Bu sayfayı yazdır

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ŞEHİT AİLESİNE “EV”

2Şırnak'ın Uludere ilçesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit düşen Hüseyin Kavalbacak'ın ailesine Seydişehir Belediyesi öncülüğünde  bir ev yapılıyor.

Şehit Onbaşı Hüseyin Kavalbacak'ın Seydişehir'e bağlı Ketenli Mahallesi'nde yaşayan ailesini ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, taziye ziyareti sırasında şehit ailesine ev yapacaklarını belirtmişti.

Bu gelişmelerin ardından Ketenli Mahallesinde bulunan arsa şehit ailesine tahsis edildi, resmi işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Seydişehir Belediyesi tarafında evin temeli atılarak çalışmalara başlandı.

İnşaat çalışmalarını incelemek üzere Ketenli Mahallesine giden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Bilindiği üzere Ağustos ayı içerisinde Şırnak’ta şehit düşen Hüseyin Kavalbacak kardeşimizin ailesini ziyaret etmiştim. Birim müdürlerimin de bulunduğu ziyaretimde şehit ailemize  bir ev yapılması talimatını verdim. Biz Seydişehir Belediyesi olarak şehit ailemize Ketenli mahallemizde inşaatımıza başladık. İnşaat çalışmaları ile yakınen ilgilenen İlçe Kaymakamımız Regaip Ahmet Özyiğit'e , evin yapılmasında destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.Vatan topraklarını savunmasında evlatlarını bu vatan uğruna kaybeden Kavalbacak ailemize bizim yaptığımız az bile. Ben aziz şehidimize de rahmet diliyor, şehidimizin emaneti ailesine de yapılacak olan bu evde huzur dolu günler diliyorum" dedi.

Son Düzenlenme Salı, 15 Kasım 2016 08:21