Hizmetler

Hizmetler (381)

99fe13fe 5101 46eb 9bb7 441e341c996bSeydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ekiplerin, asfalt serim çalışmalarının yanında, acil ihtiyaç duyulan birçok sokak ve caddede yama ve kaldırım çalışmalarına da devam ettiklerini kaydetti.

 Şehit Kemal Sert Caddesinden başlayan ve Tapu Kavşağında sona eren yolun sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Alaylar 2 Mahallesi Fatih Cami ve çevresinde bulunan sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Asfalt serim çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan birçok sokak ve caddede yama, parke yol, kaldırım çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; belirlediğimiz program dahilinde Seydişehir’de sıcak asfalt çalışmalarımıza ,Hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak toz ve çamurdan korumak için  hız kesmeden ve ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Fatih Cami ve çevresinde bulunan sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Alaylar 2 Mahallemizde Kurban Bayramı öncesi başlatmış olduğumuz sıcak asfalt çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekiplerimiz Fatih Cami ve çevresinde bulunan sokaklarımızda 20 Bin metrekarelik bir alanda çalışmalarını sürdürüyor. Tüm bunların yanında aşınan ve deforme olan cadde ve sokaklarda da tamir, bakım işlemlerini, parke ve kaldırım çalışmalarını gerçekleştirerek hemşerilerimizin kullanımına sunuyoruz. Bu çalışmalarımızı tasarruf tedbirlerimizi göz önünde bulundurarak ihtiyaç dahilinde sezon sonuna kadar aynı yoğun tempoyla sürdüreceğiz. Gönül Belediyeciliğimiz kapsamında yaptığımız belediyecilik hizmetlerimizin yanında sosyal, kültürel çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha güzel bir Seydişehir için çalışmalarımızda hız kesmiyoruz” şeklinde konuştu.

KETENLİ VE YAYLACIK MAHALLELERİNDE YAĞIŞ TARIM ARAZİLERİ SULAR ALTINDA BIRAKTI 2Seydişehir’e bağlı Ketenli ve Yaylacık mahallelerinde aniden başlayan sağanak yağış ve sel nedeniyle tarım arazileri ve yollar sular altında kaldı.

Seydişehirde gün içerisinde kuvvetli yağan yağış Ketenli ve Yaylacık Mahallelerinde doğal afete yol açtı.

Yaşanan doğan afet nedeniyle Seydişehir Belediyesi Fen İşleri ve Ulaşım ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Yaylacık ve Ketenli Mahallerinde çalışma başlatarak gerekli önlemleri aldı.


Ketenli ve Yaylacık Mahallerinde yaşanan doğal afetten zarar gören mahalle sakinlerine geçmiş olsun temennisinde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; aniden başlayan yağmur nedeniyle ciddi bir sel felaketi yaşandı. Belediye ekiplerimiz yağış sonrası duruma müdahale ederek gerekli çalışmaları başlattı. Allah'a çok şükür yaşanan doğal afette herhangi bir can kaybı olmadı. Allah beterinden korusun “dedi.

Yaşanan doğal afet nedeniyle Başkan Tutal, İlçe Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede zarar tespiti için çalışma yapılacağını  kaydetti.

KURBAN BAYRAMI SONRASI ÇÖP KONTEYNIRLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR 1Seydişehir Belediyesi Ulaşım ve Temizlik Hizmetleri  Müdürlüğü tarafından mahallelerdeki tüm çöp konteynerleri yıkanarak dezenfekte edildi.

Ulaşım ve Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Kurban bayramı sonrası çöplere atılan atıkların kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde tüm mahallelerde bulunan konteynerleri yıkayarak, bakteri öldürücü ve koku giderici antibakteriyel ilaçlarla temizledi.

 Ekipler tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik hizmetinin yanı sıra kurban bayramında kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynerlerine yönelik özel bir çalışma yapıldı.

Halkın sağlığı ve çevre temizliğinin en hassas konulardan  biri olduğunu belirten Başkan Tutal; tüm cadde ve sokaklarımızda temizlik çalışmalarımız devam ederken, periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik işlerine ara vermedik. Kurban bayramında kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynerlerine yönelik özel bir çalışma yapıldı. İlçemizde bulunan bütün çöp konteynerlerimizi, yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Bu çalışma ile sadece konteynerlerin temizliği değil, şehir içinde çeşitli atıklardan kaynaklanan kirli noktalarda da bu dezenfekte işlemi sağlanıyor” dedi.

