Hizmetler

Hizmetler (351)

page 1Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ‘Seydişehir'de eski ne varsa kaldırdık, yerine daha yeni, daha modern tesisler yaptık. Eski cezaevi, eski meteoroloji, eski garaj, Komek Binası, itfaiye binası, halk kütüphanesi, makine parkı Amirliği, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Binasını yıkıp yerine Seydişehir’e yakışır binalar inşa ediyoruz’ dedi.

‘’MODERN OTOPARK’’

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçenin en büyük sıkıntılarından biri olan otopark sorununu çözdü.

Sadi Irmak Caddesi üzerinde bulunan Eski Cezaevi yeni yerine taşınması ile bina atıl ve metruk bir hale dönüşmüştü. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Adalet Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda bu alanın otopark için uygun olduğu kanısına vardı.

İlçede yaşanan otopark sorunundan dolayı vatandaşlar araçlarını park etme konusunda büyük sıkıntı yaşıyordu. 6 bin 100 metrekarelik bu alanı, ücretsiz otopark için dizayn ettiren Başkan Tutal, vatandaşların takdirini aldı.  

‘’ESKİ GARAJ TİCARET VE KONUT PROJESİ’’

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, uzun yıllar harabe halinde olan eski garaj bölgesinin artık bir ticaret merkezine dönüşeceğini belirtti. İçerisinde şehrin dokusuna uygun alışveriş merkezleri, kafeterya, şehir meydanı, iş yerleri, restoran ve modern konutlar barındıracak.

‘’KOMEK’’

Seyitharun İş Merkezinde faaliyetlerine devam eden, Eski KOMEK binası yıkıldı. Seydişehir Belediye binası arkasında bulunan alana yeni KOMEK binası inşa ediliyor. Yeni KOMEK binasının vatandaşlara bilgi, beceri, nitelik kazandırma ve ev ekonomisine katkı sağlama noktasında önemli desteği olacaktır.

‘’MODERN İTFAİYE BİNASI’’

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, herhangi bir kaza veya yangın anında hızlı bir şekilde müdahale etmek, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak ve itfaiye personelinin daha sağlıklı bir ortamda daha verimli çalışabilmesi için eski itfaiye binasını yıkıp, yerine Modern İtfaiye Binasını inşa etti. Bu yıl içerisinde hizmete geçecektir.

‘’HALK KÜTÜPHANESİ’’

Seydişehir Belediyesi, 1956 yılından bu yana hizmet veren Seydişehir Halk Kütüphanesini yıkarak yerine yeni bir kütüphane binası inşa ediyor. Çocukların ve gençlerin erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimi almaları sağlanacak.

‘’MAKİNE PARKI’’

Seydişehir Belediyesi, uzun yıllar hizmet veren makine parkı binasının eski ve hantal yapısını ortadan kaldırarak, modern çalışma alanları oluşturdu. Makine Parkı Amirliği hizmet binası ile verimliliğin ve üretimin artırılmasını sağladı.

‘’HALK EĞİTİM VE MİLLET PARKI’’

İlçe Tarım Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Binaları yıkılarak, yerine modern Millet Parkı’nı inşa etti. Park içerisinde; Süs Havuzları, Bitkisel Peyzaj alanları, Modern Kent Mobilyaları, Çocukların vakit geçirebileceği oyun grupları bulunuyor.

EBYS LOGO BLDSeydişehir Belediyesi, 10 ayda 8 Bin TL (11.629 adet kâğıt) tasarruf sağlarken bir taraftan da doğaya katkıda bulunuyor.

Seydişehir Belediyesi, 2018 yılında 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’na uygun olarak Güvenli Elektronik İmza ile hem zamandan kazanırken hem de tasarruf etmeyi amaçlayan EBYS uygulamasına başladı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yoğun evrak akışına sahip, bilgi güvenliği ön planda olan, bilgiye erişim hızının önem arz ettiği bir kurum olması nedeniyle gelişmiş bir belge yönetim sistemine ihtiyaç duyulmuştu. Çözüm olarak Seydişehir Belediyesi bilişim altyapısını yenileyerek e-imza uygulamasına geçtiklerini belirtti.

EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi)’ne geçerek 8 Bin TL tasarruf edildiğini dile getiren Başkan Tutal; EBYS şeffaf belediyeciliğin bir gereği olarak evrakların ne aşamada olduğunu, evrakı çıkaran birimler ve vatandaşlar anlık olarak takip edilebilecek. Fiziki ve elektronik ortamdaki belgeye her an erişimi EBYS ile mümkün kılmayı başardık. Birimler arası yazışmaların elektronik ortamda hızlanmasıyla birlikte konularda çözümlerine daha hızlı ulaşılıyor. Bu sayede vatandaşlarımızın Seydişehir Belediyesi’ne olan güveninin de artmasını sağladık’’ dedi.

Seydişehir Belediyesi, 03/05/2018 tarihinde EBYS sistemine geçerek şuana dek 11.629 evrak akışında bulunuldu. Normal bir posta gideri ortalama 2,00 TL iken, EBYS ile 0,35 TL’ye ilgili kuruma gönderilebiliyor. EBYS sistemine geçildiği günden bugüne kadar yakıt, posta ve kırtasiye masrafı 8.650 TL ödemesi gerekirken yeni sistem sayesinde sadece 689 TL ödenerek; Seydişehir Belediyesi 7.961 TL ekonomik olarak tasarruf sağlamış oldu.

Seydişehir Belediyesi’nin EBYS sistemine geçmesi ile yapılan yazışmalar sayesinde ise ülkemiz ekonomisi yaklaşık olarak 7.500 TL tasarruf sağlamış oldu.

semt pazarı 1Kızılcalar Mahallesine kurulan ikici semt pazarı rağbet görmeye devam ediyor. Her hafta cumartesi günleri kurulan Kızılcalar mahallesindeki ikinci semt pazarına mahallelinin rağbet göstermesi Pazar esnafını da harekete geçirdi. Esnaf sayısının her hafta arttığını belirten Başkan Tutal, bölgede oturan vatandaşlar için bir kolaylık olduğunu ifade ederek, “Vatandaşımız da esnafımız da memnun kaldı” dedi.

Canlı Hayvan Pazarı yanına kurulan ikinci semt pazarı Perşembe pazarlarını aratmıyor.

Daha önceden bahsi geçen mahalleler için 90’lı yıllarda pazar kurulduğunu fakat rağbetin olmamasından dolayı kapatılmak zorunda kalındığını ifade eden Belediye Başkanı Tutal, Vatandaşın istek ve önerilerine her zaman önem verdiklerini dile getirerek, “Bir süredir hem esnafımızdan, hem mevcut pazar yerine uzak oturan hemşehrilerimizden ve muhtarlarımızdan ikinci bir pazar için talepler geliyordu. Bizlerde bu talepleri değerlendirerek ikinci bir pazarı da Kızılcalar Mahallesi’nde kazandırmış olduk. Seçilmiş olan bölge 13 bin nüfusu olan Aktaş, Karakavak, Ulukapı ve Kızılcalar mahalle sakinleri için ortak bir bölgede. Pazarımızın, ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

yerinde yönrtim 1Yerinde yönetim ile kırsal mahallelerimize hizmet noktaları oluşturarak halkımızın hizmetlere daha kolay ulaşması sağlanacak.

Büyükşehir yasası ile başlatılan çalışmalar kapsamında haftada bir gün Başkan Tutal, birim müdürleri ile birlikte kırsal mahallere ziyarette bulunarak talep ve istekleri alacağını ifade etti.

Hasbihal buluşmaları adı altında başlatılan programların devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Yaptığımız ziyaretler ve buluşmalarımızda vatandaşlarımızla birebir sohbet imkanı bularak talep ve isteklerini dinliyoruz. Mahalle halkının sıkıntılarını, dertlerini, eksikliklerini yerinde tespit edip müdahale etmeye çalışıyoruz. Onun dışında onlarla beraber olmak bizleri mutlu ediyor"dedi.

