KETENLİ MAHALLESİNDEKİ PARKA ŞEHİDİN İSMİ VERİLDİ

IMG 7873Şırnak’ın Uludere ilçesinde PKK’lı teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit düşen Piyade Onbaşı Hüseyin Kavalbacak’ın adı Seydişehir Belediyesi tarafından Ketenli Mahallesinde yaptırılan parka verildi.

Piyade Onabaşı Hüseyin Kavalbacak’ın isminin verildiği park düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Şehit  Babası Ali Kavalbacak’ın şehit düşen oğlu Hüseyin Kavalbacak adına Ketenli Mahallesinde verdiği yemeğe katılan ilçe protokol üyeleri , daha sonra Seydişehir Belediyesi tarafından yaptırılarak hizmete sunulan Şehit Hüseyin Kavalbacak parkını açılışına geçti.

Parkın açılışına  Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Meclis Üyeleri , Seydişehir Belediyesi birim müdürleri ve davetliler katıldı.

Rabbim hiç bir anne ve baba’ya böyle bir ızdırap yaşatmasın diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” zorlu bir coğrafyadayız. Dünya ‘nın gözbebeği olan bir coğrafyadayız. Birilerinin adeta kalbini sökerek yerleştiğimiz bir coğrafyadayız. Bununda bin yıldır bedelini ödüyoruz. Ödemeyede devam edeceğiz’’dedi.

Bu süreçte düşmanların kimler olduğunu öğrendiklerini kaydeden Başkan Tutal;’’bize dost gibi görünenlerin kimlerin yanında yer aldığını görünce artık kimlerin dost, kimlerin düşman olduğu belli oluyor. Kimler yanımızda , kimler karşımızda. Bizde bir şehitlik kavramı var. Peygamberlerden sonraki gelen ikinci makam.Cenab-ı Hak  “Allah yolunda öldürülenlere ölüler  demeyiniz. Onlar diridirler ama sizler bilemezsiniz” buyuruyor .Şehitlerimizi bu toprak uğruna , inancımız uğruna , kitabımız uğruna veriyoruz. İnşallah bu karanlıkların sonu gelecek. Şafağın sökmeye başladığı ışığın görünmeye başladığını  düşünüyorum. Şehitler ölmez, ancak biz onları isim olarakta gelecek kuşaklara aktarmamız gerekiyor. Şehidimizin dünyevi olarak isminin yaşaması gerekiyordu. Mahallemize hayırlar getirmesinin diliyorum.Hayırlı olsun ’’dedi.

Bu vatan için herkesin başını koyduğunu ifade eden Kaymakam Regaip Ahmnet Özyiğit;’’Şehitlik herkese gelebilir. Bu vatan için ne olursa olsun hepimiz elimizden geleni yapacağız. Yılmadan sonuna kadar devam edeceğiz. Allah o makama bizleride eriştirsin ben Canı gönülden kendimde istiyorum’’dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Kaymakam Özyiğit, Belediye Başkanı Tutal ve İlçe Başkanı Konurer tarafından Şehit Piyade Onbaşı Hüseyin Kavalbacak’ın isminin veridliği parkın açılışı yapıldı.

Son Düzenlenme Pazartesi, 14 Kasım 2016 11:00

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top