SEYDİŞEHİRDE VAHŞİ ÇÖP DEPOLAMA TARİH OLACAK 3Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın vahşi çöp depolama sistemine son vermek üzere başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Seydişehir Belediyesinin  daha temiz, daha yaşanabilir bir Seydişehir için yürüttüğü çalışmalar hız kazandı .

Başkan Tutal, yeni kurulması planlanan Katı Atık Depolama Tesisleri kurulması noktasında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın talimatı ile  Çevre Koruma Dairesi Başkanı Dr. Serdar Koyuncu ve yönetimi ile yer belirleme çalışmaları için incelemelerde bulundu.

Şehrin her noktasına dokunan çalışmalarıyla dikkati çeken Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hem çevre hem de insan sağlığını önemseyen ciddi projeleri hayata geçiriyor.

Yıllardır Seydişehir'de çöplerin düzenli olarak bertaraf edilebileceği bir çöp depolama merkezinin olmamasının büyük bir sorun oluşturduğunu kaydeden Başkan Tutal, "Çöplerin düzenli depolaması, değerlendirilmesi ve bertaraf edilmesi için gerekli altyapı çalışmalarını yapmak, projeleri hazırlamak ve gerekli tesisleri kurmak, tıbbi ve tehlikeli atıklar için gerekli bertaraf tesislerinin çalışmaları için yer belirleme çalışmalarına başladık.  Temel amacımız çöp sorununu minimum bir seviyeye indirmek. Şehrimize kazandıracağımız katı atık dönüşüm tesisi ile atıklarımızın geri dönüşümünü sağlayacağız" dedi.

 BAŞKAN TUTAL ,KATI ATIK TESİSİMİZDE  ENERJİ ÜRETİMİ YAPILACAK

Yapılması planlanan katı atık dönüşüm ve bertaraf tesisin aynı zamanda enerji üretimi de gerçekleştireceğini vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, " Yapılacak olan tesiste atıkların geri dönüşümünden elektrik üretimi gerçekleştireceğiz. Son teknoloji ekolojik sistemler sayesinde tesis çevresine herhangi bir koku vermeyecektir. Tesisin kurulacağı yer noktasında Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanımız Dr. Serdar Koyuncu ve yönetimi ile birlikte incelemelerde bulunduk. Uygun görülen bir noktada inşa edilecek tesis ilçemizi vahşi depolamanın sıkıntılarından kurtaracaktır. Kurulacak tesisimiz, yerleşim alanlarına uzak olup, herhangi bir rahatsızlık vermeyecektir.Çevre sağlığı korunacak ekolojik dengenin devamlılığı sağlanacaktır."şeklinde konuştu.

1 6Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 4 günlük kurban bayramı süresince Canlı Hayvan Pazarı ve mahallelerde görüntü kirliliği ve kötü koku oluşmaması için seferber oldu.

Başkan Tutal, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin  Kurban Bayramında kurban atıklarının merkez ve kırsal mahalle aralarında kötü koku ile çevre ve görüntü kirliliği oluşturmaması için seferber olduğunu kurban kesim alanında ise tam kadro çalıştıklarını kaydetti.

Seydişehirli hemşehrilerinin Canlı Hayvan Pazarında bulunan kesim alanında hijyenik ve sağlıklı ortamlarda  dini vecibelerini yerine getirebilmesi için  aralıksız çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; temizlik ekiplerimiz 4 günlük Kurban Bayramı süresince  mesaim kavramı  gözetmeksizin çalıştı.Kurban Bayramının özellikle birinci günü olmak üzere diğer günler ekiplerimiz, kurban atıklarının bırakıldığı çöp konteynerlerına anında müdahale ederek  çöp toplama araçlarına atıkların nakli sağlayarak  boşaltmıştır. Boşaltılan çöp konteynırlarımızda akabinde ilaçlama yapılarak dezenfekte edilmesi suretiyle etrafına kökü koku yayılmaması, görüntü ve çevre kirliliği oluşmaması için yoğun bir gayret göstermiştir.Kurban atıklarının bırakıldığı çöp toplama alanımızda bulunan ekiplerimiz ise iş makinaları ile  atıkların üzerini kapatmak suretiyle çevreye rahatsızlık vermemişlerdir. Seydişehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin sağlığı bizim için önemlidir" dedi.

Başkan Tutal, ayrıca vatandaşların  Canlı Hayvan Pazarında kurban  kesim işlemlerini tamamlamasının ardından temizlik  ekiplerinin o bölgede yıkama ve ilaçlama çalışması yaptığını kaydetti.

