Admin2

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Admin2

Tol Mh Ahmet Şan eşi Atiye Şan vefat etmiştir.Cenazesi İkindin Tol Camide kılınacaktır.
Y:Yaşar Şan Tol Muhtarı (Annesi) 05363251887
Y:74

Kesecik Mh Tacettin Okcu esi Gülseren Okcu vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Seyidharun Cami'de kilinacaktir.
Y:Musa Toklu Damadi 05324822147
Y:73

başkan yazı KopyaSeydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tutal; kandillerin sadece karanlık geceleri değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönülleri aydınlatan, zihinleri berraklaştıran geceler olduğunu kaydetti.

Başkan Tutal , yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: " Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısacası insanlığa sunduğu değerleri anlayıp, hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

Bu kandilde insanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerini kutlarken onu anlamaya ve özünde barındırdığı ruhu günümüze taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark ediyoruz.

Bu gecede inanıyorum ki yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olacağız. Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızı ziyaret ederek yada telefonla arayarak gönüllerini almalıyız. Bu gecede Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum gününü en güzel şekilde idrak ederek, değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne vesile olmasını diliyor, başta siz değerli Seydişehirli hemşerilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum"

IMG 8829Seydişehir Belediyesi tarafından arsa tahsisi yapılan dernek yönetimi ve hayırseverlerin desteği ile yapımı tamamlanan Şehit Ahmet Erol Camii(Adil Cami) açılışı yapıldı.

Alaylar 2 Mahallesi Şehit Yaşar Kocabaş Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan Şehit Ahmet Erol Camii'nin açılışına geçmiş Dönem AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsniye Erdoğan, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal,Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Kardoğan, Ağır Ceza Reisi Mehmet Sedat Deveci ,İlçe Jandarma Komutanı Yahya Koca, Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, Beyşehir ve Seydişehir İlçe Müftüleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Özel Harekat Uzman Çavuş Şehit Ahmet Erol 18 Haziran 2017 tarihinde Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olmuş vasiyeti üzerine memleketi olan Seydişehir'in İncesu Mahallesinde toprağa verilmişti. İsmi verilen Şehit Ahmet Erol Camisinin temeli 2017 yılında   mart ayında atılarak yapımına başlanmıştı.

Gelişen nüfus yoğunluğu nedeniyle yetersiz kalan Adil Cami yerine yenisinin yapıldığını kaydeden İlçe Müftüsü Adem Bebek;camimizin yenilenmesi noktasında Belediye Başkanımıza, dernek yönetimine ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şehit Ahmet Erol Camimiz 20 ay gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanmıştır" dedi.

Müslüman bir beldede, Müslüman olarak dünyaya gelmek ve islamın mührü olan bu kubbelerin altında Yüce Allah'a ibadet etmenin büyük bir şans olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;kalkınma sadece maddi kalkınma ile olmuyor. Fabrikalar, yollar, parklar , bahçeler yapmakla olmuyor.Kalkınma maddi ve manevi kalkınmanın birlikte gitmesi ile oluyor. Manevi kalkınmada insanların imanlı,inançlı ve dürüst bir şekilde toplumda yaşamalarını gerektiriyor. Bu olduğu zaman zaten maddi kalkınma kendiliğinden geliyor. Bunun için bu iki kalkınmayı birlikte götürmemiz gerekiyor. Bunların mührü,temeli,göstergesi camilerdir. Camiler bir medeniyetin, bir kültürün, eğitimin kaynağıdır. İslam toplumunun başlangıcında devlet işlerinin birlikte yürütüldüğü bir mekandır. Bu nedenle sahip çıkmamız,manevi kalkınmayı buradan başlatmamız gerekiyor.

Seydişehir'de maddi hizmetlerin dışında, manevi kalkınma noktasında ne varsa imkanları ölçüsünde destek oldukları kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; 9 Bin 200 metrekare camilerimize, kuran kurslarımıza arsa tahsisinde bulunduk. Bunlardan bir tanesi ise çok güzel bir mekan olan Seydişehir'e yakışan bu camimiz oldu. Hafriyatın alınmasında, çevre düzenlemesinin yapılmasında imkanlar doğrultusunda imamımıza ,dernek yönetimimize destek olmaya çalıştık. Gurur duyduk kısa bir zamanda Seydişehirlilerin desteği ve katkısı ile yapıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum "dedi.

Kaymakam Aydın Erdoğan; ihtiyaca cevap verecek bir caminin yapımı tamamlandı.Çok ciddi bir ihtiyacı gidermiş olduk.Bu güzel eserin yapılmasında başta Belediye Başkanımıza, Dernek Başkanımıza, maddi ve manevi destekte bulunan herkese teşekkür ediyor.Hayırlı cumalar diliyorum "şeklinde konuştu.

Şehit Ahmet Erol'un annesi ve babasını selamlayarak konuşmasına başlayan Ak Parti Konya Milletvekili Hüsniye Erdoğan" Şehit Ahmet Erol kardeşimizin isminin verildiği caminin açılışı yapacağız.Şehitlerimizin ölümsüz olduğunu rabbimizde buyurdu.Rabbimiz onların ölümü yaşamadığını bize, bir kez daha bu güzel mekanla onların ölümsüz olduğunu gösterdi" dedi.

