ak Hizmet Noktası , AK Masa WhatsApp İhbar Hattı, Elektronik Posta ve dilekçeler aracılığıyla Seydişehir Belediyesine iletilen istek ve talebin sonuçlanmasıyla ilçede hizmetlerin  şekillenmesine önemli katkı sağlıyor.

Vatandaş odaklı, hesap verebilen, şeffaf, hızlı belediyecilik çalışmaları ile hemşehrilerinin taleplerini alarak anında ilgili birimlere ileten ve takibini yapan “AK Masa", halk ile bire bir, yüz yüze görüşme yoluyla Seydişehir Belediyesi’ne anında ulaşma ve bilgi alma olanağı sunmuş oluyor.

Ak Masa hizmet noktasını bugüne kadar on binlerce vatandaşın istek ve taleplerini aldığını, alınan talep ve isteklerin ilgili müdürlüklere iletilerek çözüme kavuşturulması noktasında önemli rol oynadığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Belediyemizin koordinasyon merkezi olan, vatandaşımızla adeta aramızda köprü vazifesi gören bu birim sayesinde sorunlardan daha çok bilgi sahibi oluyor, kısa süre içerisinde vatandaşlarımızın taleplerini yerine getiriyoruz" dedi.

Seydişehirli hemşehrilerinin sorun ve taleplerini 7 gün 24 saat boyunca ulaştırabilmeleri için WhatsApp ihbar hattının kurulduğunu belirten Başkan Tutal; İlçemiz halkına daha hızlı ve etkin hizmet sunmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürürken bir yandan da teknolojik gelişmelerden faydalanarak talep ve şikayetlerden anında haberdar olup, çözüm yolları üretmek için WhatsApp İletişim hattını  hayata geçirdik. İsteyen herkes,  0552 582 0 582 numaralı telefona öneri, talep, şikayet ve karşılaştıkları sorunları mesaj ve fotoğraf olarak iletebiliyor. Belediye yetkililerine WhatsApp destek hattı üzerinden iletilen talepler yetkilimiz tarafından anlık olarak ilgili birimlere aktarılıyor  ve vatandaştan gelen istek, öneri ve şikayetleri çözüme kavuşturuyoruz" dedi.


Kapalı pazar yerinde bulunan AK Hizmet Noktasında gerek Belediye ile ilgili, gerekse vatandaşların projeleri ile ilgili çalışmaların yapıldığını kaydeden Başkan Tutal; bu hizmet noktamızda AB programları aracılığı ile gerçekleştirilecek olan IPARD, Mevka, KOP İnovasyon Projeleri, Tasarım Merkezi Kurulum ve Sürdürme Hizmetleri, KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı kapsamında hibe projelerinden yararlanmak isteyenlere destek veriliyor. Ayrıca vatandaşlarımızın yararlanmak istedikleri projeler noktasında konulara çözüm üretiliyor" şeklinde konuştu.

İlçenin dört bir yanında projeleri ve hizmetleri hayata geçirirken bir taraftan da  devam eden  hizmetleri, projeleri tamamlayarak hizmete sunduklarını kaydeden Başkan Tutal, 'İnsana yatırımı her şeyin üstünde tutuyor ve bu yatırımlarda daha fazla titiz davranıyoruz. Bir taraftan alışılmış rutin belediyecilik hizmetiyle ilçemizi modern bir şekilde imar ederken insanımızı ihmal etmedik, etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Ülkemizde de belediyecilik anlayışını sil baştan değiştiren, hizmetler anlamında söylemleriyle belediyeciliğin ufkunu açan bizlere örnek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği gibi gönül belediyeciliği yapmanın gayreti içindeyiz. AK belediyecilik anlayışı ile kısa süre zarfında ilçemizin çehresini değiştirmeyi başardık. Çocuklarımız, gençlerimiz, hanımlarımız yani ilçemizde yaşayan herkes için ayrı çalışmaları, ayrı projeleri Ankara , Konya ve Seydişehir ayağıyla hayata geçirdik. Şehir Konağı, parklar, spor kompleksleri, halı sahalar gibi çalışmalarımızın yanında sosyal belediyecilikte de çığır açtık. Seydişehir Belediyesi olarak ilçemizin dört bir yanında fiziki ve altyapı alanlarında kaliteli hizmet üretmenin yanı sıra hemşehrilerimizin ulaşılabilirliğine de ayrı bir önem veriyoruz. Her an hemşehrilerimizle iletişim halindeyiz ve esas hedefimiz; güler yüzlü, hızlı ve kaliteli belediyecilik anlayışıyla ilçemizin gelişmesine ve hemşehrilerimizin yaşam kalitesine katkıda bulunmaktır. Her hafta Perşembe günleri "Meşveret Günleri" düzenleyerek vatandaşlarımızla bire bir iletişim halindeyiz. İstek ve taleplerinin alıyor gerekirse anında giderek yerinde değerlendirmeler yapıyoruz.Gönül belediyeciliğini halkımızla yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Bu güvene layık olmaya devam edeceğiz" dedi.

