Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

KAYMAKAM ERDOĞAN VE BAŞKAN TUTAL MUHTARLARLA BULUŞTU

KAYMAKAM ERDOĞAN VE BAŞKAN TUTAL MUHTARLARLA BULUŞTU
Yazdır / Tarih: 2020-07-09

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.
Mahallelerinin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında muhtarlarla istişareler gerçekleştiren Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kırsal ve merkez mahalle muhtarlarının talep ve isteklerini dinledi.
Belediye Düğün Salonunda sosyal mesafe kurullarına uyularak gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Salih Yahya Koca, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, İlçe Müftüsü Adem Bebek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Ünüvar, MEDAŞ Sorumlusu Şerafettin Demirci, Belediye Birim Müdürleri ve muhtarlar katıldı.
Kırsal ve merkez mahallelerde belediyecilik hizmetlerine aralıksız devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “ekiplerimiz 55 mahallemizin tamamında çalışmalarına belirli bir program dahilinde devam ediyor. Her mahallemize eşit hizmet götürüyoruz. Bazı mahallelerimizde yapılması gereken hizmetin gerekliliği ve aciliyeti olduğu durumlarda istisnalar oluşabiliyor. Bu nedenle şu ana kadar yaptığımız çalışmalarımızda sizler bizleri anlayışla karşıladınız. Bizlerde sizlerin talep ve isteklerini yerine getirdik. Ben hepinize bize vermiş olduğunu destek ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Hepimiz hizmet etmek için çalışıyoruz. İlçemizi eksiklerini ve ihtiyaçlarını birlikte çözeceğiz “dedi.
Pandemi sürecinde kırsal ve merkez mahallelerde istişarelerde bulunduklarını kaydeden Kaymakam Aydın Erdoğan; “Koronvirüs salgını süresince Belediye Başkanımız ile birlikte sizlerin yanında olmaya çalıştık. Biz burada bir ekibiz, bir aileyiz. Çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz. Pandemi sürecinde Vefa Destek Gurubu olarak çok güzel bir çalışma örneği sergiledik. Birlik ve beraberlik içerisinde Belediyemiz, siz muhtarlarımız, STK’larımız ve kamu kurumlarımızla ihtiyaç sahiplerimize ulaştık. Ben çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hep birlikte vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyoruz. Kurum amirlerimiz buradalar sormak istediğini sorularınızı, isteklerinizi ve taleplerinizi kendilerine iletebilirsiniz” şeklinde konuştu.
Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, mahalle muhtarlarını tek tek dinleyerek, sorunları, istekleri ve talepleri hakkında bilgi aldı.