Hizmetler

Hizmetler (397)

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDE HUMMALI ÇALIŞMA 2Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yol, altyapı, parke-bordür, tesviye, asfalt yama ve çevre düzenleme  çalışmalarını sürdürüyor.

Fen işleri çalışmalarının, belirledikleri hedefler doğrultusunda hummalı bir şekilde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal;“Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, farklı mahallelerimizde çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımıza kesintisiz ulaşım hizmeti sunmak için yol yapım hizmetlerimizi yoğunlaştırdık. Alt yapı çalışmaları nedeniyle deforme olan yollarda iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanında ilçemiz genelindeki mahallelerimizde ihtiyaç duyulan sokakların modern ve estetik bir görünüme kavuşması için yürüttüğümüz parke,asfalt  yol yapım ve yenileme  çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor" dedi.

Kırsal Mahallelerde bulunan hemşehrilerinin yayla yollarına daha rahat ulaşabilmesi için çalışmalarında devam ettiğini belirten Başkan Tutal;  kırsal mahallelerimizde gerekli olan yayla yollarının genişletme ve yol açım çalışmalarına  devam ediyoruz. Ekiplerimiz Ketenli Mahallemizde Keşlik yayla yolumuzda  ve Çat Mahallemizde zorlu coğrafi koşullar ve yer şeklinin dağlık olmasına rağmen çalışmalarına devam ediyor.İnşallah bu yolların en kısa zamanda tamamlanması için elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Hava şartları elverdiği sürece çalışmalarımız devam edecek" şeklinde konuştu.

Termal Sosyal Tesislerde de çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Termal Sosyal Tesislerimizin alt yapı ve çevre düzenlemesi tamamlanmak üzere. Ketirağılları bölgesinde yapımı tamamlanan 2 adet modern yüzme havuzu, 6 adet termal havuz, sauna, buhar ve kür odaları, Türk hamamı fitness salonları, seyir terasları, ikramlık dinlenme alanları bulunan tesis bölgemizin turizm merkezlerinden birisi olacak.

Seydişehir belediyemizin öz sermayesi ile yapılan tesislerimiz ilçe ekonomisine ve istihdamına  büyük katkı sağlayacak. Afyon ve Denizli Termallerine giden birçok bölge insanını, inşallah Seydişehir’e döndüreceğiz" dedi.

 

BAŞKAN TUTAL BESİCİLERLE BULUŞTU 4Belediye Başkanı Mehmet Tutal, seçim vaatleri arasında yer alan ihtisaslı organize hayvancılık bölgesi çalışmaları konusunda besicilerle buluştu.

Merkez ve kırsal mahallelerde mahalle aralarında bulunan besi damları konusunda şikayetler aldıklarını kaydeden Başkan Tutal, "mahalle aralarında bulunan besi damlarını kaldırılması konusunda bize sürekli şikayetler geliyor. Bu nedenle organize hayvancılık bölgesinin kurulması konusunda çalışmalarımıza başladık "dedi.

Başkan Tutal, başlattıkları çalışma ile şehir merkezinde bulunan ahırların taşınacağını, çağın şartlarına uygun organize besi alanında toplanması için çalışma yaptıklarını söyledi.

Ahırların bulunduğu semtlerde bölge halkının şikayetçi olduğunu ifade eden Tutal, "mahalle aralarında yapılan besicilik büyük sıkıntılara ve kargaşaya yol açıyordu. Biz de bu sorunları kökten çözüme kavuşturmak adına bir çalışma yapıyoruz. Şehir merkezinde artık ahır bulunması tabii ki doğru değil" dedi.

İlçede besicilik yapan esnaflarla biraraya gelen Belediye Başkanı; "Kararlarımızı birlikte vereceğiz. İstişareyle bu süreci yöneteceğiz. Bu konuda bizim arzu ettiğimiz şey organize besi alanları oluşturup esnafımızın bu bölgede daha kaliteli standartlarda hizmet verebilmesini sağlamak."

