Bu sayfayı yazdır

SEYDİŞEHİR’DE OKULLAR EĞİTİME HAZIRLANIYOR

SEYDİEHİRDE OKULLAR EĞİTİME HAZIRLANIYOR 1Seydişehir Belediyesi, okulların çevre düzenlemelerini yaparak yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlıyor.

Seydişehir  Belediyesi 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında da öğrencilerin, fiziki altyapısı tamamlanmış ve temiz çevreye sahip mekanlarda eğitim almaları amacıyla okullarda başlattığı çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçe genelinde bulunan okullarda çocukların güvenle vakit geçirebilmesi için çevre düzenlemesi, altyapı, yeşil alan, parke ve tretuvar çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Eğitim kurumlarında okul bahçelerinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Göreve geldiğimiz süreden bu güne kadar okullarımızın gerek alt yapı gerekse yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmalarını aksatmadan sürdürüyoruz. İlçemizde sürdürdüğümüz yol çalışmalarıyla paralel olarak okul binalarımızın bahçelerini gerek parke taş gerekse sıcak asfaltla düzenliyoruz. Binalarda eksiklikler varsa gidermeye çalışıyoruz. Seydişehir’de eğitim kalitesinin artırılması için eğitime her türlü desteği vermeye devam ediyoruz" dedi.

Seydişehir Belediyesi olarak eğitime yönelik faaliyetlere her fırsatta destek olduklarını ifade eden Başkan Tutal; yeni eğitim öğretim dönemine başlamasına sayılı günler kala ilçemizde eğitim gören öğrencilerimizin daha temiz, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda okullarını kullanabilmeleri amacıyla okullarımızın çevre temizliğini gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız daha iyi eğitim ve öğretim alabilmeli, yürüttüğümüz çalışmalar ile okullarımızın yeni eğitim öğretim dönemine hazırlıklı girmesini sağlıyoruz. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize ve eğitim camiamıza başarılar diliyorum" dedi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda çevre temizliği çalışmalarını sürdürüyor. Okul bahçeleri ve dışında bulunan ağaçların ve bitkilerin bakımları yapılırken, okul çevreleri kurumuş otlardan arındırıldı, mıntıka temizliğinin ardından okul bahçeleri arasözlerle yıkandı. Yine okul çevrelerinde biriken çöp ve moloz yığınları temizlik araçlarıyla kaldırılarak okulların bulunduğu bölgeler estetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşması sağlandı.