Hizmetler

Hizmetler (432)

IMG 7850Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Koronavirüsle mücadele kapsamında açıklanan yeni önlem çalışmalarının ardından, esnafa maske dağıttı.

Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili alınan önlemler kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge doğrultusunda, pazar yerleri, marketler, toplu ulaşım araçları ve toplu çalışma alanları gibi vatandaşların bulunduğu alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belediye olarak titizlikle denetimlerin devam ettiğini belirtti.

Bugüne kadar Seydişehir merkez ve kırsal mahallelerinde yoğun kullanılan alanların tamamında dezenfekte çalışması yürüttüklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüse karşı tedbirlerimizi artırıyoruz. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile pazaryerleri, marketler, toplu taşıma araçları ve toplu çalışma yerlerinde maske takma zorunluluğu getirildi. Gerek Cumhurbaşkanımız gerekse bilim kurulu tarafından maske takmanın önemi sıkça ifade edildi. Bizde Seydişehir Belediyesi olarak pazar esnafımıza maske ve eldiven dağıtımını gerçekleştirdik. Bugünde çarşı esnafımıza ve vatandaşlarımıza maske dağıtımı yapıyoruz. Bizim kendilerinden ricamız evde kalmalarını, zaruri durum olmadıkça dışarı çıkmamaları, çıkmaları gerektiği zaman hem kendi hem de çevresindeki vatandaşların sağlığı için maske kullanmalarının önemini anlatıyoruz” dedi.

SOKAK HAYVANLARININ AÇ KALMAMASI İÇİN BELEDİYEDEN ÇAĞRI 3Tüm Dünyayı etkisine alan koronavirüs, sadece insanların değil sokak hayvanlarının da hayatını olumsuz etkiliyor.

Koranavirüs tedbirleri kapsamında restoran, kafeterya ve yemek fabrikaları ile toplu yemek yenilen işletmeler kapandı. Vatandaşların da "Evde Kal" mesajına uymasıyla birlikte sokak hayvanları yiyecek bulmakta zorlanmaya başladı.

Seydişehir Belediyesi bu konuda vatandaşlardan duyarlı olmasını evlerinde kalan ekmek ve yemekleri kapı önlerinde bulunan ve Seydişehir Belediyesi tarafından oluşturulan ekmek kutularına bırakmalarını istedi.

 Başkan Tutal, özellikle daha önce lokanta, yemek fabrikaları, kafe gibi işletmelerden artan yiyeceklerle beslenen sokak hayvanlarının, işyerleri kapanınca aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını, bu çerçevede sokak hayvanlarının beslenmesi çalışmalarını genişlettiklerini kaydetti.

Kendi imkanları ile sokak hayvanlarının beslenmesine katkı sağladıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal “Koravirüs'ün önlenmesine katkı sunmanın yanında hastalığın yayılma tehlikesi farklı sorunları da beraberinde getiriyor. Seydişehir Belediyesi olarak sorunların aşılması için tedbirler alıyoruz. Bunlardan biri de lokantaların kapanması ve buralardaki yiyecek atıklarından beslenen sokak hayvanlarının durumu. Kapanan lokantalar ve yemekhaneler nedeniyle sokak hayvanlarımızın aç kalma tehlikesi ortaya çıktı. Belediye olarak gerekli çalışmalar başlattık. Kendi imkânlarımızla beslemeye çalışıyoruz. Fakat hemşirelerimizin de bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz.

Daha önceleri bıraktığımız mama kapları ve ekmeklerin bırakıldığı kapılarımızın sayısını artırdık. Yine talep olursa bizim apartman veya sitemizin önünde yok denirse biz istenilen yerlerede bırakabiliriz. Buradan da ekiplerimiz alıp barınak ve çöp toplama sahasındaki hayvanlarımıza götürebilir. Sonuçta hem insanlarımız hem doğamız hem de sokak hayvanlarımız için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Siz evde kalın, biz onlara da bakarız" dedi.

KONTROLSÜZ YOLLAR KAPATILDI 4Çin’de başlayıp dünyayı saran koronavirüs için Seydişehir'de  önlemler alınmaya devam ediyor.

Kaymakam Aydın  Erdoğan,  Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü tarafından alınan ortak kararla ilçede bulunan kontrolsüz yollar kapatıldı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçenin kontrolsüz olan alternatif yollarını kaya ve toprak döktürterek kapattırdı.

