Hizmetler

Hizmetler (360)

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNDE DURMAK YOK 7Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen yol açma, genişletme , parke taşı tamir, park ve çevre düzenleme, asfaltlama çalışmaları ve ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor.

Seydişehir Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde yoğun  bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmalarını bütün mahallelere yayarak Seydişehir’in her mahallesini şantiye alanına çevirdi.

Şehrin muhtelif mahallelerinde Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmaları ve ilaçlama   gibi altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2019 yılı içerisinde programa alınan altyapı  çalışmalarında bütün imkanların seferber edildiğini kaydetti.

Başkan Tutal;” Hizmetlerimizi vatandaşlarımızdan gelen  talepler doğrultusunda yapmaktayız. Halkımızdan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız. Asfalt çalışmamız ile birlikte, eş zamanlı olarak kırsal ve merkez mahallelerimizde yol açma, park ve yeşil alan düzenleme ,ayrıca ilaçlama çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalarımız tüm mahallelerimizde sürmekte. Ekiplerimiz her mahallemizi şantiye alanına çevirerek, Seydişehir için ve hemşehrilerimiz için çalışıyor “dedi.

IMG 7267Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ana cadde ve sokaklar tazyikli suyla yıkandı.

Başkan Tutal, yapılan çalışmalar kapsamında şehrin dört bir yanında bulunan tüm ana caddelerin tazyikli su ile yıkanarak cadde ve kaldırım kenarlarında biriken kum, ve benzeri katı atıkların temizlendiğini kaydetti.

Mübarek Ramazan ayının son günlerine ulaşıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” her yıl yapmış olduğumuz Ramazan Bayramı hazırlıklarımız bu yılda devam ediyor. Ekiplerimiz ile birlikte ana arterlerin tamamını tazyikli suyla yıkayarak şehrimizi tertemiz bir Ramazan Bayramına hazırlıyoruz. Ramazan Bayramının ilçemize, hemşehrilerime ve İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini temenni ediyor , hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Başkan Tutal, Seydişehir’in temizliği ve sağlıklı bir çevre için her zaman olduğu gibi çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüleceğini belirtti.

YAYLA YOLLARI 2Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü  ekipleri  yaz aylarının gelmesi ile birlikte yayla yollarını yeni sezona hazır hale getirebilmek için seferber oldu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe sınırları içerisinde yer alan yayla yollarında bakım ve onarım çalışması başlatıldığını kaydetti.

Havaların ısınmasıyla birlikte kullanımı artan yayla yollarının genişletilip bakım ve onarımdan geçirilmesi için harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yaylalara daha rahat ulaşım sağlaması için seferber oldu. Ekipler, bölgeye sevk edilen kamyon ve  iş makineleriyle yolların bozuk olan kısımlarında bakım, onarım ve tesviye çalışmaları gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kış mevsiminin geride kalmasının ardından ilçe genelindeki yayla yollarının bakım ve onarımdan geçirilmeye başladığını belirtirken, yürütülen çalışmaların ihtiyaç olan diğer bölgelerde de gerçekleştirileceğini söyledi.

Yaptıkları planlama doğrultusunda ilçenin kırsal bölgelerindeki çalışmaların devam edeceğini belirten Başkan Tutal;  İlçe merkezimizde devam eden çalışmalarımızın yanı sıra  kırsal mahallelerimizde çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Şuan yollarımızda iş makinelerimiz bakım çalışması yapıyor. Bozulan yerler tamir ediliyor ve yeni yollar açılıyor. Böylece vatandaşlarımız araçları ile bu yaylalara çıkabilecek.Vatandaşlarımızın yaylaya gidiş gelişlerinde kullandıkları yolları genişletip bakımını yaparak yaylaya daha rahat ulaşmalarını sağlamak istiyoruz. İmkânlar ölçüsünde diğer yaylalarımızın da bakım ve onarımını yapacağız" şeklinde konuştu.

AK HİZMET NOKTASI 3Seydişehir Belediyesinden bir yeni hizmet daha

Başkan Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde vaad ettiği projelerini hayata geçirmeye başladı.

AK Hizmet Noktası Kapalı pazaryerinde vatandaşların hizmetine açıldı.

Vatandaşlara daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla her geçen gün yeniliklere imza atan Seydişehir Belediyesi bu merkezde AB programları aracılığı ile gerçekleştirilecek olan IPARD, Mevka, KOP inovasyon projeleri , Tasarım Merkezi Kurulum ve sürdürme Hizmetleri , Kosgeb ve Ekonomi Bakanlığı kapsamında hibe projelerinden yararlanmak isteyenlere destek verecek.