YİKOPTAN ARASTA ÇARŞISINA ÖDENEKSeydişehir Belediyesi tarafından tarihi Arasta Çarşısı içerisinde yer alan iş yerleri restore ve cephe giydirme çalışmalarına YİKOB'dan ödenek çıktı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belli bir bölümü tamamlanan cephe giydirme çalışmalarına bu yılda devam edileceğini,Yatırım İzleme Koordinasyonu Başkanlığından 2 Milyon 461 liralık ödenek verildiğini kaydetti.

Arasta Çarşısında bulunan dükkanların aslına uygun olarak cephe giydirme çalışmaların bir kısmın tamamlandığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; vatandaşlarımızın kendi mülkleri ama devletimiz ve belediyemiz tarihi eserlere sahip çıkmak için böyle bir uygulama başlattı ve bütün dükkanların  dış cepheleri restore ediliyor. Aslına uygun bir şekilde restorasyon projeleri çizildi.

Belirli bir bölümün tamamladığımız çalışmamıza Konya Valimiz Cüneyit Orhan Toprak'ın vermiş olduğu 2 Milyon 461 liralık ödenekle biz çalışmamızı  kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ödeneğin verilmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösteren Konya Valimiz Cüneyit Orhan Toprak'a vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum "dedi.

Tarihi bir önemi olan ilçenin en eski çarşısı olan Arasta Çarşısında cephe giydirme çalışmalarının başlayacağını  kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Çarşımızda iyileştirme ve düzenleme  yapılarak Konya Bedesten Çarşısı gibi örnek bir çalışma olacak inşaallah.Uzun  yıllardır kullanılan dükkanlarımızda cephe giydirme çalışmaları tamamlandığında hem tarih yeniden canlanacak hem de ilçedeki ticari hareketlilik ve ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış olacak" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN TUTALDAN EVİ YANAN TOKLU AİLESİNE ZİYARET 2Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, evi yanan vatandaşı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  geçtiğimiz hafta Değirmenci Mahallesinde evi yanarak kullanılmaz hale gelen Durmuş Toklu ve  ailesini ziyaret etti.

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen ve büyük hasar meydana gelen evde Seydişehir Belediyesinin destek verdiği tadilat çalışmalarını Başkan Tutal yerinde inceledi.

Başkan Tutal;"şükürler olsun ki can kaybı olmadı. Seydişehir Belediyesi olarak ailemizin evinde başlatmış olduğu tadilat çalışmasına destek vereceğiz. Toklu ailesine büyük geçmiş olsun " dedi.

Evi yanan vatandaş Durmuş Toklu; Başkanımdan Allah razı olsun.Bizi ziyaret ederek üzüntümüze ortak oldu. Kendisine ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum " dedi.

SEYDİŞEHİR MİLLET BAHÇESİ İHALESİ 11 ŞUBAT 1Seydişehir'de Nevzat Bey Tepesinde yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesi 11 Şubat 'ta  gerçekleştirilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulüne göre yapılacak Nevzat Bey Tepesi Millet Bahçesi’ne ait sosyal donatılar inşaatıyla altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesi 11 Şubat Salı 14.30 'da TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak.

Atık Su Arıtma Tesislerinin açılış töreni için 25 Şubat 2019 'da Seydişehir'e gelen Bakan Kurum açıklamıştı:

Seydişehir'in tüm ihtiyaçlarını karşılama gayreti içerisindeyiz. Seydişehir'e de bir Millet Bahçesi yakışır" diyerek söz vermişti.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ KAR MESAİSİNDE 5Seydişehir Belediyesi kar temizleme çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki meydana gelebilecek buzlanmalara karşı ana arterlerde bulunan cadde ve sokak ve kavşaklarda iş makineleri yardımıyla kar temizliği yaparken, solüsyonlama, tuzlama ve kumlama çalışmalarına devam ediyor. 

