Hizmetler

Hizmetler (429)

1 1Seydişehir  Belediyesi’nin 65 yaş üzeri  vatandaşların evlerinden çıkmaması için oluşturduğu Destek Ekibi, kendilerin arayarak yardım isteyen yaşlı vatandaşların her talebine cevap verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ekiplerin market alışverişinden ilaca, hasta bakımından sıcak yemeğe kadar yaşlı vatandaşların talepleri karşılamaya devam ettiğini kaydetti.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan virüs nedeniyle Seydişehir Belediyesi, risk grubunda olan 65 yaş ve üzeri vatandaşları evlerinde tutmak için gece gündüz çalışıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından da 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmesiyle bu vatandaşlarımızın ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanıyor.

Seydişehir Belediyesinin 0 332 582 2516 telefon hattı ve 0 552 582 0582 WhatsApp ihbar hattını arayarak talep ve isteklerini bildiriyor.

Özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşların sağlıklarını riske atmaması için evden çıkmamalarını gerektiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; " Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının en az hasarla atlatılması için başta hükümetimiz ve ilçede görev yapan bizler  her türlü tedbiri alıyoruz. Ancak vatandaşlarımız da bu sürece ve kurallara uymalı. Salgının yayılmasını  önlemek için mümkün olduğunca sosyal mesafeyi korumalı ve evlerimizde kalmalıyız. Bu süreçte özellikle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız hiçbir endişeye kapılmasın. Her türlü ihtiyaçları için Belediye olarak onların yanındayız. Bir telefonla bize ulaşmaları mümkün. Bu tedbirleri devam ettirdiğimiz sürece, salgını en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum" dedi.

Dünyada yaşanan Covid 19 sürecinde gerekli açıklamalar resmi kanallar üzerinden yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; görüyorum ki içinde bulunduğumuz hassas dönemde bazı sosyal medyaki guruplar veya şahıslar  Korona virüs (Covid-19) salgını hakkında kamuoyunu yanıltıcı ve asılsız bilgiler yayınlanmaktadır. Virüsün bulaşmaması ve ilçemizde salgın haline gelmemesi için tüm tedbirler titizlikle alınmakta, çalışmalar en yoğun şekilde yürütülmektedir. Ne olur aslı olmayan bilgileri yazarak birbirimiz tedirgin etmeyelim. Bizler sizin için gerekli önlem ve tedbirleri Kaymakamlığından, Belediyesine, Sağlıkçısından Emniyetine, Jandarmasından Muhtarına kadar alıyoruz. Sizden tek ricamız var. Lütfen Evde Kalın" şeklinde konuştu.

1 2Seydişehir Belediyesi koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine yönelik başlatılan hijyen çalışmaları kapsamında dezenfektan yerleştirdiği Pazar alanlarında eldiven ve maske dağıtımı yaptı.

Korona virüs ile mücadelede denetimlerini sıklaştıran Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, pazarda maske ve eldiven dağıtımına yaparak vatandaşlara salgın hastalık konusunda uyarılarda bulundu. Pazar girişinde vatandaşların ateş ölçer ile ateşini kontrol etti.

Pazar yerinin giriş ve çıkışına konulan dezenfektanların kullanımı ile ilgili vatandaşlara yardımcı olan ekipler, 3 metre olarak belirlenen tezgah aralıklarını kontrol etti.

Seydişehir Belediyesi olarak  gerekli önlemleri aldıklarını  kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, virüsün yayılmasının hijyen, temizlik ve fiziki mesafenin koruyarak önlenebileceğini kaydetti.

Başkan Tutal, ayrıca salgına karşı  ilçe genelinde başlattığı hijyen çalışmalarını sürdürdüklerini halkın kişisel hijyenini sağlamak için de pazar yerlerinin girişlerine el dezenfektan aparatı konulduğunu belirtti.

Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek amacıyla her türlü önlemi artırdıklarını kaydeden Başkan Tutal; hemşehrilerimiz zorunlu olmadıkça evden çıkmamalı. Çıkmak zorunda olanlar ise fiziki mesafeyi koruyarak hijyen kurallarına en ince ayrıntısına dikkat ederek çıkmalılar. Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir şekilde alış veriş yapabilmeleri için  Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz denetimlerini sıklaştırdı.Ekiplerimiz pazar girişinde vatandaşların ateş ölçümünü, yaparak maske dağıttı. Pazara alışverişe gelen 65 yaş üzeri vatandaşlar ise uyarılıp evlerine gönderildi. Yayınlanan genelge gereği 3 metre olarak belirlenen tezgah aralıklarımızı kontrol ettik.  Bu tedbirlere ilave olarak alışveriş için gelen vatandaşlarımıza pazar girişinde maske ve eldiven dağıtımına da başladık. Giriş ve çıkış noktalarına konulan dezenfaktanlarla vatandaşlarımıza hijyen noktasında yardımcı oluyoruz. Pazar içinde sürekli anonslarla virüse karşı hem vatandaşlarımız,  hem pazarcı esnafımız uyarılıyor.Tedbiri elden bırakmayacağız.  “şeklinde konuştu.

IMG 7385Dünyada hızla yayılan Koronavirüsünün Türkiye’yide etkisi altına alması nedeniyle Seydişehir Belediyesi önlemlerini artırıyor.

Halkın her gün tükettiği temel besin maddesi olan ekmek satışı konusunda Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü yetkilileri, Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına  bağlı fırıncılar, market sahipleri ile birlikte  Sağlık Bakanlığı'nca alınan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bazı önlemler almak üzere bir araya geldi.

Seydişehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, İlçe  Gıda Tarım müdürlüğü yetkilileri ve ilçede ekmek üretim ve satışını yapan esnaflar katıldı.

Başkan Tutal, Koranavirüsü ile mücadele kapsamında ekmeklerin vatandaşlar tarafından seçilerek alınmasının yerine, steril ortamlarda vatandaşlara kese kağıdı içerisinde  servis edilmesi gerektiğini söyledi.

Özellikle marketlerde ve bakkallarda dolapta satılan ekmeklerin, vatandaşlar tarafından elle seçilerek alındığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; temel besin maddesi olan ekmeği üretiyorsunuz. Canla başla çalışan tüm arkadaşlarıma nezdiniz de teşekkür etmek isterim. Tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüs salgını durdurmak veya önlemek için hepimizin üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde icra etmesi gerekiyor. Burada hiç şüphesiz ki sizlere de büyük görevler düşüyor. Ekmeğin sağlıklı ve hijyenik ortamda üretilmesi, ve sunulması noktasında hijyen kurallarına azami derecede önem vermenizi rica ediyorum" dedi.

Virüsün yayılmasını önlemek adına bakkal ve marketlerdede bir takım uygulamaların hayata geçirilmesi gerektiğini altını çizen Başkan Tutal;  dolaplarda bulunan ekmeklere vatandaşların elleriyle dokunarak ve tek tek seçmemesi gerekiyor. İstisnai bir dönemden geçiyoruz. Birlikte hareket  ederek gerekli önlem ve tedbirleri almak için buradayız. halkın sağlığı bizler ve sizlerin elinde. Market ve bakkallarda kasalarda ve dolaplarda ekmek satışının uygun olmadığının şikayeti alıyoruz. Buralarda satışı yapılan ekmeklerin uygun şekilde satışının yapılması ve kurallara uyulması gerekiyor. Kendi içimizde bir çözüm bulacağız. Hepimiz maddi ve manevi sıkıntı çekiyoruz. Birkaç ay sıkıntı yaşayacağız ama hijyen anlamında bunu uygulayacağız” dedi.

Hep birlikte taşın altına elimizi koymamız gerekiyor diyen Başkan Tutal; farklı bir kültür yapımız var. Bunu bir şekilde çözmeliyiz halkın sağlığı önemli ekmeklerimizi poşetlerde satılmasını , insanların ekmekleri oynamamasını istiyoruz. Fırından çıkarken kese kağıdına girmesi ve mutfağa kadar kese kağıdında gitmesi önemli. Bu nedenle biraz üreticiler , biraz da siz market sahibi kardeşlerimiz taşın altına elinizi koyarak kese kağıdı uygulamasını başlatmalıyız. Fakat maliyeti yarı yarıya karşılarsanız bu daha kolay olur "şeklinde konuştu.

 Başkan Tutal ve toplantıya katılan ilçede ekmek üretim ve satışını yapan esnaflar bu konuda gerekli dayanışmanın yapılacağını belirterek ekmeklerin kese kağıdında satılması noktasında ortak karar aldılar.

Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Tutal, koronavirüs nedeniyle  aldıkları kararla doğrultusunda esnaf çay ocaklarının tek kullanımlık bardak  kullanması zorunluluğunu getirildiğini bu konuda ise gerekli önlemlerin alındığını kaydetti.

IMG 7430Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarları, Siyasi Partiler  tarafından başlatılan yardım kampanyasına bir maaşını bağışta bulundu.

Yaklaşık iki hafta önce 21 Martta başlatılan  "Seydişehir Tek Yürek" yardım kampanyası artarak çığ gibi büyüyor.

Başkan Tutal, salgın hastalık nedeniyle işyerlerini kapatan veya işten çıkarılan hemşehrilerine  yardımcı olmak amacıyla çıktıkları yolda yanlız kalmadıklarını her kesimden yardım aldıklarını kaydetti.

 Merkezden kırsal mahallelere kadar bütün hemşehrilerinin  tek yürek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; koronavirüs hem dünya'yı hemde ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Bu nedenle bizlerin alması gereken tedbirler vardı. Belediye ve Kaymakamlık olarak bu tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz. Salgın hastalık nedeniyle kepengini kapatmış olan esnaflarımız ve buralarda çalışan işçi kardeşlerimiz işşiz kaldılar. Bazıları da ekmeklerini evlerine götüremeyecek duruma geldi. Buna bir çözüm bulmak için yaklaşık iki hafta önce Seydişehir'de Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarlarımız bir araya gelmek suretiyle "Seydişehir Tek Yürek" Kampanyası başlattık" dedi.

Kampanyanın hedefine ulaştığını kaydeden Başkan Tutal; kampanyamız giderek büyüyor. İhtiyacı olanların ihtiyacını karşılama, hemde yardımlaşma noktasında kartopu gibi büyüyor. Bizde buna şahitlik ediyoruz çok memnunuz. İlçemiz çok yerde tek yürek , tek bilek olmayı başardı. Bu kampanyamızda da aynı hızla birbiriyle kenetlenmek suretiyle çalışmalarını devam ettiriyor. Herhangi bir sıkıntımız yok. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız "Biz Bize Yeteriz "söylemiyle bir kampanya başlattı bu kampanya da hızla büyüyor.Seydişehir olarak bizde bu kampanya ya mutlaka destek olacağız. Ancak ilçemizdeki bu çalışma yerel olduğu için Seydişehir'li ihtiyacı olan kardeşlerimiz önceliğimizdir. Bu bağlamda  belediye olarak tüm araç gereçlerimizle,  destek oluyoruz. Şahsım adına bir maaşımı buraya destek olarak veriyorum. Bu kampanya inşallah amacına ulaşıyor.Ulaşmaya da devam edecek. Böyle bir ilçede belediye başkanlığı yapmaktan ayrıca  gurur duyuyorum. Ben halkımıza , emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

FIRINLARDA DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI 2Seydişehir Belediyesi ekipleri tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar fırınlarda yapılan denetimler ve uyarılarla  devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi zabıta ekipleri halk sağlığının korunması ve hijyen şartlarının sağlanması amacıyla bakkal, market ve fırınlarda denetimlerini sıklaştırdı.

Ekmeklerin hijyenik koşullarda satılıp satılmadığını denetleyen zabıta ekipleri, satıcıların eldiven takıp takmadıklarını da kontrol etti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, halk sağlığını ilgilendiren konularla Zabıta ekiplerinin denetimlerine devam edeceğini kaydetti.

Başkan Tutal; ekiplerimiz yapmış oldukları denetimlerde ekmek kasalarının hijyenik , servis araçlarının temiz olması, çalışanların maske ve eldiven kullanmaları, ekmek satışı yapan ve kasada para alan kişilerin ayrı olması, müşteri ile aralarında sosyal mesafelerin korunması ekmek tavalarının her gün temizlenmesi, kullanılan bezlerin  hergün temizlenmesi , unların paletler üzerinde korunması konularında uyarılarda bulunuyor" dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koravirüs salgını nedeniyle hijyen ve dezenfekte konularının önemli olduğuna dikkat çeken  Belediye Başkanı Mehmet Tutal; manav ve pazar yerlerinde ekmek satışlarının yapılmaması, fırın bacalarının çevre kirliliğine karşı bakımının yapılması marketlerde bulunan dolapların kasaya ve personel yakın olup satışı direk olarak market personelinin yapması gerekmektedir. Ekmek önemli. Her gün her ailemizin sofrasında bulunuyor. Ekmeğin dokunulmaması gerektiğini hepimizin bilmesi lazım. Çok dikkatli olmalıyız bu konuda. Vatandaşlarımızdan da sağduyu bekliyoruz. Biz fırınımızda tüm önlemlerimizi aldık.  Uyarılarımız yaptık "dedi.

Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Tutal, koronavirüs nedeniyle  aldıkları kararla doğrultusunda esnaf çay ocaklarının tek kullanımlık bardak  kullanması zorunluluğunu getirildiğini bu konuda ise gerekli önlemlerin alındığını kaydetti.

1 11Seydişehir Belediyesi tarafından ilçe genelinde hem koronavirüs ile mücadele sürüyor hem de hizmetler aksatılmıyor.

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri  Müdürlüğü ekipleri, şehrin farklı noktalarında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

İnsan odaklı hizmet anlayışıyla, merkez-kırsal ayırımı yapmadan tüm mahallelere hizmet veren Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; bir yandan yol açma ve düzenleme, asfalt, kaldırım , kilitli taş ihtiyacı olan bölgelerde de yenileme çalışması yapılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Dünyada olduğu gibi  Türkiye'yi  de etkisi altına alan koronavirüse karşı her gün devam eden dezenfekte çalışmalarının  yanında ekiplerin  diğer yandan da saha çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından koordineli bir şekilde yürütülen koronavirüs ile mücadele çalışmaları başta vatandaşların yoğun olarak bulundukları alanlar olmak üzere ilçenin dört bir noktasında devam ederken, belediyecilik hizmetleri de aksatılmadan sürdürülüyor.

İlçedeki koronavirüs için alınan önlemlerin yanı sıra saha çalışmalarına da önem verdiklerini ve hizmetlerin Seydişehir'de aksatılmadan  devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrilerimizin bizlerden beklentileri var. Şartlarımız ne olursa olsun onların bu beklentilerini cevapsız bırakamayız. Ekiplerimizin bir bölümü koronavirüse karşı gerçekleştirdiğimiz dezenfektasyon çalışmalarını sürdürürken diğer bir bölümü ise merkez ve kırsal mahallerimizin  ihtiyaçları noktasındaki taleplerini gideriyorlar. Biz hizmetlerimize kesintisiz ve aralıksız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz evlerinde kalmaya özen göstermeleri. Evde kal, sağlıklı kal " diye konuştu.

KOLLUK KUVVETLERİNDEN KOVİD 19 DENETİMİ 7Kovid-19 tedbirleri kapsamında Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık ekipleri denetimlerde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşıladığı ilçe pazarında, pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşların hijyenik ve steril bir alışveriş için  nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunan kamu görevlilerine teşekkür etti.

Seydişehir Belediyesi olarak halkın  yoğun kullandığını halk pazarında dezenfekte çalışmalarının  yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ekiplerimiz pazar yerinde ürün fiyatları, yıkanmadan satışa sunulan gıda maddelerin üzerinin kapatılması, ayrı ayrı poşetlenmesi konusunda esnaflarımıza uyarılarda bulundu. Satıcılarımızın fiziki mesafenin korunması şartıyla maske ve eldiven takmaları, satışı yapılan ürünlere alış  veriş yapan vatandaşların dokunmamasını konusunda bilgi verildi.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından  65 yaş üstü pazaryerinde bulunan vatandaşlarımıza uyarıda bulunarak evlerine gitmeleri istendi" dedi.

Pazar esnaflarının  ayrıca  kendilerine ait  yer çizgilerin kontrol edildiğini kaydeden Başkan Tutal; Pazar esnafımızdan ayrıca Kovid-19 tedbirleri kapsamı süresince yer işgaliye ücretleri alınmayacak. Denetimlerimiz sürecek ve hijyen kurallarına uymayanlar hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır" şeklinde konuştu.

 

LAVRA İLE MÜCADELE ÇOK ÖNEMLİ 1Seydişehir belediyesi haşereyle mücadele devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla larva ile mücadele çalışmalarına başladı.

Salgın hastalık Koronavirüs'le mücadeleye devam eden Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede  toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarını artırdı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ekiplerin sinek ve haşerelere karşı şehir merkezi ve kırsal mahallelerde su birikintileri, bataklık, çöp alanları, kanallar, fosseptik çukurları ve gübrelik alanlarda holder ve sırt pompaları ile etkin bir şekilde ilaçlama yaptığını kaydetti.