Bu şekilde çalışmanın daha verimli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;”Özellikle vatandaşlarımız birçok problemini gelip Seydişehir’de çözüme ulaştırmak yerine birim müdürleri ile buraya geldiğimiz zaman anında çözüme ulaştırma imkânı buluyor. Onlarla beraber olmak, mahalleliyi yerinde görmek bizleri de mutlu ediyor. Bu şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. İnşallah kalan süre içerisinde dönüşümlü olarak kırsal mahallelerimizde aynı çalışmalarımızı devam ettireceğiz’’ dedi.

 

selçuk kafe içi 12Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın katkılarıyla yaptırılan Selçuklu Park ve Kafe, Seydişehir Belediyesi ortak projesi ile ilçeye kazandırıldı.

 Yeşil alan kazandırmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Tutal, "Vatandaşların rahatça vakit geçirmelerini sağlamak, çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durup, huzurlu ve güvenli vakit geçirmeleri sağlamak amacıyla ilçemize böyle bir parkı kazandırdık. İlçemize hem modern hem de estetik bir görünüm kazandırdık." Selçuklu Park içinde Selçuklu kafede hizmete başladı. Akşamları görünümüyle halkımızın ilgisini çeken güzel ve huzurlu vakit geçirmek için ideal bir mekan oldu. Başkan Tutal "Seydişehir’imize kazandırılan Selçuklu Kafe hem ilçe ekonomisine destek, hem de sosyal açıdan daha güzel bir Seydişehir için yapılan bir yatırımdır. İlçemizi, yapılan yatırımlarla her geçen gün daha yaşanabilir ve modern hale getiriyoruz. Vatandaşlarımızın bu parka göstermiş olduğu teveccüh ise bizi mutlu ediyor. Sosyal ihtiyaca cevap veren parklarımızın yapımını çok önemsiyorum."dedi.

 

larva 2Seydişehir Belediyesi vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla larva ile mücadele çalışmalarına başladı.

Havaların iyi gitmesi ile birlikte ilaçlama çalışmalarının başladığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, dere kenarları, sazlık alanlar ve su birikintisi olan bölgelerde sinek, sivrisinek ve larva ile mücadele çalışmaları yapıldığını ifade etti.

İlçe genelinde yürütülen ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların sağlığının korunması için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Seydişehir merkez ve bağlı mahallerinde bulunan gölet, bataklık, dere, su birikintileri, su kanalları gibi haşere üreme alanlarının bulunduğu yerlerde periyodik olarak larva ile mücadele çalışması yapılmaktadır. İlaçlama işlemlerimiz tamamen biyolojik ilaçlarla yapılarak sivrisinek üremesinin önüne geçilmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve huzuruna önem veriyoruz. Oluşabilecek haşere sorunlarına karşı gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.

foto altı 1 3Hububat ve bakliyat üretiminde önemli bir potansiyele sahip Seydişehir ve çevre ilçelerinde bulunan üreticiler ürünlerini Seydişehir Hububat Borsası’nda değerlendiriyor.

Seydişehir Belediyesi SEBELTAŞ A.Ş. tarafından 2015 yılında yapımı gerçekleştirilen Hububat Borsası’nda hububat alımları tam kapasite devam ediyor.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın, seçim beyannamesi arasında bulunan ve yapımı kısa sürede tamamlanan 15 bin metrekare alanda kurulan Hububat Borsasında üreticiler ürünlerini daha kolay ve değerinde satıyor. 3.5 milyon liraya mal olan Hububat Borsası, 60 tonluk kantar ve toplamda 10 adet dükkânda çiftçilerin hizmetindedir. 

