Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BİSİKLET FESTİVALİ İKİNCİ GÜNÜNDE 73 KİLOMETRE PEDALLANDI

BİSİKLET FESTİVALİ İKİNCİ GÜNÜNDE 73 KİLOMETRE  PEDALLANDI
Yazdır / Tarih: 2020-07-05

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Doğa Sporları ve Bisiklet Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Bisiklet Festivali ikinci gününde bisikletseverler 73 kilometre pedalladılar.
Sabah saat 08:00’da Kuğulu Kamp alanından start alan sporcular Taşağıl, Suğla Gölü, Yalıhüyük, Ortakaraören, Kanal boyundan Kumluca, Kuran, Kesecik, İncesu Köprüsünden Seydişehir, Kuğulu Tabiat Parkında geri döndüler.
Türkiye'nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150 bisikletçi festivalin ikinci gününü de sorunsuz ve mutlu bir şekilde tamamladı.
Turun sonunda yenilen akşam yemeği sonrası Kuğulu Park’ta festival ateşi yakıldı.
Festival ateşinin yakıldığı ve katılım sertifikası ile teşekkür plaketlerinin sunulduğu geceye Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Yahya İsa Koca, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir ve bisikletseverler katıldı.
Festivale katılımlarından dolayı bisikletseverlere teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “İş hayatımızın yoğunluğu, sosyal medya ve teknolojinin yaygınlaşması ile sosyal yaşantımızda sorunlar yaşanmaya başladı. Bu anlamda sosyal ve kültürel birlikteliklere ve organizasyonlara ihtiyacımız var, birliktelik ve kardeşlik anlamında güzel adımlar atılıyor. Güzel bir organizasyon oldu. Ben emeği geçenlere ve sizlere teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum“dedi.
Ülkede madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı gibi ciddi bir sıkıntının olduğunu kaydeden Kaymakam Aydın Erdoğan; “bunla ilgili olarak bakanlıklar ve yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri sürekli olarak toplantılar yapıyoruz. Buna çözüm bulmak için uğraşıyoruz. Bu tür sıkıntılı konularla ilgili mücadele etmenin en güzel yolu panzehiri sportif ve kültürel ve sosyal faaliyetler. Bu tür faaliyetlere çocuklar ve gençler dahil edilmeli. Bu güzelliğe vesile olanlara teşekkür ediyorum” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından festivale katılan sporculara ilçe protokol üyeleri tarafından katılım belgesi verilirken, SEBİDOS tarafından festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim edildi.