admin2

admin2

1 6Seydişehir AK Parti İlçe Başkanlığı Şaban Cengiz Kültür Merkezinde tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Tanıtım toplantısına  Seçim koordinasyon Merkezi Başkanı Harun Tüfekçi, Konya Milletvekili Gülay Samancı, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay  ve yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları yönetimleri ve Ak Parti Seydişehir Mahalle Temsilcileri katıldı.

AK parti Genel merkez seçim koordinasyonu merkezi başkanı Harun Tüfekçi, " Herkesin gönlünü alacağız, kapısını çalacağız, siyasette küskünlük olmaz, HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ ve seçimi Seydişehir de mutlaka kazanacağız" dedi.


Toplantının bilgilendirme ve tanışma toplantısı olduğunu belirten AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay;  teşkilatımızı bir hafta önce oluşturduk . Seçim sürecindeyiz, bize Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı Devlet Bahçeli yol gösteriyorlar. 31 Mart mahalli seçimlerinde Cumhur İttifakı devam ediyor, şu anda MHP ilçe yönetimi ile ilişkilerimiz çok iyi birlikte ziyaretler yapıyoruz. Seçimlere hazırlanıyoruz “dedi.

Genel merkez seçim koordinasyonu başkanı olan Harun Tüfekçi ;”Ak Parti gücünü halktan alan, Hakka dayanan bir siyasi harekettir. Dünya mazlumlarının ve halkımızın umududur. Hayalini bile kuramadığımız hizmetlerin baş mimarıdır. Elbette bu siyasi hareketin bir lideri vardır. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hayatı boyunca ülkesi ve milleti için mücadele vermiş, gecesini gündüzüne katmış, göğsünü düşmana, vatan hainlerine siper etmiş, nefsini öldürmüş, davasını yüceltmiş bir liderdir. Böyle bir liderle birlikte yol yürümeyi nasip ettiği için Yüce Mevla’mıza şükürler olsun. 31 Mart 2019 tarihinde Türkiye, Yerel yönetimler gibi önemli bir seçimi yaşayacak. Bu seçimin arifesinde Türkiye genelinde adaylarımız il il, ilçe ilçe açıklanmaktadır. Yıllarca vekillik yaptığım Konya’mız da adaylarımız belli olmuştur. Birlikte hizmet etmekten onur duyduğum Seydişehir ilçemizde de mevcut Başkanımız Mehmet Tutal Bey yeniden aday gösterilmiştir. 


Bu süreçte elbette her partide olduğu gibi bizde de aday adayları yarışmıştır. Aday belirleme süreci, tek başına bir kişinin vereceği bir karar değildir. Yetkili birimlerin araştırmaları, kamuoyu yoklamaları, teşkilatların görüşleri, vekillerin kanaatleri sonucunda Parti üst kurullarının verdiği bir karardır. Aday belli olduktan sonra, farklı tercih ve düşünce içinde olsak bile adayımızın arkasında kenetlenip seçimi almak için var gücümüzle çalışmamız gerekir.

Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, içerde ve dışarda ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedenlere karşı mücadele verirken, milletimizin Ak Parti ile elde ettiği kazanımları koruyup yeni hizmetler üretme derdinde iken, bizlerin seçimlere yoğunlaşmamız gerektiği dönemde, teşkilat içi çekişmelerle enerjimizi tüketmemiz bu davaya yapılacak en büyük haksızlıktır. Nefsimizi değil, davamızı öne çıkarmalıyız. Karar verildikten sonra hesabı bırakıp, nasibe sarılmalı, hasbi olarak davamızı seçimlerde muzaffer kılmak için mücadele etmeliyiz. Ak Parti ve MHP, ülke üzerinde oynanan oyunları görerek CUMHUR İTTİFAKINI 24 Haziranda kurmuş ve 31 Mart Yerel seçimlerinde de devamına karar vermişlerdir. Cumhur ittifakına uymak boynumuzun borcudur. Farklı düşünceleri olan iki parti, ülkesinin bekası için bir araya geliyorsa Ak Parti ailesi de, aday konusunda farklı kanaatleri olan teşkilat mensuplarımız verilen karara saygılı olup Ak Parti’nin kazanması için güç birliği yapmaları gerekiyor. Belediyecilik, Ak Parti’nin işidir. İlçe Belediyemiz Ak Parti’de olursa üçlü olur güçlü oluruz. 2014’den bugüne iktidar, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi birlikte önemli hizmetlere imza atmıştır. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı, Gönül belediyeciliğini hep birlikte tesis edeceğiz. Hatalarımızdan ders çıkarıp kimseyi ötekileştirmeden kucaklayacak, her bir oyun önemini kavrayarak hareket edeceğiz. 31 Mart Yerel Seçimlerinin ülkemiz, Konya’mız ve Seydişehir’imiz için hayırlı olmasını diler, Partimizin bu seçimlerden de zaferle çıkmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.