Kapalı Pazaryerinde hizmete giren AK HİZMET NOKTASINDA Proje hazırlamak ve destek almak isteyen vatandaşlara yardımcı olunarak , hibe ve desteklerden azami düzeyde yararlanmasını  sağlanacak.

2019 seçimlerinde Seydişehirli hemşehrilerine proje takip merkezi vaadinde bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal; kapalı pazar yerimizde bulunan bu merkezimizi oluşturduk. Gerek Belediyemiz  ile ilgili  projelerimizin takip edilmesi, gerek vatandaşlarımızın tarım, hayvancılık ve zirai projelerinin desteklenmesi ve takip edilmesi adına danışma merkezimiz hizmete başladı. İki tecrübeli personelimiz burada görev yapıyor. Arkadaşlarımız burada Belediye ile ilgili istek,talep ve dilekleri , projeler noktasındaki görüş ve önerileri alacaklar. Ayrıca vatandaşlarımızın yararlanmak istedikleri projeler noktasında konulara çözüm üretecekler" dedi.

Başkan Tutal; açtığımız bu merkezimiz Seydişehir Belediyemiz hizmet binası dışında ikinci bir AK HİZMET NOKTASI  olarak hemşehrilerimize hizmet verecek. Özellikle pazar yerini seçtik. 55 mahallemizin tamamı Perşembe günleri buraya  geliyor ve burada  ihtiyaçlarını karşılıyorlar ,bu noktamıza gelerek talep ve görüşlerini kolaylıkla iletebilirler. Buradan KOP , MEVKA,KOSGEB, IPARD'la devam eden çalışmalarımızı sistematik hale getirdik. Yeni hizmet merkezimizin hem belediyemize hem de hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum "şeklinde konuştu.

MADEN YOLU ASFALTLAMASINDA SONA GELİNDİ 2Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu yapım çalışmalarına başlanılan  Seydişehir Maden yolunda asfaltlama çalışmaları hız kazandı.

Başkan Tutal, Taraşçı Kavşağından başlayan ve Marangozlar Kavşağında sona eren 5.5 kilometrelik yolun asfaltlama işleminin 1 aya kadar tamamlanacağını kaydetti.

Maden yolu bölgesinde asfaltlama çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Tutal; sorumluluk alanımızda  olmayan yolumuzun asfaltlama çalışmalarını Belediye olarak  biz üstlenmiştik.Vatandaşlar ve kamyoncu esnafımız tarafından gelen talep ve istekler sonucu çalışmalarına başladığımız yolda hava şartlarının normale dönmesi ile çalışmalarımız hız kazandı.Eti Alüminyum A.Ş tarafından bitüm malzemesi karşılanacak olan yol çalışmamızda, Taşıyıcılar Kooperatifimizin araçları ise malzeme çekiminde bize yardımcı olacak. Alt yapı ve asfaltlama çalışmaları Belediyemiz tarafından yapılan yolumuzun bayramdan önce TOKİ konutlarından başlayan Marangozlar Kavşağına kadar olan bölümünün asfaltlama çalışması yapılarak vatandaşlarımızın kullanımına açılacak. Taraşcı Kavşağından başlayan ve Toki Konutları arasında kalan bölümü ise en kısa sürede tamamlayacağız. " dedi.

BELEDİYE KİPLERİNDEN MEZARLIKLARDA TEMZİLİK 3Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne  bağlı ekipler, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi merkez ve kırsal mahallelerde bulunan mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışmalarına devam ediyor. 

Vatandaşların rahat bir şekilde mezarlık ziyaretlerini yapabilmeleri için temizlik çalışmaların başlatıldığı ifade eden  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sorumluluk alanında bulunan mezarlıkların çevre temizliği ve bakımlarının devam ettiğini belirtti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “İlçemizdeki mezarlıkların bakım ve temizliğine rutin olarak devam ediyoruz. Ekiplerimizin bir kısmı Akyol Mezarlığının çevre düzenlemesini ve bakımına devam ediyor. Belediye olarak şehir mezarlıklarımızı düzenli olarak bakımdan geçiriyoruz.Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini rahat yapabilmeleri için bu tür çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Mezarlık alanlarında bulunan  ağaçların budandığını ,bakım ve temizliğinin yapıldığını kaydeden Başkan Tutal, boş alanlarda bulunan ot, kağıt, naylon, pet şişe gibi çevreye zarar veren atıklarında  Belediye bağlı ekipler tarafından toplandığını  mezarlıkların temiz bir görünüme kavuştuğunu belirtti.

MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI 5Bir dizi açılış ve incelemeler için Seydişehir'e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un söz verdiği Nevzatbey Tepesinin millet bahçesine dönüştürülmesi çalışmaları hız kazandı.

Seydişehir Belediyesi bünyesinde  126 Bin metrekarelik alanda bulunan  Nevzat Bey tepesi hazırlanan proje kapsamında Millet Bahçesine dönüştürülerek vatandaşların hizmetine sunulacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve  Toki Proje Mükellifi Mesart Mimarlık’tan Yüksek Mimar Merve Kuyu,Danışman Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Gül Millet bahçesine dönüştürülecek Nevzat Bey tepesinde  alan analizi çalışması yaptılar.

Millet Bahçesi projesiyle Seydişehir'in  önemli bir cazibe merkezine kavuşacağını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehirlilerin hizmetine sunulacak millet bahçesinde, farklı aktivitelerin yer alacağı dinlenme, eğlenme amaçlı mekanların,yürüyüş yollarının, kamelyaların, çocuk oyun guruplarının, yeşil alanların yer alacağını belirtti.

Başkan Tutal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 100 günlük program kapsamında ilçeye kazandıracağı Millet Bahçesinin TOKİ tarafından yapılacağı ve  Seydişehir Belediyesi TOKİ’nin çalışmalarına  destek vereceğini belirtti.

“Millet bahçesi cazibe merkezi olacak “

Vatandaşların  yaşam standartlarını yükseltmek için gece gündüz çalışmalarına aralıksız  devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal;  Millet Bahçesi projemizi  yine bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm Türkiye’ye yayılan bu projeyi, ilçemizde gerçekleştirecek olmak bizleri sevindirdi.Millet Bahçesi, vatandaşlarımızın dinlenerek sohbet edecekleri bir alan olacak. En kısa zamanda Seydişehirli hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Millet Bahçesinin Seydişehir’e yapılması konusunda bizlere desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BELEDİYEDEN HAŞERE İLE MÜCADELE 1Seydişehir Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde haşereye karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez ve kırsal mahallelerde  sinek ve haşereyle mücadelede  larva döneminde yoğunlaştırdığı çalışmalarla zararlı canlıların üremesinin önüne geçiyor.

İlçe genelinde yürütülen ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların sağlığının korunması için önlemlerin alındığını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  birçok hastalığı insanlara bulaştırabilen haşerelerle etkili bir şekilde mücadele edildiğini, çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

İlaçlama çalışmalarının 3 ekip tarafından gerçekleştirildiği kaydeden  Başkan Tutal, “bahar aylarında larva mücadelesiyle başlayan ilaçlama çalışmalarımız , haşere ilaçlama çalışmaları ile devam ediyor.İlçe merkezimizde her  akşam periyodik olarak  18.00-02.00 saatleri arasında ilaçlama çalışmalarımız yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın sağlığına ve huzuruna önem veriyoruz. Oluşabilecek sorunlara karşı gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.

Haşereyle mücadelede vatandaşlara da görev düştüğünü  ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ekiplerimiz tarafından çalışmalarımıza katkı sağlamak amacı ile vatandaşlarımız gıda artıklarını poşetleyerek atmaları,  çevre temizliğine dikkat etmeleri, evsel atıklarını çöp   konteynırlarına koyarak açıkta bırakmamaları gerekmektedir. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın ise gübrelerini kontrollü olarak biriktirmeli ve periyodik olarak ilaçlama yaparak haşerelerin üremesine meydan vermemesi büyük önem arz etmektedir” dedi.

PARK VE YEŞİL ALANLARDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR 5Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bahar aylarının gelmesi ile birlikte ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yeşil alan, park ve bahçelerde çalışmalarına hız verdi.

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından parklar, refüj ve kaldırımlarda yürütülen çalışmalar ile ilçenin ve kent merkezinin daha güzel bir görünüme kavuşması ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Güzel havalarda çocukların ve ailelerinin yeşil alan ve parklarda daha fazla vakit geçirmeye başladığına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Tutal ,Özellikle yaz aylarında vatandaşların uğrak yerleri olan parkların iyileştirilmesi konusunda yoğun bir tempo ile çalışıldığını kaydetti.

