Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

TERMAL TESİSLERDE SALGIN MOLASI

TERMAL TESİSLERDE SALGIN MOLASI
Yazdır / Tarih: 2020-08-10

Seydişehir Belediyesine ait Seydi Şifa Termal Tesislerinin pandemi nedeni ile 10 Ağustos 2020 Pazartesi gününden itibaren hizmetlerine yeniden ara verildi.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya ve Seydişehir’de yaşanan vaka artışı nedeniyle Seydi Şifa Termal Tesislerinin hemşehrilerinin sağlığı için geçici bir süre faaliyetlerine ara vereceğini kaydetti.
Tedbir amaçlı olarak geçici bir süre tesisleri kapatma kararı aldıklarını kaydeden Başkan Tutal; her şeyden önce hemşehrilerimizin ve kaplıcamıza dışarıdan gelen misafirlerimizin sağlığı bizler için herşeyden daha önemli. Yeni Normalleşme süreciyle birlikte 11 Temmuzdan itibaren yeniden hizmete açtığımız tesislerimizi Konya genelinde ve ilçemizde artan salgın nedeni ile hizmetine yeniden 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibarı ile ara verme kararı aldık. İl ve ilçemizdeki vaka sayısının değişim sürecine göre tesisimiz ilerleyen tarihlerde kaldığı yerden sosyal mesafe kurallarına uyarak yeniden hizmete açılacak. Öncelikli olarak bizim tesislerime gelen misafirlerimizden ricamız kendi sağlıkları için sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kurallarına uymaları. Çok şükür şimdiye kadar tesislerimizde Covid-19 virüsüne rastlanmadı. Bu zorlu süreçte personelimiz gerek mesafe gerek maske gerekse hijyen kurallarına uyarak yoğun bir mesai harcıyor. İnşallah bu zorlu günleri kurallara uyarak birlikte atlatacağız” dedi.