Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

KOMEK İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

KOMEK İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Yazdır / Tarih: 2020-07-09

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Belediye Meclis Üyeleri, inşaat çalışmaları yeniden başlayan KOMEK binasında incelemelerde bulundu.
Başkan Tutal, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Seydişehir Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan ve inşaat çalışmaları devam eden Komek binası tasarruf tedbirleri kapmasında durdurulmuştu.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Tasarruf Tedbirlerin kaldırılması ve Koronavirüs salgını normalleşme süreci ile KOMEK İnşaat çalışmalarının yeniden başladığını kaydetti.
Konya Büyükşehir ve Seydişehir belediyelerinin işbirliğiyle yapılacak Seydişehir KOMEK binasının sosyal ve kültürel mekanlar anlamında önem arz ettiğin kaydeden Başkan Tutal; "belediyemizden tahsis ettiğimiz 4 Bin 368 metrekarelik alanda yapımı devam eden KOMEK binamız, 606 metrekare oturma alanı olan ve yaklaşık 1604 m2 kullanım alanı, içerisinde konferans salonu, idari birimler, meslek edindirme, yabancı dil, mefruşat, kurslarımız ile hemşehrilerimizin istediği meslek edindirme kurslarımız bulunacak. Yapımı tamamlanacak olan KOMEK binamız ilçemizin sosyal hayatı için önemli katkı sağlayacak “dedi.