Hava sıcaklıklarının artması ve yağışlar sonrası tabiatın canlanmasıyla Belediye ekipleri, ilçe merkezinde ve dış mahallelerde park ve bahçeler, yeşil alanlar, yol kenarları, kavşak, refüj ve  kaldırımlarda uzayan çimleri biçme ve yabani otlardan arındırma mesaisini sürdürüyor.

Çalışmaların aralıksız devam ettiği kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ;ekiplerimiz bahar aylarının kendisini hissettirmesiyle birlikte ilkbahar dönemi bakımı ve yaz mevsimine hazırlık kapsamında yürütülen çalışmalarda yoğun bir tempo içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.Bu kapsamda, ilçe genelindeki yeşil alanlarda çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirerek bu bölgeleri daha temiz ve düzenli hale getirmenin gayretini gösteriyoruz. Çalışmalarla, yol kenarları, kavşak ve refüjler,  parklar , yeşil alanlarımızda  görüntü kirliliği oluşturacak uzamış otlar ve çimlerde peyzaj çalışmaları yapılarak  şehrimize daha modern bir görünüm kazandırmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

page 1Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ‘Seydişehir'de eski ne varsa kaldırdık, yerine daha yeni, daha modern tesisler yaptık. Eski cezaevi, eski meteoroloji, eski garaj, Komek Binası, itfaiye binası, halk kütüphanesi, makine parkı Amirliği, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Binasını yıkıp yerine Seydişehir’e yakışır binalar inşa ediyoruz’ dedi.

‘’MODERN OTOPARK’’

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçenin en büyük sıkıntılarından biri olan otopark sorununu çözdü.

Sadi Irmak Caddesi üzerinde bulunan Eski Cezaevi yeni yerine taşınması ile bina atıl ve metruk bir hale dönüşmüştü. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Adalet Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda bu alanın otopark için uygun olduğu kanısına vardı.

İlçede yaşanan otopark sorunundan dolayı vatandaşlar araçlarını park etme konusunda büyük sıkıntı yaşıyordu. 6 bin 100 metrekarelik bu alanı, ücretsiz otopark için dizayn ettiren Başkan Tutal, vatandaşların takdirini aldı.  

‘’ESKİ GARAJ TİCARET VE KONUT PROJESİ’’

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, uzun yıllar harabe halinde olan eski garaj bölgesinin artık bir ticaret merkezine dönüşeceğini belirtti. İçerisinde şehrin dokusuna uygun alışveriş merkezleri, kafeterya, şehir meydanı, iş yerleri, restoran ve modern konutlar barındıracak.

‘’KOMEK’’

Seyitharun İş Merkezinde faaliyetlerine devam eden, Eski KOMEK binası yıkıldı. Seydişehir Belediye binası arkasında bulunan alana yeni KOMEK binası inşa ediliyor. Yeni KOMEK binasının vatandaşlara bilgi, beceri, nitelik kazandırma ve ev ekonomisine katkı sağlama noktasında önemli desteği olacaktır.

‘’MODERN İTFAİYE BİNASI’’

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, herhangi bir kaza veya yangın anında hızlı bir şekilde müdahale etmek, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak ve itfaiye personelinin daha sağlıklı bir ortamda daha verimli çalışabilmesi için eski itfaiye binasını yıkıp, yerine Modern İtfaiye Binasını inşa etti. Bu yıl içerisinde hizmete geçecektir.

‘’HALK KÜTÜPHANESİ’’

Seydişehir Belediyesi, 1956 yılından bu yana hizmet veren Seydişehir Halk Kütüphanesini yıkarak yerine yeni bir kütüphane binası inşa ediyor. Çocukların ve gençlerin erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimi almaları sağlanacak.

‘’MAKİNE PARKI’’

Seydişehir Belediyesi, uzun yıllar hizmet veren makine parkı binasının eski ve hantal yapısını ortadan kaldırarak, modern çalışma alanları oluşturdu. Makine Parkı Amirliği hizmet binası ile verimliliğin ve üretimin artırılmasını sağladı.

‘’HALK EĞİTİM VE MİLLET PARKI’’

İlçe Tarım Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Binaları yıkılarak, yerine modern Millet Parkı’nı inşa etti. Park içerisinde; Süs Havuzları, Bitkisel Peyzaj alanları, Modern Kent Mobilyaları, Çocukların vakit geçirebileceği oyun grupları bulunuyor.

Page 1 of 26

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top