Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL’DAN KİTAP BAĞIŞI ÇAĞRISI

BAŞKAN TUTAL’DAN KİTAP BAĞIŞI ÇAĞRISI
Yazdır / Tarih: 2020-12-28

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Gençlik Merkezinde oluşturulacak kütüphane için Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrilerinden kitap bağışında bulunmalarını istedi.
Gençlere okuma alışkanlığının kazandırılması ve okuma kültürünün Seydişehir’de daha köklü bir şekilde yer edinmesi için, ilçe genelinde bugüne kadar birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Başkan Tutal, ilçeye yeni kazandıracakları Gençlik Merkezi bünyesinde bir kütüphane kuracaklarını söyledi.
Başkan Tutal; hemşehrilerilerimizden evlerinde okuyup rafa kaldırdığı kitaplarını gençlik merkezimizde oluşturacağımız kütüphanemizde değerlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda Hemşehrilerimizle dayanışma örneği göstererek kütüphanemizin raflarını birlikte dolduracağız. Gençlik Merkezimize kazandıracağımız kütüphane ile birlikte şehrimizin gençlerine önemli bir hizmeti daha sunmuş olacağız” dedi.
Kitap bağışında bulunmak isteyen Seydişehirlilerin kitap bağışlarını özenle muhafaza ederek kütüphane raflarına yerleştireceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tutal, “hemşehrilerimiz kütüphanemize roman, hikaye, öykü, akademik makaleler ve kitaplaştırılmış çalışmalar, dergi gibi edebi ve bilimsel değer taşıyan çalışmaları bağışlayabilecekler. Kitap bağışında bulunmak isteyen hemşehrilerimizin salgın nedeniyle belediyemize kitap getirmemeleri, adı, soyadı ve adreslerini whatsaap hattımız 0 552 582 05 82 numaralı telefona bildirmeleri gerekmektedir. Bağışta bulunulan kitaplar ekiplerimiz tarafından adreslerden teslim alınarak gençlerimizin okuması için kütüphanemiz envanterine dahil edilecektir” şeklide konuştu.