Sorumluluk almaktan kaçmadıklarını ifade eden Başkan Tutal; "Siz besici kardeşlerimizi mağdur etmeden faklı bir bölge oluşturuyoruz. Beylik çayırı dediğimiz bölgede hayvancılık bölgesi oluşturduk.Mülkiyetimize almak için çalışma yapıyoruz. Bu alanda ister kendiniz ister bizim öncülüğümüzde besi alanları yapabilirsiniz. Biz buna göre bir parsel çalışması yapar, ulaşım ve alt yapı konusunda yardımcı oluruz. En sağlıklı parselleme nasıl olacaksa oturup konuşur parselleriz ihale usulü ile satışı yaparız .Yada kendi imkanlarınızla parsellerini alır proje çizdirir besi damınızı yaparsınız " dedi.

Toplantıya katılan besiciler uygun şartlar oluşturulduğunda , maddi imkanları elverdiği takdirde kendilerinin de bu konuda gerekli çalışmaya katılacağını ifade etti.

Başkan Tutal ve besiciler gerekli çalışmalar yapılarak önümüzdeki yıllarda bu sorunun çözülmesi noktasında fikir birliğine vardılar.Yeniden toplanmak ve istişare etmek üzere ayrıldılar.

IMG 2219Kızılcalar Mahallesi sakinleri 52 yıl sonra Belediye  Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu tapularına kavuştu.

Başkan Tutal'ın Kızılcalar Mahallesinde yaşayan yaklaşık 50 vatandaşın yaşadıkları tapu sorunu ile ilgili başlattığı çalışmalar çözüme kavuştu.

Söz konusu parsellerde bulunan evlerin tapu kaydında, mülkiyetin başkasının üzerinde olması ve mülkiyet varislerine ulaşılamaması durumu Belediye Başkanı Tutal’a 2016 yılında iletilmişti.

Mesken sahiplerinin uzun zamandır yaşadığı  ve  problem haline gelen bu sorun İmar revizyon çalışmaları başlatılarak İmar Kanununun 18. Madde uygulaması ile ortadan kaldırıldı.

Uygulamaya geçirdikleri İmar revizyonu ve 18 uygulaması gibi uzun soluklu bir çalışmanın ardından vatandaşların tapularına kavuştuğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;" 52 yıldır devam eden bir konu idi. Yargı yolu  ile çözülebilecek  bir konu değildi. Bize gelerek sıkıntılarınızı dile getirdiniz. Araştırdık  ve buralar sizin hakkınızmış.Alın terinizle almışsınız. Ama resmi olarak tapularınızın sahibi olamamışsınız.Çözüm ürettik, uğraştık , araştırdık,çalıştık ve çözüm bulduk. Hayırlı bir sonuç elde ettik"  dedi.

Tapu Müdürü Muttalip Camcı'ya teşekkür eden Başkan Tutal; "çalışmalarımızı müdürümüzle birlikte yürüttük. Tapularınızı teslim ettik.Artık burası bizim oldumu? olacak mı? mülkiyetimize geçtimi? kaygınız kalmadı güle güle oturunuz. Birbirimize dua edelim. Hayırlı işlerin gerçekleşmesinde, hayırlı hizmetleri gerçekleştirmemizde.Siz gibi kardeşlerimizin, problemlerini çözebilmemiz konusunda bizlere dua edin. Projelerimizin bir kısmını  tamamladık. Bir kısmı devam ediyor. Termal Sosyal Tesislerimizi tamamladık. Doğalgazını tamamladık. Kanalizasyonu tamamlamak üzereyiz.İlçemizin hem sorunlarını giderip,hem de yeni yatırımların gerçekleştiriyoruz" şeklinde konuştu.

Uzun yıllar sonra tapularına kavuşan mahalle sakinleri ise; Başkanım Allah sizden razı olsun. Siz bizleri mutlu ettiniz .Allah da sizin çalışmalarınızda kolaylık versin" diyerek Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür ettiler ve çeşitli ikramlarda bulundular.