Şehit Ahmet Erol Caminin açılışı Protokol üyelerinin camiye   yardım yapan kişilere plaket takdiminin ardından kurdela kesimi ve dualarla sona erdi. Cuma namazı sonunda Şehit Ahmet Erol'un ailesi tarafından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

Ulukapi Mh Merhum Tevfik esi Hikmet Durna vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Seyidharun Cami'de kilinacaktir.
Y:Dursun Sabanoglu yegeni 05322670699
Y:80

Sadetler Mh Ali oglu Hüseyin Kahveci vefat etmistir.Cenazesi Cuma namazinda Suludere Cami'de kilinacaktir.
Y:Halit Çiftci Akraba 05348187013
Y:57

ŞEHİT EMRE HOROZ İÇİN KÜTÜPHANE KURULUYOR 2Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2 yıl önce İstanbul’da düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Emre Horoz’un eşi Nazife Horoz’u evinde ziyaret etti.

Başkan Tutal, her zaman olduğu gibi vatanı için canlarını feda etmiş şehit aileleri ve gazilerin yanında olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Belediye Başkanı Mehmet Tutal, şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek tüm şehitlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diledi.

Başkan Tutal, babaları şehit düştüğü sırada 6 aylık olan ve şu an 2 yaşında olan Emre Horuz’un ikiz kızları Elif ve Erva ile ilgilendi.

Başkan Tutal ziyaretinde Şehit Emre Horoz adına Silopide kurulacak olan Kütüphaneye gönderilmesi için Seydişehir Belediyesi tarafından temin edilen kitapları şehit eşi Nazife Horoz’a teslim etti.

BAŞKAN TUTAL “ŞEHİT AİLELERİ BİZE EMANET”

Şehit ailelerinin kendilerine emanet olduğunu kaydeden Başkan Tutal; Şehitlerimiz, gözlerini kırpmadan bir an olsun çekinmeden üstün bir cesaretle bu topraklar için, vatanımız için, milletimizin birliği, beraberliği ve geleceği için canlarını feda ettiler. Bu fedakarlıklarını asla unutamayız. Askerimizi, polisimizi, öğretmenimizi, vatandaşımızı Şehit ederek ülkemizde gerilim yaratmak isteyen hain terör örgütleri ve şer odakları bilsinler ki asla başarılı olamayacaklardır. Bu vatan için toprağa düşen aziz şehitlerimizin değerli aileleri, onların bizlere bıraktığı en kutsal emanetlerdir. Şehit ailelerimizi her fırsatta ziyaret ediyor, onları yalnız bırakmıyoruz. Çünkü Şehit ailelerimizin gönlümüzdeki yerleri ayrıdır.Kapımız onlara her zaman açıktır ve onlar için ne yaparsak yapalım yaptıklarımızın az olduğunun da farkındayız. Vatan uğruna toprağa düşen Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet; değerli ailelerine ve sevenlerine metanet ve sonsuz sabırlar diliyorum” dedi.

Şehit eşi Nazife Horoz; yaşadıklarımız kolay değil. Ama devletimiz ve sizler her zaman yanımızdasınız. Allah razı olsun. Tek eksiğimiz Emre 'nin yokluğu. Allah sabrımızı veriyor. Onun emaneti olan çocuklarımı büyüterek vatanına ve millete hayırlı evlat olarak yetiştireceğim"dedi.

Kesecik Mh Mustafa oglu Güzel Çetin Kaya vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Kesecik Büyük Camide kilinacaktir.
Y:Recep Tuncoglu Damadi 05443818563
Y:80

Vefat:14.11.2018

Ögretmenevi eski müdürü Osman Demirayak vefat etmistir.Cenazesi ögleyin Beysehir Fasillarda kilinacaktir.
Y:Mehmet Demirayak oglu 05424521210
Y:65

BAŞKAN TUTALDAN GAZZEDEKİ SALDIRIYA TEPKİ 1Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İsrail'in mazlum Gazze halkına karşı yaptığı saldırıya ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Tutal, Gazze Şeridi'nin güneyinde bulunan Han Yunus kentinde hain İsrail'in düzenlediği saldırılar sonucu 7 Filistinli'nin hayatını kaybettiğini belirtti.

Siyonist İsrail'in, Filistin halkına yönelik terör saldırılarına devam ettiğini belirtten Başkan Tutal; Filistin, Batı Şeria ve Gazzenin kuruluşundan bu yana işgal, saldırı ve katliamlarla bütün dünyaya meydan okuyan, uluslararası hukuku çiğneyen, BM kararlarını hiçe sayan ve her fırsatta İslam dünyasının onurunu rencide eden İsrail, bu cesareti ve gücü nereden almaktadır? 62 yıl önce Filistin müslümanlarının topraklarının yarısı zorla ellerinden alındı. Diğer yarısı da 42 yıldır işgal altında bulunmaktadır. Ceset tarlasına dönüşen Gazze bütün insanlık için bir kara lekedir.

Bu vahşet ve kan deryası sadece İsrail’i değil, İsrail’e suskunluğu ve tepkisizliği ile cesaret veren herkesi boğacaktır. Siyonist İsrail, işgal ettiği topraklarda var olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Siyonist İsrail'in varlığını tanımak da onunla diplomasi yürütmek de kabul edilemez. Siyonist İsrail, kendi mutlulukları için dünyayı ateşe vermekten kaçınmayan bir zihniyetin eseridir.Kolları taşlarla kırılan çocuklar, evlerinin önünde kurşunlanan babalar, içlerinde eş ve çocuklar bulunduğu halde bombalanan evlerin hesabı mutlaka sorulacaktır.

Bu zalim saldırıyı kınıyor , yapılan hain saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum "şeklinde konuştu.

Sayfa 1 / 91