BAŞKAN TUTAL İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YEMEK DAĞITTI

IMG 0255Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kar yağışı ve soğukların başlamasıyla birlikte evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine yemek ve ekmeklerini götürerek başka bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.
Belediye bünyesinde hizmet veren ve günlük 320 kişiye sıcak yemek ulaştıran aşevinin yemek dağıtımına katılan Başkan Tutal kendi elleriyle yemekleri ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Aşevinin mutfağına girerek yemekleri kazanlardan dolduran Başkan Tutal, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine giderek ailelerin sorunlarını dinledi, ihtiyaçlarını sordu, sorunların çözümü için gerekli birimleri arayarak talimatlar verdi.

Seydişehir Belediyesi bünyesinde bulunan Kültür evinin restoran bölümünü hizmete açtıklarını kaydeden Başkan Tutal”Seydişehir’in garip, gureba, yaşlı yemek yapamayacak pozisyonda olan ailelerimize buradan yemek çıkartıyoruz. Öğle ve akşam yemeklerini sıcak olarak takdim ediyoruz. Dolu kaplarımızı bırakıyor boş olanları alıyoruz. 320 civarında yaşlı ve kendi ihtiyacını göremeyen kardeşlerimize her gün sıcak yemeklerini buradan gönderiyoruz. Dualarını almış oluyoruz” dedi.

Önceki dönemde kapatılmış olan Halk ekmek fırınını tekrar hizmete açtıklarını kaydeden Başkan Tutal “sıcak yemek dağıtımı yapılan ailelerin bazılarına ekmeklerini de veriyoruz. İhtiyaçlı olan gerek Suriye’den gelen, gerek Seydişehir’de ikamet eden ailelerimize günlük yaklaşık Bin civarında ekmek dağıtılıyor. Sağlıklı olanlar fırına gelerek kendileri alıyor. Hasta olanların ise evlerine bırakılıyor. Bu şekilde sosyal belediyeciliğimizi devam ettirmiş oluyoruz’’şeklinde konuştu.

Son Düzenlenme Salı, 27 Aralık 2016 08:24

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top