Başkan Tutal, salgın nedeniyle Seydişehir Belediyesi olarak gerekli önlemleri aldıklarını ve asla taviz vermeyeceklerini kaydetti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında gece gündüz demeden çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla koronavirüsünün yayılmasını önlemek amacıyla 30 büyükşehire giriş ve çıkış yasaklanmıştı. İlçemizde Konya - Antalya güzergahında alınan tedbirlerimiz var. Fakat birde bizim kırsal mahallerimizin içinden geçen kontrolsüz alternatif yollarımız var. Rezebeli, Kızılcaköy, Yeniceköy, Huğlu, Tepearası, Susuz, Ketenli, Yaylacık,  Taşağıl mahallelerimizde; bizde bu yollarımızın geçiş olarak kullanılabileceğini düşünerek  aradaki yollarımız  toprak dökülerek kapatıldı. Hiçbir şekilde denetimsiz geçişe izin vermiyoruz."dedi.

1 1Seydişehir  Belediyesi’nin 65 yaş üzeri  vatandaşların evlerinden çıkmaması için oluşturduğu Destek Ekibi, kendilerin arayarak yardım isteyen yaşlı vatandaşların her talebine cevap verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ekiplerin market alışverişinden ilaca, hasta bakımından sıcak yemeğe kadar yaşlı vatandaşların talepleri karşılamaya devam ettiğini kaydetti.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan virüs nedeniyle Seydişehir Belediyesi, risk grubunda olan 65 yaş ve üzeri vatandaşları evlerinde tutmak için gece gündüz çalışıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından da 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmesiyle bu vatandaşlarımızın ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanıyor.

Seydişehir Belediyesinin 0 332 582 2516 telefon hattı ve 0 552 582 0582 WhatsApp ihbar hattını arayarak talep ve isteklerini bildiriyor.

Özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşların sağlıklarını riske atmaması için evden çıkmamalarını gerektiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; " Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının en az hasarla atlatılması için başta hükümetimiz ve ilçede görev yapan bizler  her türlü tedbiri alıyoruz. Ancak vatandaşlarımız da bu sürece ve kurallara uymalı. Salgının yayılmasını  önlemek için mümkün olduğunca sosyal mesafeyi korumalı ve evlerimizde kalmalıyız. Bu süreçte özellikle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız hiçbir endişeye kapılmasın. Her türlü ihtiyaçları için Belediye olarak onların yanındayız. Bir telefonla bize ulaşmaları mümkün. Bu tedbirleri devam ettirdiğimiz sürece, salgını en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum" dedi.

Dünyada yaşanan Covid 19 sürecinde gerekli açıklamalar resmi kanallar üzerinden yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; görüyorum ki içinde bulunduğumuz hassas dönemde bazı sosyal medyaki guruplar veya şahıslar  Korona virüs (Covid-19) salgını hakkında kamuoyunu yanıltıcı ve asılsız bilgiler yayınlanmaktadır. Virüsün bulaşmaması ve ilçemizde salgın haline gelmemesi için tüm tedbirler titizlikle alınmakta, çalışmalar en yoğun şekilde yürütülmektedir. Ne olur aslı olmayan bilgileri yazarak birbirimiz tedirgin etmeyelim. Bizler sizin için gerekli önlem ve tedbirleri Kaymakamlığından, Belediyesine, Sağlıkçısından Emniyetine, Jandarmasından Muhtarına kadar alıyoruz. Sizden tek ricamız var. Lütfen Evde Kalın" şeklinde konuştu.

1 2Seydişehir Belediyesi koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine yönelik başlatılan hijyen çalışmaları kapsamında dezenfektan yerleştirdiği Pazar alanlarında eldiven ve maske dağıtımı yaptı.

Korona virüs ile mücadelede denetimlerini sıklaştıran Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, pazarda maske ve eldiven dağıtımına yaparak vatandaşlara salgın hastalık konusunda uyarılarda bulundu. Pazar girişinde vatandaşların ateş ölçer ile ateşini kontrol etti.

Pazar yerinin giriş ve çıkışına konulan dezenfektanların kullanımı ile ilgili vatandaşlara yardımcı olan ekipler, 3 metre olarak belirlenen tezgah aralıklarını kontrol etti.

Seydişehir Belediyesi olarak  gerekli önlemleri aldıklarını  kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, virüsün yayılmasının hijyen, temizlik ve fiziki mesafenin koruyarak önlenebileceğini kaydetti.

