Admin2

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Admin2

SEYDİŞEHİR DESTEK TURLARI 11Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği seçimleri öncesinde Seydişehir’e gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunarak destek istedi.

Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş., Seydişehir Devlet Hastanesi, Taşıyıcılar Kooperatifi, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adliyesini ziyaret eden Mustafa Akış’a, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve teşkilat mensupları da eşlik etti.

24 Haziran seçimleri kapsamında destek turlarına aralıksız devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ve ilçe Başkanımız Mustafa Konurer beyle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerimiz için destek turlarımıza devam ettik. Yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde bizlere göstermiş oldukları desteklerden dolayı tüm Seydişehirli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Seydişehir bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı.Ben inanıyorum ki 24 Haziran akşamında bir bayram daha yaşayacağız hep birlikte " dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Akış’’Milletimize ve şehirlerimize kazandırdıklarımız, en büyük referansımızdır” dedi.

İddialarının Türkiye’yi, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek olduğunu kaydeden Akış; İcraatımız, geçtiğimiz 16 yılda ülkemizi 3,5 kat büyütmüş olmamızdır. Önümüzdeki dönemde Türkiye’yi iki kat daha büyüttüğümüzde Allah’ın izniyle ülkemizi, dünyadaki ilk 10 ülke arasına sokma hedefine ulaşıyoruz. Yeter ki milletimizin desteği bizimle olsun. Bizim işimiz Türkiye’ye eser kazandırmaktır. İnanıyoruz ki; milletimiz 16 yıldır olduğu gibi laf üretene değil icraat üretene bakacaktır” dedi.

Her seçimin önemli olduğunu ama 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için çok farklı bir öneme sahip olduğunun altını çizen Akış; gelişmiş bir demokrasi, güçlü bir ekonomi, milli bir savunma sanayi, güvenli ve istikrarlı bir ülke, huzurlu ve müreffeh bir millet için Pazar günü yapılacak olan seçimlerde milletin desteği Cenabı Hak'ın taktiriyle başarıyla sonuçlanacak ve ülke üzerinde oynanan tüm kirli oyunlar milletimizin ferasetiyle bozulacaktır. Bizim milletimizi 2023, 2053, 2071 vizyonuyla buluşturmak gibi hedeflerimiz var" dedi.

1Seydişehir Belediyesi Yaz Spor Okulları kayıtları 27 Haziran 2018 Çarşamba günü sona eriyor.

Yaz spor okulları bünyesinde futbol, yüzme, voleybol, basketbol, judo, güreş, tekvando, karate dahil olmak üzere 8 branşta eğitim verilecek .

30 Mayıs Çarşamba günü başlayan 2018 Yaz Spor Okulları için kayıtların 27 Haziran 2018 tarihinde sona erecek olup, kurslar 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, spor yapma alışkanlığı kazanarak sağlıklı yaşam sürmelerine katkıda bulunmak amacı ile düzenlediğimiz yaz okullarının geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilgi göreceğine inanıyoruz. Yaz Spor okulları ile öğrencilerimizin çeşitli branşlarda kabiliyetlerini ortaya koyabilmelerine imkan sağlarken, iyi birer sporcu olarak yetişmeleri için de tüm imkanlarımızı sunuyoruz. " dedi.

Yaz Spor Okullarına kayıtlarını yaptıran çocukların işbirliği , paylaşma ve adaptasyon konusunda edinimler kazanacaklarını kaydeden Başkan Tutal; Yaz Spor okulları ile öğrencilerimizin çeşitli branşlarda kabiliyetlerini ortaya koyabilmelerine imkan sağlarken, iyi birer sporcu olarak yetişmeleri için de Belediye olarak tüm imkanlarımızı sunuyoruz. Yaz okulları sayesinde çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına, motivasyon, oryantasyon, dayanışma, işbirliği, uyum, takım ruhu ,mücadele, etik, centilmenlik , birlik , beraberlik ve kardeşlik duygusuyla  eğitim sezonu sonunda tatillerini hem eğlenerek, hem de öğrenerek geçirebilecekleri gibi aileleri de huzur içinde olabilecekler" şeklinde konuştu.

