Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

YENİ OTO SANAYİ PARKI TAMAMLANDI

YENİ OTO SANAYİ PARKI TAMAMLANDI
Yazdır / Tarih: 2021-01-05

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesi tarafından Yeni Oto Sanayi Sitesinin bulunduğu toplamda 23 bin 235 m² ‘lik parkın yapımı tamamlandı.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan, Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Bin 235 m² alanda oluştu.
Yeni Oto Sanayi yanında bulunan Seyitharun Veli Kent Parkı yapım çalışmalarının tamamlandığı kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Ailelerin gezip dinlenebileceği, Oto Sanayi esnafının spor aktiviteleri yapabileceği, çocukların oynayabileceği, içerisinde kafeterya ve yapay şelalenin yer aldığı parkımızı tamamladık. Seyitharun Veli Kent Parkı Oto Sanayi esnafımız ve Seydişehir halkımızın hizmetine sunuldu. Hayırlı uğurlu olsun “ifadelerini kullandı.
Yaklaşık 23 bin 235 m² bir alandan oluşan parkın Seydişehir halkına hizmet vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, " Çalışmaları Seydişehir Belediyemiz ve Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülen parkımızın 11 bin 115 m² yapı alanı, 12 bin 120 m² yeşil alan olmak üzere toplamda 23 bin 235 m² bir alan. İçerisinde, çim alanı, çocuk oyun alanı, basketbol sahası, fitness alanı, piknik alanı, doğal süs havuzları, ve 300 m² kafeterya yer alıyor” dedi.
Yeni Oto Sanayi esnafları en büyük isteklerinden biri olan bu parkın yapılmasından dolayı Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
Kızılcalar Mahallesi Dr. Halil Coşar Sağlık Ocağı yanında bulunan 2 Bin m²’lik alanda yapılan park çalışmalarını inceleyen Başkan Tutal; “ yeşil alan ve park çalışmalarımıza hava şartları el verdiği sürece devam ediyoruz. Dr. Halil Coşar Sağlık Ocağı yanında bulunan alanımızda hemşehrilerimizin kullanımına sunmak üzere başladığımız park çalışmamızda sona gelindi. Parkımızın içerisinde kamelya, banklar ve çocuk oyun gurupları bulunmakta. Merkez ve kırsal mahallelerimizde ihtiyaç dahilinde park ve yeşil alan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.