Yeni bir oluşum gerçekleştirilen Seydişehir de çok iyi bir sonuç alınacağına inandığını kaydeden Konya milletvekili Gülay Samancı ;”hatta Seydişehir 31 ilçe içinde birinci olacağını söylüyorum. Makamlar mevkiler geçicidir, bize verilen vazifedir. Görev verilmediği zaman üzülüyoruz, ama önemli olan ne olursa olsun ben davamın arkasındayım demek önemli. Her şey nasip ve kısmet, sebebini işleyeceğiz, sonunda ise verilecek karara saygı duyacağız. Mehmet Tutal’ın adaylığında ise saha çalışmaları, genel merkez, teşkilatımız, milletvekilleri ile istişare yaparak bu kararı aldık. Önemli olan Seydişehir’e daha iyi hizmet getirmek. Her seçim ülkenin kaderini değiştiriyor. Şu anda bütün dünya Türkiye’yi izliyor, Bu toprakları parçalamak için verilmiş sözleri var, 2. Dünya savaşı felsefesi aynen devam ediyor. Bu sebeple her bir fert çok önemli, Herkesin gönlünü alacağız, gönlüne gireceğiz”dedi.

Mahalle temsilcileri tanıtımı yapıldığı programda Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yaptığı çalışmaları slayt gösterisi ile partililere anlattı.

1 4Seydişehir Sancak Mehter Derneği Başkanı Ümit Demirci ve yönetimi üyeleri Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Sancak Mehter Derneği Başkanı Ümit Demirci Başkan Tutal’a 2019 yerel seçimlerinde başarılar diledi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a görevde olduğu süreç içerisinde yaptığı çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Demirci;” Biz bundan önce olduğu gibi bundan sonrada ne zaman ilçemizde bize ihtiyaç duyulursa göreve hazırız. Şahsım ve ekibim adına Başkanıma bize göstermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim her zaman Başkanımızın bize vermiş olduğu görevde hazır olduğumuzu bilmesini isterim” dedi.

Bir ilçenin seviyesinin ölçülmesi için bu ilçedeki sivil toplum hareketlerinin önemli olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Elhamdülillah Seydişehir kültürel ve sanatsal faaliyetler noktasında adeta zirve yapmış durumda. Bunu yaparken ise bunların ne kadar yerli ve milli olduğuna bakmak lazım. Sosyal çalışmalardan biride sizlerin oluşturduğu bu ruh ve bu ekip.Mehter vurduğu zaman bu milletin evladı olan herkesin tüylerinin diken, diken olduğunu hepimiz gözlemliyoruz. Bu bir ihtiyaç aslında her ilçede, her yerleşkede olmalı.Bu boşluk  ilçemizde sizler tarafından doldurulmuş oldu. Yıllardır da hizmet ediyorsunuz. Ben bundan dolayı teşekkür ediyorum. Zaman zaman bizlerin hazırlamış olduğu programlarımızada eşlik ederek katılıyorsunuz” dedi.

Bir seçim arefesine girildiğini kaydeden Başkan Tutal;  görevde olduğumuz beş yıl içerisinde millete hizmet ettik her yönüyle.  Bu seçim arefesinin de ilçemize, partimize, şahsımıza, cumhur ittifakına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum “dedi.