Seydişehir Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında futbol 2 nolu sentetik çim sahada, yüzme, Seydişehir Belediyesi yüzme havuzu, voleybol, basketbol, judo, güreş, karate kapalı spor salonunda,eğitim verilecek olan kategoriler arasında yer alıyor. Kayıt ve çalışmalarla ilgili bilgiyi Seydişehir Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kapalı Spor Salonundan alınabilir.

2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan Yaz Spor Okullarının 8- 15 yaş gurubunu kapsadığı belirtildi.

IMG 9455AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk,Seydişehir'de seçmene seslenerek, "''Biz diyoruz ki, güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye. Önümüzdeki

dönem yıkacakların değil, yapacak olanların iş başında olması gereken bir dönem. Önümüzdeki dönem, siyasi çırakların altından kalkamayacağı kadar önemli bir dönem" şeklinde konuştu.

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda katılımcılara teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, 24 Haziran akşamı hep birlikte büyük bir bayram yaşanacağını kaydederek , salonda bulunanlara kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

24 Haziran seçimlerine ramak kaldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;Hükümetimizin 16 yıldır ülkede çağ açıp , çağ kapattığını hepimiz biliyoruz. Yerel yönetimlerde gayretlerimiz devam ediyor. Seydişehir'de şu anda 12 noktamızda çalışmamız var. Adeta Seydişehir'i yeniden imar ettik. Tarihi olaylardan ibret almamız gerekir. İbret almayacak olursak geçmişte yaşanan musibetler hepimizin başına da gelebilir. Bizler birbirimize geçmişte sımsıkı sarılmayacak olursak , Allah korusun 16 yılda ülkemiz büyük bir dönüşüm yaşadı , bu kazanımlar elden giderse bu ülkenin bir daha şahlanışı zor olur. Şu an gürültü çıkaranların konuşmalarına , anlatımlarına ve projelerine bakın yıkmaktan başka hiç bir şey yok. Amaçları , gayeleri Sayın Cumhurbaşkanımızı bulunduğu mevkiden indirmek. Bu memleket , bu millet ve İslam Coğrafyası için ,muhalefetin hiç bir programı, hiçbir söylemi yok. Tarihi biz inşallah tekerrür ettirmeyeceğiz. 24 Haziran akşamında bir bayram daha yaşayacağız hep birlikte " dedi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde Seydişehir'de vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk; Ak Parti, 16 yılda Türkiye’yi 3 kat büyütmüş, söz dinleyen Türkiye yerine, sözü dinlenen Türkiye’yi inşa etmiştir. İnançlarıyla, eğitimleri arasında tercihe zorlanan evlatlarının üniversite kapılarından dönmesi ayıbına son vermiştir."dedi.