Fen İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ayrıca yayaların kullandığı kaldırımlarda da temizlik çalışmalarını sürdürüyor.
Dün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası Belediye ekiplerinin  çalışmalarına  hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal; "Ekiplerimiz yağan kar nedeni ile yolların kapanmaması için bir taraftan kar temizleme faaliyetini yürütürken, diğer taraftan da solüsyon çalışması gerçekleştiriyor. Biz öncelikli olarak vatandaşımızın huzurunu ve rahatını düşünüyoruz, gündelik işlerinde herhangi bir aksama olmaması için ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışıyor. Greyderlerimiz, kar bıçaklı kamyonlarımız, solüsyonlama  araçlarımız, kamyonlarımız hepsi karla mücadelede hazır" şeklinde konuştu.

Karla mücadele için yoğun iş programı uyguladıklarını belirten

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Belediye olarak kış şartlarına karşı hazırlıklarımızı tamamlamıştık. İlçe merkezinde 50 santimetreyi bulan  kar yağışıyla  tüm iş makinelerimizi ve ekiplerimizi karla mücadeleye sevk ederek, adeta seferberlik başlattık. Tüm birimlerimizi koordineli çalışma programı içine aldık. Olumsuz hava şartlarına karşın ekiplerimiz dönüşümlü olarak gece-gündüz mesai gözetmeksizin çalışıyorlar. Gerek kar kürüme, gerekse tuzlama çalışmaları ile yollarımız trafiğe açık tutuldu. 35 araç ve 84 personelimiz ile kar yağışının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı tüm ekibimiz ile sahadayız.Özveriyle çalışan ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.Kaldırımlarda da temizleme çalışmaları yapılarak  gece boyu Belediyemize ait iş makinalarımız ve personelimiz greyder, kepçe, kar kürüyücü gibi araçlarla karla mücadele çalışmasını yaparak ara arterler de dâhil olmak üzere ilçe genelindeki tüm yolları açmıştır.Ekiplerimiz 7/24 olası olumsuz hava şartlarına karşı hazır bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Yoğun mesai içerisinde olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum "dedi.

Başkan Tutal, kar yağışının büyük bir bereket olduğunu vurgulayarak, Seydişehir'in su ihtiyacının karşılanması ve barajların  doluluk seviyesinin yükselmesi içinde kar yağışının büyük önem taşıdığını söyledi.

barınak 4Seydişehir Belediyesi soğuk ve yağışlı havalarda sokakta yaşayan kedilerin ve köpeklerin daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamını devam ettirebilmesi amacıyla kedi ve köpek evi  bıraktı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal Sokak Hayvanları konusundaki hassasiyetini kalıcı hizmete dönüştürme çalışmaları sürüyor.

Kış aylarının etkisini göstermeye başladığı bu aylarda soğuk ve yağışlı havalardan hayvanların etkilenmemesi için Seydişehir Belediyesi ilçenin muhtelif bölgelerine ve Çöp Toplama alanına  içerisinde birçok sokak hayvanın barınabileceği evler yerleştirdi.

Sokak hayvanlarının bu kulübelerde kışı daha iyi geçirecek, soğuktan da bir nebze olsun korunmuş olacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Seydişehir Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde sokak hayvanlarımıza sahip çıkmaya çalışıyor, onlar için daha iyi yaşam koşulları sağlamaya devam ediyoruz. Sokak hayvanları da bizim bu dünyayı paylaştığımız varlıklardır. Belediyemiz bu kapsamda birçok yerde sokak köpekleri, kedileri ve kuşları  için yaptığı bazı uygulamalarına yenilerini ekleyerek devam ediyor. Bizler yaşadığımız ortamda hayvana, doğaya ve insana karşı merhametli olmamız gerekir. Bu nedenle Belediye olarak kışın kardan, yağıştan, soğuktan korunması için kulübeler,yazın ise aşırı sıcaktan korunmaları susuzluğunu ve açlığını gidermesi için su ve mama kapları bıraktık" dedi.