1 1Seydişehir Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Durmuş Onar ve Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Başkan Tutal ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Onar ve ekibine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a başarılar dileyen Seydişehir Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Onar; Esnaf ve sanatkar camiası her zaman istikrardan yana, her zaman huzurdan yana, her zaman kardeşlikten yana. Bizim Başkanımızdan ne zaman bir talep isteğimiz olduysa hiç geri çevirmedi. Biz hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Başkanımız esnafımızın sorunlarına her zaman duyarlı oldu, bundan sonrada gelen sorunlara çözüm bulacağına inanıyor ve kendisine yeni dönem için başarılar diliyoruz” diye konuştu.

 Başkan Tutal; İnşallah bu süreç Seydişehir için, hemşehrilerimiz ve ülkemiz için hayırlı olur. Bu bir Demokratik yarış. Seydişehir’e beş yıl boyunca hizmet ettik. Seydişehir’in ekonomisine katkı sağlamak ve sanayi anlamında büyümesi için birçok çalışmaya imza attık. Geçtiğimiz dönemde de birçok konuda oda başkanlarımız ile çok yakın işbirliği yaptık, birlikte planladık ve sorunları birlikte dinledik ve bunlara çözüm önerilerini de esnaflarımızla birlikte yaptık. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de bu anlayışımızı devam ettireceğiz. Seydişehir’in her anlamda gelişmesi için her türlü çalışmayı yapacağız. Bütün esnaf odası başkanlarımıza ve bütün esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra başta oda başkanlarımız olmak üzere şehrimizin hangi sorunuyla ilgili olursa olsun birlikte oturup konuşacağız, birlikte çözüm bulmaya çalışacağız” dedi.

Başkan Tutal ve Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Durmuş Onar ve yönetim kurulu üyeleri uzun süre sohbet etti.

1 3Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetim üyeleri Seydişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Seyit Ali Deniz’e ziyarette bulundu.

Başhekim Deniz ‘i makamında ziyaret eden Başkan Tutal ve Atalay bir süre sohbet ederek hastanenin işleyişi ve sorunları hakkında bilgi aldı.

Seydişehir Devlet Hastanesi’nin bölgeye hizmet veren bir kapasiteye sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” Yapabileceğimiz her şeyde yanınızdayız. Topluma hepimiz birlikte hizmet ediyoruz. Toplumu ne kadar daha huzurlu hale getirebiliriz, hepimiz bunun mücadelesini veriyoruz. Kurumları daha verimli hale getirmek için herkesin gayret göstermesi lazım. Devlet Hastanemiz sadece Seydişehir’e değil bölgemize en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir. Buna inancım tamdır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başhekim Deniz; bir her zaman hizmete hazırız. Tabiki her hastanemizde olduğu gibi buranın da birtakım sıkıntıları var. Onları kısa süre içerisinde halledip en iyi hale nasıl getirebiliriz bu çaba içinde olacağız. İnsanımıza hep beraber hizmet vermeye gayret göstereceğiz. Hizmeti alanın da hizmeti verenin sağlıklı ve huzurlu bir ortam da bulunmasını temenni ediyoruz.”dedi.

Başkan Tutal ve beraberindekiler Başhekim Deniz ziyaretlerinin sonunda Seydişehir Devlet Hastanesinde çalışan personel ve hastaneye gelen hastalarla uzun süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

asker 3Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ,Seydişehir merkez ve kırsal mahallelerinden 99/1 tertip olarak vatani görevleri yapacak asker adayları ile birlikte yemek yedi.

Adile Baysal Kültür ve Sanat evinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Mehmetçikler katıldı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçede 99/1tertip birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde "Vatan Size Minnettar" yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Başkan Tutal, analar çocuklarını , babalar yiğitlerini güle oynaya askere gönderdiği sürece vatan topraklarının bölünemeyeceğini kaydetti.

Başkanı Mehmet Tutal, “Tarih boyunca sizlerle gurur duyuyoruz. Gurur duymaya da devam edeceğiz.Mehmetçik Muhammed’in askerleri anlamındadır. Peygamber’in askeri olarak Allah bu askerlik süresinde emanetini alırsa şehit olacağımızı , hayatta kalırsak gazi olacağımız düşüncesi ile hareket ettiğimiz için tarihte 3 bin kişinin 100 bin kişiyi mağlup ettiği destan gibi mücadeleler  yaşadık” dedi.