Ülkenin dört bir yanını bölünmüş yollarla, hızlı trenlerle, tünellerle, köprülerle donatmış, kalkınmanın nimetlerini Anadolu ile buluşturmak için tüm Anadolu’da yatırım atağı başlatmıştır diyen Konuk ;Kimsesizlerin kimsesi olmuş, evde bakım hizmetinden, yaşlı aylığına kadar sosyal devletin yapması gereken ne kadar hizmeti varsa hepsini hayata geçirmiştir. Önümüzdeki dönemde, vasıflı, çok yönlü bir lidere ihtiyacımız var. Önümüzdeki dönem yıkacakların değil, yapacak olanların iş başında olması gereken bir dönem. Önümüzdeki dönem, siyasi çırakların altından kalkamayacağı kadar önemli bir dönem. Recep Konuk, bölgeye yapılan yatırımları, önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaları, yeni sistemin neler getireceğini, 24 Haziran’da Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a neden oy verilmesi gerektiğini şöyle anlattı: “Hansların, Abrahamların ülkesi bütün dünya nimetlerinden yararlanıyor. Şu anda milli gelirleri 50 bin dolar civarında. Bizim Hasan dayımız, İbrahim ağabeyimiz ise 10 bin dolarla geçinmeye çalışıyor. Bizim niye 50 bin dolar gelirimiz olmasın. Bizim büyümemizi engelleyenler var. Bu gelişmemize tuzak kuranlar var. Şu anda hem ekonomik, hem askeri, hem de siyasi bakımdan çok güçlü bir ülkeyiz. Kendi silahımızı kendimiz yapıyoruz. Ne zaman böyle büyümeye kalksak, başımıza çorap örmek istiyorlar. Rahmetli Menderes dönemi de böyle bir dönemdi. Artık başımızı kaldırdık. Ayağımızda ki prangaları kırarak yeni sisteme geçeceğimiz dönemde bir de bakıyoruz döviz yükseliyor. Bizi eskiye, belirsizliğe mahkûm etmek isteyenlerle karşı karşıyayız. Bunlar Türk milletinin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanlardır. Şu anda ben Milletvekili Adayı değilim. Ama bu tuzağı, bu oyunu gördüm. Onun için buradayım. Şahsi bir kaygım yok. Milletimizin gücü yoksa benim de değerim yoktur” şeklinde konuştu.

Konuk, Ak Parti döneminde bölgeye yapılan yatırımlar hakkında da şu ifadelere yer verdi: Konya büyürse Türkiye büyür. Konya daha çok üretecek. Konya’nın tarımda, sanayide, madencilikte, turizmde hiçbir kaynağı atıl kalmayacak. Konyalı, ayrıca dünyanın her yerine sefer yapabilecek şekilde yapılandırılıyor. Hızlı tren, mavi tünel, hastane, okul, yol, köprü, baraj, hepsini tek tek saymamız burada güç ama şunu biliyoruz ki, Konya Ovamız, Seydişehir'imiz gelişti ve daha çok gelişecek. İşte bu gelişme devam etsin diye oylarımızı Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğiz. Güçlü bir şekilde destek olacağız” dedi.

Toplantıya Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve yönetim kurulu üyeleri, Mahalle Muhtarları , partililer ve vatandaşlar katıldı.

Baskaraören Mh H.Ramazan oglu Muammer Bademci vefat etmistir.Cenazesi Ikindin Konya Mevlana Cami'de kilinacaktir.
Y:Mustafa Arik yakini 05336478138
Y:50

Vefat:21.06.2018

Tepecik Mh Halil Özkan oglu M.Emin Özkan vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Tepecik Cami'de kilinacaktir.
Y:Ahmet Özkan oglu 05425515485
Y:63

IMG 9272Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Adayı Ahmet Sorgun, Kuğulu Projesi hakkında bilgi aldı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Başkanı Hasan Angı, Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ve medya mensupları ile yatırımlarını yerinde inceledi. 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer’in ev sahipliği yaptığı Kuğulu Vadisi Projesi yerinde bilgilendirme programına, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Ak Parti teşkilat mensupları katıldı.

Kuğulu Vadisi’nin yenileme çalışmaları hakkında Ahmet Sorgun ve beraberindekilere bilgi veren Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal: “önemli ve büyük projelerimizden olan Kuğulu Vadisi çalışmamızda bungalovlar, su sporlarının yapılacağı büyük göletler, restoranlar ve eko pazarlar yer alıyor. At çiftliğine kadar yer verilen bu projemizde yok yok diyebiliriz. Bu proje Seydişehir’in değil Konya’nın projesi olacak” dedi.

