Bu sayfayı yazdır

BAŞKAN TUTAL, YAYLA ŞENLİKLERİNE KATILDI

yayla şenlikleri 1Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, her yıl geleneksel olarak yapılan yayla şenliklerine katıldı.

Akçalar, Dikilitaş, Ketenli ve Tepecik Mahallelerinde yapılan yayla şenliklerinde dernek başkanları ve vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Tutal, şenliklerinin birlik ve beraberliğe vesile olduğunu kaydetti.

Seydişehir’e bağlı kırsal mahallelerde düzenlenen yayla şenliklerine AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun,Keçiören eski Belediye Başkanı Mustafa Ak, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti ilçe Başkanı Kemalettin Atalay, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; kırsal bölgelerde ciddi anlamda göçler başladı. Gerek uzak illere, gerek Konya'ya göçler var. Bu yayla şenlikleri memleketten ayrılan kardeşlerimizin birbirleriyle kaynaşması ve buluşması için bir vesiledir" dedi.

Belediye olarak ellerinden geldiğince kırsal mahallelerle birlikte hareket ettiklerini belirten Başkan Tutal;" Bu yaylalar ve köyler bizim doğduğumuz yerlerdir. Sizlerin güler yüzlerini görmek, samimi davranışlarınızı gözlemlemek bizlere huzur ve mutluluk veriyor. Yayla şenlikleri yıllardır yapılıyor. İnsanlarımız , kadınlarımız, çocuklarımız güle oynaya bir arada bulunuyorlar. Şenliklerde hemşehrilerimiz ile birlikte bayram coşkusu yaşıyoruz.

Biz kendi içimizde birlik, beraberlik ve kardeşliği sağladığımız zaman aynı durum İslam Coğrafyasına da yayılacaktır. Bunun için özellikle bu dönemde biz ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olursak, dünyada o kadar huzur içerisinde olacaktır. Bu dayanışmalarımız güzel ve bu güzelliği devam ettirmemiz gerekiyor.Bu ortamları yaşayabilmek gerçekten şükretmeyi gerektirir. Çevremize ve dünyaya baktığımız zaman insanlar malından, canından, namusundan güvenden uzak bir ortamda. Şükürler olsun ülkemiz selamet içinde,sulh içerisinde, huzur içerisinde. Bu ülkenin sıkıntılara girmeden yoluna devam etmesini sağlayan bizim aklı selim büyüklerimiz,Cumhurbaşkanımız ve uyumlu çalışan bir Hükümetimiz var. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle memleketin birliği beraberliği için dualarımı saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Akçalar, Dikilitaş, Ketenli ve Tepecik Mahallelerindeki vatandaşlar Başkan Tutal'a mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Kırsal mahallelerde düzenlenen yayla şenliklerinde Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafından şenliğe katılan vatandaşlara ve çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.