Bizim iki kutsal değerimizi vardır diyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Biri imanımızın ana kaynağı Kuran-ı Kerim, diğeri ise özgürlüğümüzün ana kaynağı olan bu vatan toprakları üzerinde dalgalanan bayrağımızdır. Size bu iki kutsal emaneti vererek yolcu edeceğiz” dedi.

Dünyanın hiç bir yerinden bizim ülkemiz gibi bir ülke yok askerini şenlikle uğurlayan diyen Başkan Tutal, "Gerekirse bu topraklar için canını vereceksin şehit olacaksın, düğün yapar gibi şenlikle gideceksin. Böyle bir kültüre, geleneklere sahip bir milletin evlatlarıyız. Bu bir vatan nöbeti Anadolu’da  insanların  malının, canının, namusunun güvende olabilmesi için vatani görevimizi yerine getirmemiz gerekiyor. Yapılan görevin her alanı kutsaldır. Ayağınıza taş değmesin, bu kutsal vatani görevinizi sağ salim yaparak annenizin, babanızın yanına dönmenizi Allah sizlere nasip etsin. Biz her zaman Seydişehir Belediyesi olarak yanınızdayız. Hayırlı teskereler diliyorum" dedi.

 

NALÇACILILAR SEYDİŞEHİR GRUBUNDAN BAŞKAN TUTALA PLAKETNalçacılılar çatısı altında Seydişehir’de oluşuma giden Konyasporlu taraftar grubu ’’ Nalçacılılar Seydişehir’’ Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a kendilerine verdiği maddi manevi destekten dolayı teşekkür plaket verdi.

Gençlerin  enerjilerini atmak için sportif faaliyetlere ihtiyaçlarının olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;”Gerek saha içerisinde gerek tribünde ya da değişik spor branşlarında etkin olabilmeleri onlar ve ilçemiz için çok önemli bir adım. Biz, Seydişehir’e bağlı birçok mahallede sentetik çim saha yaptık, spora ve sporcuya destek verdik ve lisanslı sporcu sayımız 2 bin civarında bulunuyor. Tabi bunlara sizlerin katkısı olduğunda spora anlam katıyor.Sporcu yetiştirmek ne kadar önemliyse gençleri hayata hazırlamak onlara güç olmakta o kadar önemli. Ülkemizde maalesef uyuşturucu ve kötü alışkanlıkların kullanım yaşı ilkokul seviyelerine kadar düştü. Sizde bu gençlere sporun güzel tarafını aşılamayı başarmışsınız. Ben Seydişehir’de yeşil beyazı görünce ayrıca mutlu oluyorum. Yaptığınız ziyaretten çok memnun oldum. Biz hediye veya plaket için sizlere destek vermedik ama inceliğiniz için teşekkür edşyorum.Formamız vardı atkımızda geldi tam Konyasporlu olduk. Gönül rahatlığı ile maçlara gidebiliriz.’’ dedi.

Nalçacılılar Seydişehir Grubu Başkanı Süleyman Sayan; ’’Seydişehir’de ikamet eden Konyasporlu taraftarlar olarak, ilçemizin de şehrimizin de takımına sahip çıkıyoruz. ’’ Bize Her Maç Deplasman’’ sloganıyla yağmur, çamur, kar ve fırtına dinlemeden maçlara gidip takımımıza kuzey tribününden destek veriyoruz. İçimizde öğrenci kardeşlerimizde var maddi durumu elverişli olmayan kardeşimizde var. Talebimizi kendisine ilettiğimiz günden bu güne kadar bizden her türlü desteğini esirgemeyen Başkanımız sayın Mehmet Tutal beye hem saygılarımızı sunuyor,yeniden adaylığı için hayırlı olsun diyor, teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmalardan sonra Nalçacılılar Seydişehir Grubu Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a Konyaspor atkısı ve teşekkür plaketi takdim etti.