Başkan Tutal, ayrıca salgına karşı  ilçe genelinde başlattığı hijyen çalışmalarını sürdürdüklerini halkın kişisel hijyenini sağlamak için de pazar yerlerinin girişlerine el dezenfektan aparatı konulduğunu belirtti.

Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek amacıyla her türlü önlemi artırdıklarını kaydeden Başkan Tutal; hemşehrilerimiz zorunlu olmadıkça evden çıkmamalı. Çıkmak zorunda olanlar ise fiziki mesafeyi koruyarak hijyen kurallarına en ince ayrıntısına dikkat ederek çıkmalılar. Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir şekilde alış veriş yapabilmeleri için  Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz denetimlerini sıklaştırdı.Ekiplerimiz pazar girişinde vatandaşların ateş ölçümünü, yaparak maske dağıttı. Pazara alışverişe gelen 65 yaş üzeri vatandaşlar ise uyarılıp evlerine gönderildi. Yayınlanan genelge gereği 3 metre olarak belirlenen tezgah aralıklarımızı kontrol ettik.  Bu tedbirlere ilave olarak alışveriş için gelen vatandaşlarımıza pazar girişinde maske ve eldiven dağıtımına da başladık. Giriş ve çıkış noktalarına konulan dezenfaktanlarla vatandaşlarımıza hijyen noktasında yardımcı oluyoruz. Pazar içinde sürekli anonslarla virüse karşı hem vatandaşlarımız,  hem pazarcı esnafımız uyarılıyor.Tedbiri elden bırakmayacağız.  “şeklinde konuştu.

IMG 7385Dünyada hızla yayılan Koronavirüsünün Türkiye’yide etkisi altına alması nedeniyle Seydişehir Belediyesi önlemlerini artırıyor.

Halkın her gün tükettiği temel besin maddesi olan ekmek satışı konusunda Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü yetkilileri, Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına  bağlı fırıncılar, market sahipleri ile birlikte  Sağlık Bakanlığı'nca alınan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bazı önlemler almak üzere bir araya geldi.

Seydişehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, İlçe  Gıda Tarım müdürlüğü yetkilileri ve ilçede ekmek üretim ve satışını yapan esnaflar katıldı.

Başkan Tutal, Koranavirüsü ile mücadele kapsamında ekmeklerin vatandaşlar tarafından seçilerek alınmasının yerine, steril ortamlarda vatandaşlara kese kağıdı içerisinde  servis edilmesi gerektiğini söyledi.

Özellikle marketlerde ve bakkallarda dolapta satılan ekmeklerin, vatandaşlar tarafından elle seçilerek alındığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; temel besin maddesi olan ekmeği üretiyorsunuz. Canla başla çalışan tüm arkadaşlarıma nezdiniz de teşekkür etmek isterim. Tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüs salgını durdurmak veya önlemek için hepimizin üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde icra etmesi gerekiyor. Burada hiç şüphesiz ki sizlere de büyük görevler düşüyor. Ekmeğin sağlıklı ve hijyenik ortamda üretilmesi, ve sunulması noktasında hijyen kurallarına azami derecede önem vermenizi rica ediyorum" dedi.

Virüsün yayılmasını önlemek adına bakkal ve marketlerdede bir takım uygulamaların hayata geçirilmesi gerektiğini altını çizen Başkan Tutal;  dolaplarda bulunan ekmeklere vatandaşların elleriyle dokunarak ve tek tek seçmemesi gerekiyor. İstisnai bir dönemden geçiyoruz. Birlikte hareket  ederek gerekli önlem ve tedbirleri almak için buradayız. halkın sağlığı bizler ve sizlerin elinde. Market ve bakkallarda kasalarda ve dolaplarda ekmek satışının uygun olmadığının şikayeti alıyoruz. Buralarda satışı yapılan ekmeklerin uygun şekilde satışının yapılması ve kurallara uyulması gerekiyor. Kendi içimizde bir çözüm bulacağız. Hepimiz maddi ve manevi sıkıntı çekiyoruz. Birkaç ay sıkıntı yaşayacağız ama hijyen anlamında bunu uygulayacağız” dedi.

Hep birlikte taşın altına elimizi koymamız gerekiyor diyen Başkan Tutal; farklı bir kültür yapımız var. Bunu bir şekilde çözmeliyiz halkın sağlığı önemli ekmeklerimizi poşetlerde satılmasını , insanların ekmekleri oynamamasını istiyoruz. Fırından çıkarken kese kağıdına girmesi ve mutfağa kadar kese kağıdında gitmesi önemli. Bu nedenle biraz üreticiler , biraz da siz market sahibi kardeşlerimiz taşın altına elinizi koyarak kese kağıdı uygulamasını başlatmalıyız. Fakat maliyeti yarı yarıya karşılarsanız bu daha kolay olur "şeklinde konuştu.