1 2Seydişehir Belediyesi, Kuğulu Park’ta bulunan mevcut göletlerde temizlik çalışması başlattı.

Seydişehir Belediyesi'nin havası, suyu, doğal güzellikleri ile insana huzur veren bir dinlenme yeri olan Kuğulu Park'ta bulunan mevcut göletlerde temizlik çalışması başlattı.

Başkan Tutal, Seydişehir Belediyesinin çevre temizliği duyarlılığı ile ilgili olarak çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğünü, çalışmalar kapsamında Kuğulu Tabiat Parkındaki göletlerde dip taraması yaparak temizleme çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Gökböget ve Büyük gölette başlatılan temizleme çalışmaları kapsamında yosun, ot ve çöp temizleme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Mehmet Tutal, çalışmalarda çevre temizliğinin ve su kalitesinin artırılmasının planlandığını aktardı.

Göletteki su seviyesinin azalması ve göletteki otların büyümesi üzerine böyle bir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Tutal, "Yapılan bu çalışma ile gölette oluşan yosun ve otların aşırı büyümesi ile meydana gelen görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış olacağız. Ayrıca yapılan gölet temizleme çalışmamız ile suyun kalitesi yükseltilmiş olacak. Ayrıca Seydişehir Belediyesi çevre sağlığı konusunda son derece önemli olan bu çalışma ile burada yaşayan canlılar için mevcut yaşam şartlarının korunmasını da hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

1 4Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ketenli ve Çat Mahallelerinde devam eden yayla yollarında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Kırsal Mahallelerde bulunan hemşehrilerinin yayla yollarına daha rahat ulaşabilmesi için çalışmalar başlatan Başkan Tutal, yürütülen çalışmaları yerinde incelendi ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Çat ve Ketenli Mahalle sakinleri ile sohbet edip, taleplerini alan Başkan Tutal; Belediyemizin imkanlarıyla kırsal mahallelerimizde gerekli olan yayla yollarının genişletme ve yol açım çalışmaları devam ediyoruz. Daha önce bu yaylalarımızın yolları ulaşıma elverişli değildi. Hemşehrilerimizin  yaylalara artık araçlarıyla çok kolay bir şekilde gidip gelebilecekler. Seydişehir Belediyesi olarak halkımıza hizmetin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Olumsuz coğrafi koşullar ve yer şeklinin dağlık yayla yolu olmasına rağmen zorlu arazi şartlarında fedakarca çalışan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize teşekkür ediyorum. Ben buradan bu yolların hayırlı olmasını diliyorum" dedi

Ketenli ve Çat mahallerini kapsayan bölgede  hayvancılık ve tarım çalışmalarının yoğun olduğunu kaydeden Başkan Tutal; bu bölgede yaşayan hemşehrilerimiz için bu yayla yollarımız çok önemli.Yollarımızın yapım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte hemşehrilerimiz yaylalarına daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayarak hem tarım , hem de hayvancılık faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürecek. İnşallah bu yolların en kısa zamanda tamamlanması için elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Hava şartları elverdiği sürece çalışmalarımız devam edecek. Hemşehrilerimizin bizlere vermiş olduğu desteğe karşılık daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Seydişehir için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

1 16Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen asfaltlama, yol açma, genişletme, parke taşı tamir, park ve çevre düzenleme, çalışmaları devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde yoğun  bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmalarını bütün mahallelere yayarak Seydişehir’in her mahallesini şantiye alanına çevirdi.

Başkan Tutal, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmaları,altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini 2019 yılı içerisinde programa alınan altyapı  çalışmalarında bütün imkanların seferber edildiğini kaydetti.