Dünyayı etkisi altına alan koravirüs salgını için ilçenin her noktasında hijyen ve temizliği sağlamak için aralıksız çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biride larva ilaçlaması. Şubat ayı içerisinde başlattığımız çalışmaların larva üremesinin engellenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bahar aylarının başlamasıyla birlikte sivrisinek ve haşerelere karşı halk sağlığının korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve birçok bulaşıcı hastalığı kontrol altına almak amacıyla hizmet vermeye devam ediyoruz. Seydişehir merkez ve bağlı mahallerinde bulunan gölet, bataklık, dere, su birikintileri, su kanalları gibi haşere üreme alanlarının bulunduğu yerlerde periyodik olarak larva ile mücadele çalışması yapılmaktadır. İlaçlama işlemlerimiz tamamen biyolojik ilaçlarla yapılarak sivrisinek üremesinin önüne geçilmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve huzuruna önem veriyoruz. Oluşabilecek haşere sorunlarına karşı gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ BANKLARI KALDIRDI 1Seydişehir Belediyesi, koronavirüse (COVID-19) karşı düzenlediği önlemleri artırdı.65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı gelmesi sonrası ilçedeki banklar kaldırıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse (COVID-19) karşı İçişleri Bakanlığı’nın çıkardığı genelge ile 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sokağa çıkmaya devam eden yaşlılar için Seydişehir Belediyesi  Eski Garaj civarında bulunan bankları kaldırdı ve zabıta ekipleri kendi sağlıkları için yaşlıların ve kronik hastalığı olanların evlerine gitmelerini rica etti.

Görevliler tarafından iş makinaları yardımı ile alınan banklar kamyonetlere yüklenerek depoya götürüldü.

Başkan Tutal ise belediye sosyal medya hesabından; Böyle olsun istemezdik. Üzülerek söylemeliyiz ki 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan hemşerilerimize sokağa çıkma kısıtlaması gelmesine rağmen maalesef bazı büyüklerimiz bu kısıtlamaya uymuyorlar. Biz de tedbirimizi bu şekilde aldık. Lütfen sağlığınız için evde kalın paylaşımında bulundu .

 

 

SEYDİŞEHİRDE CADDE VE SOKAKLARDA COVİT 19 SEFERBERLİĞİ 7Dünyayı  etkisi altına alan koronavirüs  tehlikesine karşı aldığı önlemleri   Belediye Başkanı Mehmet Tutal, her gün artırmaya devam ediyor.

İlçemizde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele çalışmaları kapsamında Seydişehir Belediyesi, cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele çalışmaları kapsamında ekipler, Atatürk Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi, Hürriyet Caddesi, Seyitharun Bulvarı, Sadi Irmak Caddesi olmak üzere geniş çaplı bir çalışma gerçekleştiren Seydişehir Belediyesi ekipleri, halkın sağlığını korumak adına tedbir amaçlı dezenfekte işlemlerine yoğunluk verdi.

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı her alanda önlemler alarak mücadele sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "koronavirüs'ünün ülkemizde yayılmaya başladığı günlerden itibaren, tedbirler almaya başlamıştır. Genelge öncesinde 70 yaş  üzerinin evde ihtiyaçlarını karşılama noktasında çalışma başlatmıştık. Şimdi ise genelge gereği 65 yaş üstü hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını da karşılayacağız."dedi.

Salgınla mücadelede en önemli konunun hijyen ve temizlik olduğunun altını çizen Başkan Tutal; belediye olarak ana arterlerimizi yıkamaya başladık. Dezenfekte ve hijyen çalışmalarımızda tüm kamu kurumlarımız, özel ve resmi bankalarımız, okullarımız, camilerimiz tamamlandı. İkinci periyoda başladık. Şimdide ana arter caddelerimiz , sokaklarımız, çöp konteynırlarımız, bana atlar, oturma banklarımızı  yıkıyor ve dezenfektanla ilaçlıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu önlem ve tedbirler kapsamında belediye olarak ilçe genelinde çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bundan sonra da vatandaşlarımızın sağlığı için ilçemizde ilaçlama çalışmalarına periyodik olarak devam edeceğiz.” dedi.

ilçemizde ilaçlama çalışmalarına periyodik olarak devam edeceğiz.” dedi.

Page 1 of 31

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top