1cea930d eba6 4338 95c5 60c45e9c449aSeydişehir Belediyesine ait Canlı Hayvan Pazarı dualarla açıldı.

Programa Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, İlçe Müftü Vekili Ali Akbıyık, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar , Stk Başkanları , Seydişehir Belediyesi Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Müftü Vekili Ali Akbıyık dualarıyla pazar açılışı gerçekleştirildi.

Başkan Mehmet Tutal, meclis üyeleri ile birlikte Canlı Hayvan Pazarına gelen vatandaşları ziyaret ederek hayır ve bereketli kazançlarınız olsun dedi.

Kurbanın Allah’ın kuluna yaklaşması olduğu gibi kulun kula yaklaşması anlamını taşır diyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Müslüman’ın müslümanla yardımlaşması ve yakınlaşması noktasında önemlidir. Beraberce bayram yaptığımız, beraberce maddi ve manevi kaynaklarımız paylaştığımız anlardan birisidir. Bu duygu ve düşüncelerle satıcılarımıza helalinden bol kazançlar diliyor, alıcı kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor. Hepinizin bayramını kutluyor hayırlı günler diliyorum” dedi.

Vatandaşlar, Seydişehir Belediyesi ekiplerinin hayvan pazarının temizliğine ve düzenine önem gösterdiğini ve birçok konuda destek olduklarını belirterek teşekkür etti.

Bayram da kesimhanenin aktif olarak çalışacağını ve baskül, vinç, et için temiz poşet gibi ihtiyaçların da karşılanacağı belirtildi.

Açılışı katılanlara Seydişehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

1 22Seydişehir Belediyesi Kurban Bayramı münasebetiyle, Canlı Hayvan Pazarında çalışmalarını tamamladı.

Çalışmaların tamamlandığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kurban satışı yapmak üzere gelecek olan satıcıların yerlerini hazırladık. Canlı hayvan pazarımız  satıcı ve alıcılarımızın hizmetinde.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, " Özellikle Kurban Bayramı arifesinde son 10 gün daha canlı hale gelerek yoğunluk oluşan bu bölgemizde  yeni düzenlemeler yaparak, gelecek olan kurbanlıklarımızın yerlerini hazırladık. Canlı Hayvan pazarımız hem satıcısı hem de müşterisi yoğun bir pazar. Herhangi bir sıkıntımız yok. Hazırlıklarımızı tamamladık. Yaptığımız bu çalışmalar vatandaşlarımızın hak ettikleri hizmetin en iyisini almalarını sağlamak ve mübarek Kurban Bayramlarını sorunsuz bir şekilde geçirmeleri içindir. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nda sağlıklı ve temiz ortamda kurban kesebilmeleri için imkanlarımızı seferber ettik. Canlı Hayvan Pazarımız ve Kurban kesim merkezimizi halkımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde düzenledik.Kurban pazarımızda Seydişehir Belediyesi tarafından hayvanların sağlığı için veteriner hizmetimiz devam edecek. Kurban pazar alanının hijyeni ve temizliği için ekiplerimiz 24 saat çalışma yürütecek. Kurban kesimi ve çevre temizliği ile ilgili tüm tedbirlerimizi de alıyoruz. Sıkıntılı bir durumun yaşanmaması ve vatandaşlarımızın rahat bir bayram geçirmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz."dedi.

Seydişehir Belediyesi hizmetlerinin tatil süresinde de 7/24 devam edeceğini kaydeden Başkan Tutal,"Alo 153 ve Whatsapp hattından vatandaşlar yetkili birimlere ulaşabilecek. Seydişehir Belediyesi ekiplerimiz 5 günlük tatil süresince teyakkuzda olacak. Zabıta, Temizlik İşleri gibi birimler işlerine devam etmekte. Amacımız vatandaşlarımızın ibadetlerini yerine getirirken, bayramıda en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak" diye konuştu. 

DÖNÜŞÜM SENİNLE BAŞLARSLOGANIYLA SIFIR ATIK PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİSeydişehir Belediyesi gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak, görüntü kirliliği oluşturan ve doğada uzun süre kaybolmayan pet şişelerin geri dönüşüme kazandırılması için harekete geçti.

İlk Pet Şişe Dönüşüm Kutusu Başkan Tutal tarafından Seydişehir Belediyesi önünde bulunan 15 Temmuz Milli İrade Meydanına bırakıldı.

