Seydişehir'de Kuğulu Festivali

Seydişehir'de Kuğulu Festivali

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi’nin organize ettiği 5-9 Ağustos Kuğulu Festivali ile Seydişehir Ekonomi ve Kalkınma Bayramı yeniden canlandırılıyor. 

Seydişehir’in 5 Ağustos Kalkınma Bayramı vesilesi ile İlk kez böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Bu festival ile ilçenin doğal, tarihi ve kültürel varlıklarını güzellik ve özelliklerini tanıtmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda ilçenin ekonomisine de katkı sağlayacak festival, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirerek sosyal yaşantıyı hareketlendirecektir. 5 gün sürecek festivalde spor müsabakaları, yarışmalar, animasyon gösterileri, folklor gösterileri ve sevilen sanatçıların konserleri olacak. Bu yıl ata sporumuz yağlı güreş karşılaşmaları da yine Kuğulu Festivali’nde gerçekleştirilecek. Atıcılık sporu için atış poligonumuzda 2 gün sürecek trap atışları, atıcılık merakı olanlar için de bir fırsat olacak. Doğal güzellikleri ile Kuğulu Park’ta gerçekleştireceğimiz Kuğulu Festivali’ne tüm Seydişehirli hemşehrilerimi ve çevre ilçelerimizi ve Seydişehir’i görmek isteyen, özlem duyan herkesi etkinliğimize davet ediyorum” dedi. Başkan Mehmet Tutal, festival için katkıda bulunan kurum, kuruluş ve şahıslara teşekkür etti.

Konser, trap atışları ve çeşitli etkinliklerin yer alacağı Kuğulu Festivali, Kuğulu Park’ta gerçekleştirilecek. Festivalin ilk günü mehteran gösterileri ile başlayacak. Konser ve çeşitli etkinlikler ile devam edecek festivalde konserleri ile Mustafa Ceceli, İsmail YK, Sevcan Orhan, Şefika Çopur, Grup Morton, Kaan Canbay, Gözde Gül, Tayfun Tunç, Sevgi Erdaş, Zülal Ayla ve Merve İlçi yer alacak. Festivalde güreş müsabakaları Kuğulu meydanında gerçekleştirilecek, iki gün sürecek trap atışları ise Seydişehir Atış Poligonunda yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Seydişehir’de sivil toplum kuruluşlarının da destek olduğu festival süresince esnaflar ve üreticiler stant açabilecekler. Festivale, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Seydişehir Ziraat Odası Birliği Başkanlığı, Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Seydişehir Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri Başkanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Seydişehir MÜSİAD ve Seydişehir Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanlığı destek veriyor.