Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

LİSANSLI SPORCU SAYISI SON 6 YILDA 30 KAT ARTTI

LİSANSLI SPORCU SAYISI SON 6 YILDA 30 KAT ARTTI
Yazdır / Tarih: 2020-08-12

Seydişehir Belediyesi, 6 yıldır spora ve sporcuya vermiş olduğu desteklerle lisanslı sporcu sayısını ilçe genelinde 30 kata arttırarak büyük bir başarıya imza atmaya devam ediyor.
Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde bireysel ve takım sporları eğitimleri veren Seydişehir Belediyesi, 2014 yılı başında 67 olan lisanslı sporcu sayısında, spora ve sporcuya vermiş olduğu desteklerle 2.170’e çıkardı.
Yüzme, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Güreş, Halter, Judo, Karate, Taekwondo, Bocce, Muai Thai branşlarında eğitim veren Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü, 6 yılda lisanslı sporcu sayısını 30 kat arttırarak büyük bir başarı yakaladı.
Lisanslı sporcu sayısında 2.170’e ulaşan Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü, yakalamış olduğu başarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.
Seydişehir Belediyesi Spor Kulübünde eğitim alarak lisans sahibi olan sporcuları tebrik eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, spora ve sporcuya büyük önem ve destek verdiklerini, ilçe genelinde 6 yılda lisanslı sporcu sayasını 30 kat arttırarak 2.170 ulaştırmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
İlçe genelinde daha fazla sporcuyu lisansına kavuşturmak için faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tutal, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, “ilçe olarak spor alanında yakaladığımız bu büyük başarı, ilçemize verdiğimiz en büyük hizmetlerden biridir. İlçemizin daha da gelişimi için alt yapıdan üst yapıya kadar yürüttüğümüz çalışmalar ve projeler ne kadar önemliyse, spor alanındaki eğitimlerimiz de o denli önemlidir. Bu sebeple spora ve sporcuya büyük önem ve destek vermeye devam ediyoruz. 6 yıldır spora ve sporcuya vermiş olduğumuz destekler neticesinde, 2014 yılının başında 67 olan lisansı sporcu sayımızı 2020 yılı itibariyle 2.170’e ulaştırdık. Spora olan yatırımlarımızı daha da arttırmaya devam edeceğiz. İnşallah bu sayıyı daha da arttırıp hemen her branşta lisanslı sporcu yetiştireceğiz” dedi.
Spor alanında ilçenin büyük bir ivme kazanmasında emeği geçenlere de teşekkür eden Başkan Tutal, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “2014 yılından itibaren bir yandan ilçemize, Konya’mıza ve ülkemize sporcu yetiştirirken, diğer yandan verdiğimiz spor eğitimleri sayesinde gençlerimizi ve çocuklarımızı olası kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyoruz. Ayrıca çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sosyal bir hayata sahip olmasını sağlıyoruz. Bu vesileyle yakaladığımız bu büyük başarıda emeği geçen başta Belediye Spor Kulübü yönetimimiz olmak üzere sporun gelişimi için destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.