Pet şişe, ambalaj, pil ve cam için çeşitli noktalara geri dönüşüm istasyonları yerleştiren Seydişehir Belediyesi "Dönüşüm Seninle Başlar" sloganı yazılı Pet Şişe Dönüşüm Kutuları ile sıfır atık projesini kapsamında  pet şişelerin dönüşümünü de arttırmayı hedefliyor. 

Çevre ve doğaya sahip çıkmanın her bireyin görevi olduğunu, yerel yönetimlerinde bu konuda toplumu teşvik edecek projelerle vatandaşları bilinçlendirmesi gerektiğini  kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; insan sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz.Gelecek nesillere sağlıklı,yemyeşil bir çevre bırakmak için  çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

 Hemşehrilerimizin yoğun kullandığı noktalar ve okullarımıza  geri dönüşüm kutuları yerleştireceğiz diyen  Belediye Başkanı Mehmet Tutal; günlük hayatımızda her gün tonlarca çöpün büyük bir bölümünü, geri dönüşüm ile ekonomiye tekrar kazandırılabilecek atıkları kapsıyor. Hem çevre kirliliğini önlemek hem de geri dönüşümü mümkün olan bu atıkları ekonomiye kazandırmak adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Yerleştireceğimiz bu  pet şişe sepetleri sayesinde çevreye zarar verebilecek atıkların yerinde ayrıştırmış olacağız. Yeşil alan , çevre ve doğayı korumak adına yaptığımız çalışmalarımızda Seydişehirli hemşehrilerimiz bizlere her zaman destek verdi.Bu projemizde de ben inanıyorum ki vatandaşlarımız kullanmadıkları bu tür atık malzemeleri sepetlere atarak doğaya sahip çıkmak adına önemli bir görev yapmış olacaklar.Pet şişelerin doğada tekrar dönüşümü çok uzun yıllar gerekiyor, sıfır atıkların  geri dönüşümü sağlamak, ekonomiye kazandırmak çevre bilincinin oluşması anlamında büyük önem arz etmektedir.Geleceğimize daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre bırakmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

ŞEHİT KEMAL SERT CADDESİNDE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI 2Seydişehir Belediyesi Alaylar 2  Mahallesi Şehit Kemal Sert Caddesinde  sıcak asfalt  çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2019 yılı  sıcak asfaltlama  çalışımlarının devam edeceğini kaydetti.

Alaylar 2 Mahallesi Şehit Kemal Sert Caddesinde  4 Bin 400   metrekarelik alanda asfaltlama çalışmasının başlatıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; sıcak asfalt çalışmamız Eti Lojmanları kavşağından başlayıp  ,Çamka Sitesi önünden devam ederek Tapu Kavşağında son bulacak. Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz  eski asfaltı freze makinesiyle kazıyarak, sıcak asfalt  için yolumuzu hazırlıyorlar. Bugün başlayan asfaltlama  çalışmamız  bir hafta içerisinde tamamlanacak "dedi.

Başkan Tutal; "Alaylar 2 Mahallesinde başlatmış olduğumuz  Freze ile asfalt sökümünde  desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a teşekkür ediyorum. Daha güzel bir Seydişehir için gayret ediyoruz. Vatandaşlarımız güle güle kullansın” şeklinde konuştu.

ADİLE BAYSAL KÜLTÜR EVİ MUTFAĞINDA TENCELER KAYNADI 2Adile Baysal Kültür evi  mutfağında tencereler  yeniden kaynadı.

Dün yaşanan üzücü olay sonrası bu sabah Seydişehir Belediyesi Sebeltaş A.Ş bünyesinde hizmet veren Adile Baysal Kültürevinin mutfağında  garip, guraba ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemekleri yapılarak dağıtıma çıkarıldı.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen  yangın sonrası mutfak bölümünde maddi hasar meydana geldiği kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yemek ihtiyacının karşılandığı Aşevinde bu sabah itibari ile yemeklerimiz yeniden yapılarak dağıtımı yapıldı. Şükürler olsun ki yaşadığımız olay sonucu can kaybı yaşanmadı . Belediye ekiplerimiz tarafından ivedi bir tadilat ve onarımı yapılan mutfak bölümümüz tekrar faaliyete geçmiştir. Her zaman olduğu gibi yine Garip, guraba ve ihtiyaç sahibi 400 ailemize sıcak yemekleri ulaştırılacaktır” dedi.

Page 1 of 28

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top