Bıraktıkları kedi evlerinin de vatandaşlar tarafından hassasiyet gösterilerek korunması noktasında kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Başkan Tutal;Kedi evlerimiz ve köpek kulübelerimiz kesinlikle vatandaşlarımızın evde bakamadıkları yavru veya hasta kedilerin bırakıldığı bakım merkezi veya barınak değildir. Biz sokak köpeklerimize ve kedilerimize  kış döneminde sığınabilecekleri sıcak bir yuva kazandırırken, onların beslenmelerini de ihmal etmek istemiyoruz. Bu köpek evlerine yine Belediyemizin de desteğiyle gönüllü vatandaşlarımızla  beraber haftanın belli günlerinde beslemeler yapacağız. Bizim hemşehrilerimizden isteğimiz ve beklentimiz; ‘Belediye gelip baksın’ olayından ziyade halkımızın bilinçlenerek bu konuda bu hayvanlar için neler yapabiliriz, buna bakmamız gerekiyor. Hayvanları sevip, besleyip zarar vermezsek, inanın saldırgan olmazlar. Ben bu tür sahip çıkılan hayvanlardan kolay kolay saldıranına hiç denk gelmedim, ya açtır ya da kışkırtılmıştır.”diye konuştu.

BAŞKAN TUTAL BEREKET YAĞIYOR 1Seydişehir Belediyesi Fen İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri   kent merkezi ve  ilçeye bağlı kırsal  mahallelerde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları ulaşıma açık tutabilmek için yoğun bir mesai harcıyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal; merkez ve kırsal mahalleler dahil olmak üzere tüm yerleşim merkezlerinde Belediye ekiplerinin sahada karla mücadele çalışmasını kesintisiz yürüttüğünü belirtti.
Kar yağışının bereketi beraberinde getirdiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; İlçemizde  öğle saatlerinde aniden başlayan kar yağışı nedeniyle ekiplerimiz kar temizleme çalışmalarına hız verdi.Belediye olarak kış şartlarına karşı hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Tüm birimlerimizi koordineli çalışma programı içine aldık. Olumsuz hava şartlarına karşın ekiplerimiz dönüşümlü olarak gece-gündüz mesai gözetmeksizin çalışacak" dedi.

Başkan Tutal, oluşabilecek don ve buzlanmaya karşı sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaları konusunda uyardı.

Sürücülerin yola çıkmadan önce gerekli tedbirleri alması gerektiğine dikkat çeken Başkan Tutal ;“kar yağışı merkez dahil, kırsal mahallelerde etkisini gösterdi.Emniyet ve jandarma birimlerimiz denetimlerini artıracak. Vatandaşlarımız da bu olumsuz şartlarda kış lastiği ve zincir olmadan yola çıkmasınlar" şeklinde konuştu.

1 11Seydişehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Temizlik İşleri ekipleri tarafından gerçekleştirilen temizlik çalışmaları kırsal ve merkez mahallelerde devam ediyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, temizlik İşleri ekiplerinin Perşembe günleri kurulan kapalı pazar yerinde tezgahlar kaldırıldıktan sonra kapsamlı bir şekilde  temizlik yaptığını  kaydetti.

Başkan Tutal, kapalı pazaryerinde temizlik çalışması yapan personeli ziyaret ederek kendilerine kolaylıklar diledi.

Başkan Tutal; "pazar yerlerinde koku neşreden yerler (balıkçı, peynirci vs.) deterjanlı su ile yıkanarak dezenfekte ediliyor. Belediyemiz temizlik personelleri, vatandaşların daha rahat ve temiz ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için her hafta Perşembe günü pazar bitiminde  halk pazarını temizleyerek yeni haftaya hazırlıyor "dedi.

Seydişehir halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu ve temizlik konusunda titiz olduklarını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal;”Temizlik ekiplerimiz sadece çöp toplama ve süpürme işlemi yapmıyor ilçe genelinde farklı hizmetler ile belirlenen program dahilinde gece gündüz çalışıyor.

Çalışanlarımız sadece cadde ve sokakların süpürülmesi ile kalmayıp gerek bölge denetimi gerekse vatandaşlarımız tarafından gelen talepler doğrultusunda rutin olarak çöp toplama sisteminde oluşacak aksaklıkların ve kötü görüntülerinde önüne geçmektedir. Halkın kullanımına açık olan mesire ve piknik alanlarında oluşan çöpleri de ekiplerimiz kendilerine bilgi verilmesi halinde kaldırmaktadır” dedi.