Hava şartlarını mevsim normallerinin üzerinde olduğunu kaydeden Başkan Tutal; merkez mahallerimizde ihtiyaç duyulan bölgelerimizde sıcak asfalt  yapılmakta.Bunun yanı sıra birçok sokak ve caddede yama, parke yol, kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Seydişehir’de sıcak asfalt çalışmalarımıza, hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak toz ve çamurdan korumak için hız kesmeden ve ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Başkan Tutal;” Hizmetlerimizi vatandaşlarımızdan gelen  talepler doğrultusunda yapmaktayız. Halkımızdan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız. Eş zamanlı olarak kırsal ve merkez mahallelerimizde yol açma, park ve yeşil alan düzenleme ,drenaj kanallarımızın temizliği ve bakımı çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalarımız tüm mahallelerimizde sürmekte. Ekiplerimiz her mahallemizi şantiye alanına çevirerek, Seydişehir için ve hemşehrilerimiz için çalışıyor “dedi.

AK HİZMET NOKTASINDA YAZILAN PROJEYE 50 BİN TL HİBE DESTEĞİ 1Seydişehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen AK Hizmet Noktası yazdığı proje ile Engelli Emine Uçar'a hibe desteği aldı.

İŞKUR’un engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik açmış olduğu hibe ve destek projesini hazırlamada Seydişehir Belediyesi yardım ediyor.

6 Haziran 2019 tarihinde başvurusu yapılan ve AK Hizmet Noktasından takibi yapılan proje İŞ KUR tarafından kabul edilerek onay verildi.

Üretime katkıda bulunmak amacıyla Ak Hizmet Noktasını  Seydişehir'e kazandırdıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Emine Hanım bize gelerek bu konuda yardım istedi. Seydişehir Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz AK Hizmet Noktamızda gerekli ön araştırmalar  yapılarak proje yazıldı. Yazdıkları projeleri, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne sunan girişimcimizin , projesi uygun görülerek, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderildi. Genel Müdürlük tarafından projeleri incelenerek onaylanan Emine Uçar 50 Bin TL  hibeyi almaya hak kazandı.Kendisine hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Başkan Tutal; proje yazışmaları belediyemiz tarafından yürütülen çalışmada Emine Hanım Mobil Kapıcılık işi ile Seydişehir halkının hizmetinde olacak "şeklinde konuştu.

1 1Kop Mesleki Gelişim Atölyesinin açılışı Konya Valisi Cüneyit  Orhan Toprak ve ilçe Protokol üyeleri tarafından yapıldı.

Seydişehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projelendirilip KOP tarafından 250 bin liralık hibe sağlanarak açılan Mesleki Gelişim Atölyeleri’nde engelli öğrenciler ve aileler için umut oldu.

 Proje kapsamında ahşap, tarım, seramik atölyelerinin yanı sıra özel eğitim okulunda öğrenim gören öğrencilerin ebeveynlerinin sorunlarının giderilmesi ve öğrencilerin kaynaştırılmasına yönelik programlar düzenlendi.

Açılış programına Vali Cüneyit Orhan Toprak ve eşi,Prof. Dr. Kamile Marakoğlu, KOP İdaresi Koordinat Müdürü Mustafa Didilli, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Selçuk Üniversitesi Engelli Birim Koordinatörü Cemil Paslı katıldı. İlçemizden de Kaymakam Aydın Erdoğan ve eşi, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile birlikte kurum müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

KOP Mesleki Gelişim Atölyelerinin  açılış kurdelesi Vali Toprak ve Protokol üyeleri tarafından kesildi.