Başkan Tutal: “Bizden önce ki Belediye Başkanlarımız da Kuğulu Park’ta çalışmalar yapmışlardı. Şu anda Konya’nın gözde mesire alanlarından birisi olan Kuğulu Park’ı, Seydişehirlilerden daha çok Konyalılar kullanıyor. Hafta sonları üniversiteler, yurtlar, dernekler, kurumlar etkinlik yapıyor. Bizim dönemimizde Kuğulu Vadisi Projesi adı altında su sporları göledi diye bir işe başlamıştık. Daha sonra KOP Başkanımız ve şu an ise Milletvekilimiz olan Mehmet Babaoğlu ile beraber bu çalışmayı başlattık. Aylarca süren bir proje çalışmasıydı. Proje tamamlandı. Projede su sporlarının yapılacağı 600 bin metrekarelik bir gölet, bungalovlar, restoranlar ve eko pazarlar yer alıyor. At çiftliği gibi birçok sosyal aktiviteyi içinde barındıracak.Projemizde A sınıfı bir mesire alanında bulunabilecek her şey mevcut” şeklinde konuştu.

Seyahat edenlerin Antalya’ya giderken ve Antalya’dan dönerken dinlenebileceği otellerin yer aldığını belirten Tutal: “Şu anda DSİ gölet çalışmalarını devam ettiriyor. Bu çalışmaların yarıya yakını tamamlandı. Torosların uzantısı olan Küpe Dağı ve eteklerini Bakan Yardımcımız Harun Tüfekci beyin katkıları ile tabiat parkına dönüştürdük. Bungalov evlerinin, yürüyüş yollarının, seyir teraslarının bir kısmının da inşaatlarına başladık. Bu proje Konya’nın en büyük bir projelerinden biri olacak. Seydişehir Belediyesi, KOP, DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü de bu çalışmamızın içerisinde yer alacak” dedi.

senlik 7Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, her yıl geleneksel olarak yapılan yayla şenliklerine katıldı.

Boyalı , Çat, Akçalar, Dikilitaş, Karacaören ,Kesecik, Mahallelerinde yapılan yayla şenliklerinde dernek başkanları ve vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Tutal, düzenlenen yayla şenliklerinin örf ve adetlerinin yaşatılması noktasında birlik ve beraberliğe vesile olduğunu kaydetti.

Seydişehir’e bağlı kırsal mahallelerde düzenlenen yayla şenliklerine Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Konurer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Şenliklerimizde birlikte bayram coşkusu yaşıyoruz. Bu coşkuyu görünce ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum. Biz kendi içimizde birlik, beraberlik ve kardeşliği sağladığımız zaman aynı durum İslam Coğrafyasına da yayılacaktır. Bunun için özellikle bu dönemde biz ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olursak, dünyada o kadar huzur içerisinde olacaktır. Bu dayanışmalarımız güzel ve bu güzelliği devam ettirmemiz gerekiyor” dedi.

Yerel yönetim olarak çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal;” göreve geldiğimiz günden bu güne tüm kırsal mahallelerimizle ilgileniyoruz. Mahallerimizde güzel mesire alanlarının olması ve piknik alanlarının oluşması için çalışmalarımız devam ediyor. Merkezde ise neredeyse 20 yıldır kördüğüm haline gelen bir çok konuyu Seydişehir’de çözüyoruz. Eski Garaj projesini başlattık. Seyidharun bölgemizin kamulaştırma çalışmalarını tamamladık. Kuğulu bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor. Seydişehir için ikinci bir Etibank Alüminyum Tesisleri olacak olan termal tesislerimizde çalışmalar hızla devam ediyor.