Başkan Tutal ‘Üretici ile tüccarı buluşturmak amacıyla 2015 yılında çiftçilerin hizmetine açtığımız Hububat Borsası 4 yıldır hizmet veriyor. Yaşamın zor olduğu bu zamanda hem çiftçilerimize fiyat ve kalite noktasında yardımcı olduk hem de tüccarların alacağı ürünleri uygun fiyata almasını sağladık. Üretici ürünlerini yıl boyunca Hububat Borsası’nda değerlendirebiliyor, 60 tonluk kantarı ile de uzak bölgelere gitmeden hassas tartımlarını gerçekleştiriyor. ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ şiarımızdan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz’ dedi.

gazete 1Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’i daha yaşanılabilir bir hale getirmek için prestij cadde ve asfalt serimi çalışmalarına devam ediyor.

Seydişehir Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez ve kırsal mahallelerde asfaltlama, kaldırım, parke yol, yollara dolgu, asfalt yama, kaldırım yapımı çalışmalarına devam ediyor.

Seçim vaatlerini bir bir yerine getirdiğini belirten Başkan Tutal ‘Hizmete geldiğimiz günden bugüne Seydişehir’i güzelleştirecek, çehresini değiştirecek çalışmalar yaptık. Halkımıza layık olmak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve şehrimizi modern bir kente dönüştürmek boynumuzun borcudur. Çok şükür 2014 yılından beri programladığımız bütün altyapı ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdik. Hiçbir şekilde asfalt üzerine asfalt atmadık. Uzun yıllar dayanabilmesi için eski asfaltı temizleyip yerine yenisini serdik’ dedi

Başkan Tutal, 2014 yılından bugüne kadar; 18.5 km prestij cadde, 640 Bin m² sıcak asfalt ve 1.5 Milyon m² soğuk asfalt serimi yaptı. 

 

sehitlik 3Seydişehir Belediyesi, gençler vatanı uğruna can veren ecdatlarını ziyaret etmesi amacıyla Şehitlik Parkı ve Lokali’nin yeni binasını inşa etti.

Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan lokalde, gençler ecdatları için kuran okuyup, her ay hatim duası yapıyorlar.

Her ay şehitler için düzenlenen hatim duasına katılan Başkan Tutal ‘Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuz var. Bedeli ödenen topraklara ‘Vatan’ denir. Biz bu toprakların bedelini ödediğimiz için vatan diyoruz.

Vatanı için canını hiçe sayan şehitlerimiz, uzuvlarını feda eden gazilerimiz, oğlunun şehit haberini alınca ‘Vatan sağ olsun’ diyen babalarımız, yüreği yanan analarımız ile ödedik bu toprakların bedelini. Ateş sadece düştüğü yeri değil, bizim ve gençlerimizin de ciğerini yakıyor.  Gençlerimize vatan sevgisini aşılamak amacıyla bu lokali inşa etmiştik. Çok şükür amacına ulaştı. Gençlerimiz Şehitlik Parkına gelip ecdatlarını ziyaret ediyor, Kur’an-ı Kerim okuyup, hatim duası yapıyorlar’ dedi.

 

face 2Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ‘Gerekli asfalt emülsiyonu üretimi için 25 ton kapasiteli tesisi kurduk. Yeni asfalt plentimizin kurulumu ile doğalgazı kullanarak, asfalt maliyetinde %70 tasarruf sağladık. Üretimi yüzde yüz (%100) arttırarak saatlik üretim kapasitesini 50 tona çıkarttık. Ekiplerimizin çalışmaları çevre ilçelere örnek belediye olacak. Seydişehir’i modern bir kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz’ dedi.

Seydişehir Belediyesi, üretim aşamasında enerji sarfiyatını minimuma düşürerek elektrik ve doğalgaz kullanılıyor. Kombine sathi kaplama aracı ile de Seydişehir yollarına kaliteli bir yapılaşma kazandırılmış oluyor.

Trafik yoğunluğuna bağlı olarak asfaltlama çalışmaları programlanırken, agrega malzemesi ile kaliteli bitüm emülsiyonu kullanılarak yollar uzun ömürlü ve konforlu olması sağlanıyor.

 

Page 1 of 26

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top