3 yıl önce Selçuk Üniversitesi, KOP, Seydişehir Kaymakamlığı Milli Eğitim  tarafından ortaya güzel bir çalışma çıkarıldığını söyleyen Vali Cüneyit Orhan Toprak; “KOP’tan alınan hibenin önemi yok. Bu işe verilen sevgi, fedakârlık daha önemlidir. Çocuklarımızın el becerilerini geliştirmede kurulan bu atölyeler büyük önem arz ediyor. Meslek öğrenirken gelişecekler ilerde belki de kendi işlerini kuracaklar. Bu nedenle biz bu çalışmalara Valilik olarak çok önem veriyoruz. Bu işten ben bıktım, ben yoruldum deme lüksüne sahip değilsiniz. Bu işi layıkıyla yapan öğretmenlerimize de devlet ve ailem adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Engelli bireylerin sorunlarının tüm insanlığın sorunu olduğunu vurgulayan Kaymakam Aydın Erdoğan; “Sadece hukuki ve idari düzenlemeler yeterli değil. Farkındalık yaratacak sosyal projelere de ihtiyaç var. Bu projeyle engelli bireylerin bağımsız bir şekilde yaşamlarını sürdürmesini hedef edindik. Bu konuda KOP’un yanı sıra Selçuk Üniversitesi’nden de büyük destek aldık. Bu projede desteklerini esirgemeyen Valimize, Belediye Başkanımıza ve üniversite olarak başta hemşerimiz Rektör Mustafa Şahin’e teşekkür ederim” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise; “Yaşamın bir parçasıda engelli yavrularımızın var olmasıdır. Bunların topluma kazandırılması ve yapılan uygulamalar devletimizin son yıllarda ki en önemli hizmetlerindendir. Bizde Seydişehir Belediyesi olarak bu tür sosyal projelere elimizden gelen desteği vermekteyiz. KOP İdaresi’nin destekleri ile bu okulumuz önemli kazanımlar elde etti. Sayın Valimize, Sayın Kaymakam’ımıza ve KOP İdarecileri ile üniversite hocalarımıza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. 

 

1 2Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede asfalt, yol açma, çevre temizliği ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor.

Seydişehir Belediyesinin yürüttüğü asfaltlama, kaldırım,yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park bahçe çalışmalarını bütün mahallelere yaydı.

Şehrin muhtelif mahallelerinde Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin aralıksız çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, altyapı çalışmalarında bütün imkanların seferber edildiğini kaydetti.

Çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Sıcak asfalt çalışmalarımız, sathı kaplama, parke taş döşeme, park ve bahçelerimizin yapımı devam ederken mevcut oyun gruplarımızın bakım ve onarımlarıda yapılıyor. Daha güzel bir Seydişehir için çalışıyoruz sloganı ile çıktığımız yolda, yeşil alanlar, temiz bir çevre ve yaşanılabilir bir ilçe hedefliyoruz. Fen İşlerine bağlı ekiplerimiz, ilçe genelinde hemşehrilerimizden gelen istekler ve yapılan planlamalar doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.

Seydişehir'in merkez ve kırsal mahallelerinde ihtiyaç olan hizmetleri kazandırabilmek için canla başla çalıştıklarını kaydeden Başkan Tutal, "Gelecek nesillerimiz ve şehrimizin geleceği  için; kalıcı köklü yatırım ve icraatlar yapmamız gerektiğinin bilinci ile yeni projeler üretiyoruz.Çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz. Hava şartlarının müsaade ettiği son ana kadar ulaşabildiğimiz her noktaya hizmet götüreceğiz" dedi

1 5Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelerin sokaklarında asfalt kaplama,yama, yeni yol açma ve düzenleme, kaldırımlarda kilitli parke taşı döşeme, park, yeşil alan ve refüjlerde temizlik çalışmaları,drenaj hattı yapımı, drenaj ızgaralarının bakım, onarım ve temizliği, çalışmalarına devam ediyor.

Merkez ve kırsal mahallelerde Seydişehir Belediyesi asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmalarını bütün mahallelere yayarak Seydişehir’in her mahallesini şantiye alanına çevirdi.

Şehrin muhtelif mahallelerinde ekiplerin asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmaları gibi altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2019 yılı içerisinde programa alınan altyapı  çalışmalarında bütün imkanların seferber edildiğini kaydetti.

Asfalt çalışmaları ile birlikte park, bahçe, yol açımı çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal; " merkez ve kırsal mahallelerde hemşehrilerimize  en iyi hizmeti verebilmek için mesai kavramı gözetmeksizin ekiplerimiz sahada çalışıyorlar.Halkımıza layık olmak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve şehrimizi modern bir kente dönüştürmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birçok alanda hizmet ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz.Hemşehrilerimizin hayır dualarını alabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz" dedi.

Page 1 of 29

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top