SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YOLDA MAHSUR KALANLARA KUMANYA DAĞITTI

IMG 0409Seydişehir Belediyesi yolda kalanlara kumanya dağıttı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Seydişehir- Konya , Seydişehir Antalya  karayolunda   mahsur kalanlara kumanya dağıttı.

Konya - Seydişehir , Seydişehir -Antalya karayolunda mahsur kalan araçlardaki sürücülere ve yolculara , ekmek arası tavuk ,  sandviç, simit, poğaça ve meyve suyu olan 500 adet kumanyayı dağıtarak yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşıladı.

Yolda mahsur kalan sürücüler ve yolcular, kendilerine kumanya dağıtan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve  belediye ekiplerine ve teşekkür etti. 

Bir yandan yolun açılması için karayollarının çalışması sürerken, diğer yandan Seydişehir Belediyesi ekipleri ilçe merkezinde ve yollarda harekete geçerek karda mahsur kalan vatandaşların yardımına koştu.Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın talimatları üzerine ulaşımın güç ve riskli olduğu bölgede tüm zorluklara rağmen mahsur kalan araçlara ve vatandaşlara  iş makineleri  ile ulaşıldı.

Tüm yurtta olduğu gibi Seydişehir'de bir haftadır aralıklarla  kar yağışlarının devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal;" bölgemizde olduğu gibi ilçemizde'de çarşamba gününden itibaren yaklaşık 10 gündür aralıklarla kar yağışı devam ediyor. Alacabel bölgesinde kar kalınlığı 1,5-2 metreye ulaştı. Şehir merkezinde ise kar kalınlığı 1 metreyi geçen kar yağışı devam ediyor" dedi.

BAŞKAN TUTAL;"KARAYOLARI BÖLGE MÜDÜRÜMÜZLE GÖRÜŞTÜK"

İlçe Belediyesi olarak şehir içerisindeki ulaşımın sağlanması noktasında 10 gündür ekiplerin aralıksız çalıştıklarını ifade eden Başkan Tutal;"sosyal anlamda önceliği yaşlılarımıza, hastalarımıza , özellikle diyaliz hastalarımıza verdik. Onların hastaneye götürülüp getirilmesi noktasında çalışıyoruz.  3 gündür Alacabel'in kapalı olmasında dolayı ilçemiz sınırlarında bekleyen kamyoncu kardeşlerimizi ziyaret ettik. Onları yiyecek, içecek noktasında destekledik. Onlarla birlikte yolun açılması hususunda Karayolları Bölge Müdürümüzle  görüşmelerimiz devam ediyor. Onlara yardımcı olmaya gayret ediyoruz.şeklinde konuştu.  

YAĞIŞLAR İÇİN DUA ETTİK

Millet olarak yağışlar için dua edildiğini ifade den Başkan Tutal";millet olarak yağışlar için epeyce dua ettik. 10 gündür  yağış var. Tabi bu bereket. Rahmetin yanında , zahmette var.Ama bu zahmeti en zararsız bir şekilde atlatmanın yollarına bakıyoruz.  Son birkaç saattir kar yağışını fazla ve sulu olmasından dolayı çatı yıkılmaları ve çökmeleri oldu onlara müdahale ediyoruz. Tüm ekiplerimiz tamamı arazide yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 

Son Düzenlenme Cuma, 30 Aralık 2016 14:47

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top