Temizlik ekiplerinin 7/24 saat mesai kavramı gözetmeksizin çalıştıkları belirten Başkan Tutal; Bizim hedefimiz daha temiz bir Seydişehir  inşa etmek, ilçemizin güzel insanlarına en güzel hizmeti sunabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekiplerimiz, ana arterler, meydanlar, parklar, okul çevrelerinde, tüm mahallelerde evsel atıkların toplamasından, cadde ve sokakların temiz tutulmasına, çöp konteynerlerının dezenfekte edilmesi ve pazar yerimizin dezenfekte edilmesine  kadar tüm çalışmalarda herhangi bir aksaklığa yer vermeden  gerçekleştiriyor. Temizlik hizmetleri yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden birisidir. Temiz, sağlıklı bir ilçe hedefiyle ekiplerimiz günün 24 saati çalışıyor. İlçemizin 55 mahallesinde en temel görevlerimizden olan temizlik hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde yerine getirilmesi için ekiplerimiz görevini, özverili şekilde sürdürüyor" dedi.

KIRSAL MAHALLE MUHTARLARI HAZİNE ARAZİLERİNİN SATIŞLARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ 1Seydişehir Belediyesi tarafından kırsal mahalle muhtarlarına hazineye ait arazilerin kullanımı ve değerlendirilmesi konusunda bilgi verildi.

Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa Kaymakam Aydın Erdoğan,Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan ve 38 Kırsal Mahalle Muhtarı  ve Birim Müdürleri katıldı.

Kırsal mahalle muhtarlarının isteklerin merkez mahalle muhtarlarına göre farklı olduğunu kaydeden Kaymakam Aydın Erdoğan genel bir durum değerlendirmesi yapacaklarını kaydetti.

Güncel bir konu olan hazine arazilerinin satışlarının hızlandığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;  Türkiye genelinde İmar Barışı ile kaynaklı işgallerden dolayı arsa satışı sıkıntı oluyor. Devletin genel politikası stratejik olmayan yerlerin vatandaşa verilmesi ve vatandaşın hizmetine, kullanımına veya yatırımına açılması noktasında bir politika var. Seydişehir'de de bu noktada hazine arazilerinin satışları daha hızlandı. Kırsalda hazine arazileri kısmen Belediyeye ait olan yerler çok yok ama bazı yerler var. Kullanımda olan arsaların satışında  zaman zaman  problemler oluşuyor. Bu konuda satışlar devam ediyor, edecekte. Kaymakam Bey ile   bir karar aldık. Özellikle mahallelerimizde önemli olan yerlerin tespiti noktasında muhtarlarımız bir çalışma yapsın. Önemli olan ve satılması ileride mahalle halkı için sıkıntı oluşturabilecek parseller varsa Belediye kanalı ile hizmet alanına dönüştürülmesi veya satışı yapılmasın görüşüne vardık. Bu konuda biz sizlerle birlikte fikir alış verişinde bulunalım ve çalışma yapalım istedik" dedi.

Bugüne kadar imarlı olan bölgelerde yeşil alan veya sosyal alanlara yönelik olanları satmadık,  satmayacağız diyen Başkan Tutal;" ancak özellikle köylerimizde imar olmadığı için her yer müsait. Bunların satışının yapılmaması için bir yol var. Oda Belediye Hizmet alanı olarak Milli Emlak'a bir yazı yazıp satışının yapılmamasını talep edeceğiz. Ama öncelikle önemli yerlerin çalışmasını hazinede olan arkadaşlarla muhtarlarımız belirleyerek bir çalışma yapmalısınız. Bizim İmar Müdürlüğümüzde bu konuda size yardımcı olabilir" şeklinde konuştu.

Kaymakamlık olarak kendilerine  bir çok talep geldiğini kaydeden Kaymakam Aydın Erdoğan ; "Bakanlık ve vatandaşlardan bize talep geliyor.Haliyle bizde prosedürü işletiyoruz. Mahallenin ortak ihtiyacına yönelik olan hazine arazileriniz var ise, meraya çıkış veya yaylaya çıkışınızda tek yol burası ise, köylünün kullandığı şenlik ve  sosyal faaliyetlerin yapılamayacağı gibi bir durum söz konusu ise, bir mağduriyet olacak ise bizlere bilgi verin satışı yapılmasın.Belediye hizmet alanı olarak belirler biz ona göre bir çalışma başlatır şahıslara satışı yapılmaz" şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından programa katılan muhtarların Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal yapılacak olan çalışmalar ve işleyiş hakkında sorularını cevapladı.

Page 1 of 30

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top