TEK KURŞUN VE TRAP ATIŞLARI TURNUVASI SEYDİŞEHİR’DE YAPILDI

6Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nün birlikte organizasyonu ile gerçekleştirilen trap atışları turnuvası eski demirciler sanayi arkasında bulunan atış poligonunda yapıldı.

Toplamda 300 sporcunun katıldığı iki gün devam eden trap atışlarında 127, tek kurşun atışlarında 173 sporcunun yarıştığı turnuvada dereceye girenlere ödülleri İlçe protokolü tarafından verildi.

Seydişehir Belediyesi, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle düzenlenen dört ayrı kategoride gerçekleşen atışlarda Antalya, Karaman, Huğlu, Seydişehir, Denizli, Burdur ve Seydişehir’li profesyonel atıcılar yarıştı.

Trap atışlarına Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Soner Güler, STK Başkanları ve sporcular katıldı.

Trap atışları turnuvalarının düzenlemesinde kendilerine desteklerini esirmeyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür eden Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Soner Güler ;’’ bu yıl ikincisini düzenlediğimiz organizasyonumuz iki gün boyunca kardeşlik ve dostluk çerçevesinde devam etti. Ben trap atışları turnuvalarımıza katılan sporcularımıza teşekkür ediyorum’’dedi.

Seydişehir’in Sosyal ve Kültürel olarak, Türkiye standartlarının çok çok üzerinde olan bir ilçe olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal” biz fiziki belediyecilik olarak iki buçuk yılımızı tamamladık ve Seydişehir’in ana arterlerini tamamını yeniledik. Sosyal Belediyecilik noktasında bizim gibi nufüs oranına sahip olan bir ilçenin standartlarının çok üzerindeyiz. Ulusal ve uluslararası sporcular yetiştirebiliyoruz. Ferdi takımlarda ve normal takım sporlarında gerçekten milli sporcular yetiştirme oranımız ciddi manada fazla. ’’dedi.

BAŞKAN TUTAL;” BELEDİYE SPOR KULÜBÜ BÜNYESİNDE BİN LİSANSLI SPROCUMUZ VAR”

Belediye Spor Kulübü olarak bünyesinde Bin lisanlı sporcu bulunduğunu belirten Başkan Tutal” Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen voleybolcularımız var. Birinci ligde voleybol takımımız var. Birçok milli voleybolcumuz ilçemizde hazırlık maçları yaparak ilçeye ekonomik girdi sağlamakta. Trap atışları noktasında organizasyonlarımız devam ediyor. Bizim kültürümüzde olan ata sporumuz olan atıcılık, binicilik ve yüzme baktığımız zaman hem sünneti seniyye, hemde Peygamber efendimizin uyguladığı ve tavsiye ettiği bir spor dalı . İnsanların medeni cesaretinin olması, kendine güveninin gelişmesi ,kardeşlik bilincinin oluşması, biraraya gelinmesi noktasında spor dalları çok önemli. Eksiğimiz olan alanlarda yok olan spor dallarının tamamı önümüzdeki yıllarda oluşmuş olacak, tabiki sizlerin duaları ve destekleriyle. Bu tür organizasyonlarımız daha da büyümek suretiyle her yıl ilçemize katma değerimiz olacak. Katılımlarınızdan dolayı gerek uzak ,gerek yakın il ve ilçelerden, Seydişehir’e gelen atıcılarımıza, bizleri onurlandıran misafirlerimize,saygılarımı sunuyor , teşekkür ediyor, Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Seydişehir olarak sporda öncü şeyler yapıldığını kaydeden Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit;’’ Uluslararası organizasyonlarda yapıyoruz. Bisiklet ve voleybol organizasyonları yaptık. Lisanslı sporcularımız var. Seydişehir olarak spora önem veriyoruz. Herşeyin başı spor. Sağlıklı nesil. Buraya gelen sporcularımıza, ailelere teşekkür ediyorum. Atıcılık ve Avcılık atasporumuz ama bu zaman kadar kıymet verilmeyen bir spor. Ata sporumuz bizim geleneğimiz. Geleneğimizi yaşatan Seydişehir Belediyemize, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübüne teşekkür ediyorum’’dedi.

Protokol konuşmalarını ardından Trap atışlarında dereceye girenlere kupalarını  birinci Hüseyin Günhan’a Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, İkinci Necip Çoban’a Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Üçüncü Hasan Çavlı’ya Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Soner Balcı verdi.

Tek kurşun atışlarında birinci Hasan Şimşek , İkinci Necip Çoban, Üçüncü Ahmet Kaya olurken , Amatör atışlarda: Birinci Faruk Ay, İkinci Hasan Çetinkaya , Üçüncü Süleyman Bedri Özel oldu.

55 yaş üzeri Veteran atışlarında ise Birinciliği Mürsel Tanık, İkinciliği Abdullah Seker, Üçüncülüğü ise Selahattin Seker aldı.

Son Düzenlenme Pazartesi, 03 Ekim 2016 09:45

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top