1 1Seydişehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan adayı  Mehmet Tutal , AK Parti İlçe Başkanı ve MHP İlçe Başkanı ile birlikte seçim startını verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül ile birlikte ilk ziyaretini İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan'a gerçekleştirken kurum içerisinde çalışan personeli ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Buradaki ziyaretlerin ardından Belediye Başkanı Mehmet Tutal , AK Parti İlçe Başkanı ve yönetimi , Kadın Kolları Başkanı ve MHP İlçe Başkanı ve yönetimi ile birlikte kapalı pazar yerine geçerek pazar alanında tezgah açan esnaflar ve alış veriş yapan vatandaşlarla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Seydişehir Belediye Başkanı olarak görev tevdi edildiği andan itibaren zaman kaybetmeden çalışmalarına başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Seydişehir'e yakışır yeni projelerimizi ve çalışmalarımızı  inşallah hep birlikte gerçekleştirmek için yeni bir çalışmanın içerisine girdik.31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimlerinde hemşehrilerimizden  destek bekliyoruz. Bu süreçte ilçemizin her köşesini karış karış gezerek sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız.İlçemizi Cumhur İttifakı ve Gönül Belediyeciliği ile buluşturmak için tüm inancımız ile çalışıyoruz. Gönül köprülerini kurmaya geliyoruz" dedi.

MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül; Bugün itibari ile bize düşen görev Cumhur İttifakını en iyi şekilde desteklemektir. Sağ olsun başkanımın ilk işi bizleri ziyaret etmek oldu. Bizde hep birlikte.Allahın izni ile bundan böyle hep birlikte meydanlarda olacağız" dedi.

 AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ise ;"Cumhur ittifakı ile Seydişehir'de çalışmalarımıza başladık. Allah birliğimizi ve beraberliğimi bozmasın. Gece gündüz demeden çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Seydişehir’de çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum" dedi.

Pazar ziyaretini gerçekleştiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve beraberindekiler pazaralış verişine çıkan vatandaşlara bez çanta dağıtarak sohbet etti.

{gallery}

stk hayırlı olsun ziyaretSeydişehir  Sivil Toplum Örgütleri Başkanları,  Cumhur İttifakının Belediye Başkanı Adayı Mehmet Tutal'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 Başkan Tutal'ın makamında gerçekleştirilen ziyarete  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, Şoförler Odası Başkanı Hasan Ünvar, S.S Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ayhan Gündüz, Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Soner Güler, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durmuş Onar, Suğla Su Ürünleri Başkanı Mustafa Aşkayanar ve Seydişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Ali Saylam katıldı.

Amaçlarının Seydişehir'e birlik , beraberlik ve kardeşlik içerisinde hizmet etmek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Hepimizin isteği memleketimize  hizmet etmek.  İyi niyetli çalışanların Allah yardımcısı olur. Sizlerde bu süreçte iyi niyetinizi bozmadan  her zaman bizlerin yanında oldunuz ve çalışmalarımıza destek verdiniz.Katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Bildiğiniz gibi beka kelimesi sık sık kullanılıyor. Bu noktada Seydişehir’in bekası ve vatandaşlarımızın hukukuna sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen  STK üyelerimize ve tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Seydişehir’imiz için şu ana kadar hep birlikte  hizmet ettik. Bundan sonra daha da güçlenerek yeni hizmetler için emin adımlarla Allah’ın izniyle yeniden geliyoruz" şeklinde konuştu.

Seçim çalışmalarının yanı sıra, belediye hizmetlerinin de  aksamadan devam edeceğini  kaydeden Başkan Tutal; ’özellikle termal çalışmalarında önemli gelişmeler oluyor. Bir aksilik olmazsa yakın zamanda yine büyük bir termal tesisin temelini atacağız’’ dedi.

Seydişehir'e hizmet noktasında her zaman hazır olduklarını ifade eden STK Başkanları; "biz Seydişehir;'e hizmet noktasında her zaman yanınızdayız. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Allah yardımcınız olsun "şeklinde konuştular.

Incesu Mh Adigüzel oglu Ismail Çali vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Incesu Camide kılınacaktır.
Y:Hasan Çalı İncesu Mh (Yeğeni) 05325461159
Y:82

Tarasci Mh Ali oglu Mevlüt Süngülü vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Tarasci Camide kilinacaktir.
Y:Nurettin Süngülü oglu 05368586336
Y:92

Page 1 of 100

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top