Hepimiz bu ülke için çalışıyoruz. Seydişehir’e hizmet eden arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, muhtarlarımıza, Belediye Başkanlarımıza ben teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

İnsanların farklı düşüncelere sahip olabileceğini, ayrıca bunun doğal olduğunu kaydeden Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci;” Herkes fikirlerini özgürce söyleyebilir. Biz siyasi ayrım yapmadan hizmetlerimize devam edeceğiz ve etmekte düsturumuz. Bütün siyasi partiler bunu için kurulur ve hizmet etmek için görev alırlar. Belediye başkanımız zaten gerekeni yapıyor. Herkes hizmet için gayret eder. Bu bir yarıştır. Bugün bu görevde biz varız, yarın başka birisi olabilir. Sizlere hizmet etmeye gayret edeceğiz. Türkiye bu bölgede istikrar abidesi, ama bu güzelliği birlik ve beraberliği bozmak isteyenler var. İçeride ve dışarıda kanayan yaralar var. Şenliklerimizde her siyasi partiden farklı düşüncede insanlarımız var. Mutlaka da olmalı. Ama birlik ve beraberlikle birbirimize kenetlenmeliyiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” şeklinde konuştu.

Kırsal mahallelerde düzenlenen yayla şenliklerinde Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafından şenliğe katılan vatandaşlara ve çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Vefat:18.06.2018

Milli Egt Müdürlerinden Necip San'in annesi Gülsüm San vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Derebucak Merkez Cami'de kilinacaktir.
Y:Necip San oglu 05052912191

IMG 8890Seydişehir Protokolü Bayramlaştı.

Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen programda Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal protokol üyeleriyle bayramlaştı.

Herkesin birlik ve beraberlik ve kardeşlik içerisinde bir bayram geçirmesi dileğinde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; bayramlar kardeşlik duyguların yaşandığı günlerdir. Bayramlar dargınlıkların unutulduğu incinen gönüllerin tamir edildiği, coşkuyu ve sevinci hep birlikte yaşayabildiğimiz en özel zamanlardır. Bayram sevinçlerimizle dini ve milli duygularımız perçinleşir, milli birlikteliğimiz ve beraberlik bilincimiz daha da güçlenir.Bu duygularla ben tüm hemşehrilerimin Ramazan bayramını kutluyorum “dedi

Daha nice bayramlarda bir arada olmaktan duyacağı memnuniyeti dile getiren kaymakam Aydın Erdoğan,   Bayramlar halkın birlik ve dayanışmasını sosyal barış ve kardeşliğin geliştirilmesini sağlayan en önemli günler olduğunu söyledi.

Erdoğan, ‘’  Ramazan Bayramımızın ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum, bu vesileyle vatanın birlik ve beraberliği için yürütülen mücadelelerde canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

Bayramlaşma programına Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Kaymakam Harun Tüfekci, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Garnizon Komutanı Ferhat Yaray, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Çelik, Siyasi Parti başkanları ve STK temsilcileri, kurum müdürleri katıldı.

Protokol üyelerinin bayramlaşma programı  daha sonra Akyol Mezarlığında bulunan Şehitlik ziyaret ve Seydişehir Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyareti ile son buldu.

DİKİLİTAŞ MUHTARININ EVİNDE YANGIN 10Başkan Tutal Yangın Yerinde İncelemelerde Bulundu

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Dikilitaş Mahallesinde çıkan yangınla ilgilİ olay mahalline gelerek incelemelerde bulundu.

Seydişehir'in Dikilitaş mahallesinde meydana gelen yangın mahalle halkını korkuttu. 

Seydişehir Dikilitaş mahallesi muhtarı Şahir Dinç’e ait evin çatı katında çıkan yangına İtfaiye Amirliği ekipleri olası tehlikelere karşı önlem alarak müdahalede bulundu. Muhtar Dinç’in evinin çatı katı tamamen kullanılamaz hale geldi.

Maddi hasar meydana gelen yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin edilirken, bölgeye gelen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, olayla ilgili bilgi aldı.

Başkan Tutal, “Can kaybının yaşanmaması tesellimiz. İtfaiye ekiplerimiz yangına anında müdahale ederek daha fazla büyümeden yangını söndürdü” dedi.

Mülk sahiplerine geçmiş olsun dileklerinde bulunan Tutal, Seydişehir Belediyesi ekiplerinin Dinç ailesine yardımcı olması hususunda talimat verdi.

Sayfa 1 / 70