 Başkan Tutal ve toplantıya katılan ilçede ekmek üretim ve satışını yapan esnaflar bu konuda gerekli dayanışmanın yapılacağını belirterek ekmeklerin kese kağıdında satılması noktasında ortak karar aldılar.

Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Tutal, koronavirüs nedeniyle  aldıkları kararla doğrultusunda esnaf çay ocaklarının tek kullanımlık bardak  kullanması zorunluluğunu getirildiğini bu konuda ise gerekli önlemlerin alındığını kaydetti.

IMG 7430Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarları, Siyasi Partiler  tarafından başlatılan yardım kampanyasına bir maaşını bağışta bulundu.

Yaklaşık iki hafta önce 21 Martta başlatılan  "Seydişehir Tek Yürek" yardım kampanyası artarak çığ gibi büyüyor.

Başkan Tutal, salgın hastalık nedeniyle işyerlerini kapatan veya işten çıkarılan hemşehrilerine  yardımcı olmak amacıyla çıktıkları yolda yanlız kalmadıklarını her kesimden yardım aldıklarını kaydetti.

 Merkezden kırsal mahallelere kadar bütün hemşehrilerinin  tek yürek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; koronavirüs hem dünya'yı hemde ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Bu nedenle bizlerin alması gereken tedbirler vardı. Belediye ve Kaymakamlık olarak bu tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz. Salgın hastalık nedeniyle kepengini kapatmış olan esnaflarımız ve buralarda çalışan işçi kardeşlerimiz işşiz kaldılar. Bazıları da ekmeklerini evlerine götüremeyecek duruma geldi. Buna bir çözüm bulmak için yaklaşık iki hafta önce Seydişehir'de Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarlarımız bir araya gelmek suretiyle "Seydişehir Tek Yürek" Kampanyası başlattık" dedi.

Kampanyanın hedefine ulaştığını kaydeden Başkan Tutal; kampanyamız giderek büyüyor. İhtiyacı olanların ihtiyacını karşılama, hemde yardımlaşma noktasında kartopu gibi büyüyor. Bizde buna şahitlik ediyoruz çok memnunuz. İlçemiz çok yerde tek yürek , tek bilek olmayı başardı. Bu kampanyamızda da aynı hızla birbiriyle kenetlenmek suretiyle çalışmalarını devam ettiriyor. Herhangi bir sıkıntımız yok. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız "Biz Bize Yeteriz "söylemiyle bir kampanya başlattı bu kampanya da hızla büyüyor.Seydişehir olarak bizde bu kampanya ya mutlaka destek olacağız. Ancak ilçemizdeki bu çalışma yerel olduğu için Seydişehir'li ihtiyacı olan kardeşlerimiz önceliğimizdir. Bu bağlamda  belediye olarak tüm araç gereçlerimizle,  destek oluyoruz. Şahsım adına bir maaşımı buraya destek olarak veriyorum. Bu kampanya inşallah amacına ulaşıyor.Ulaşmaya da devam edecek. Böyle bir ilçede belediye başkanlığı yapmaktan ayrıca  gurur duyuyorum. Ben halkımıza , emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

FIRINLARDA DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI 2Seydişehir Belediyesi ekipleri tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar fırınlarda yapılan denetimler ve uyarılarla  devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi zabıta ekipleri halk sağlığının korunması ve hijyen şartlarının sağlanması amacıyla bakkal, market ve fırınlarda denetimlerini sıklaştırdı.

Ekmeklerin hijyenik koşullarda satılıp satılmadığını denetleyen zabıta ekipleri, satıcıların eldiven takıp takmadıklarını da kontrol etti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, halk sağlığını ilgilendiren konularla Zabıta ekiplerinin denetimlerine devam edeceğini kaydetti.

Başkan Tutal; ekiplerimiz yapmış oldukları denetimlerde ekmek kasalarının hijyenik , servis araçlarının temiz olması, çalışanların maske ve eldiven kullanmaları, ekmek satışı yapan ve kasada para alan kişilerin ayrı olması, müşteri ile aralarında sosyal mesafelerin korunması ekmek tavalarının her gün temizlenmesi, kullanılan bezlerin  hergün temizlenmesi , unların paletler üzerinde korunması konularında uyarılarda bulunuyor" dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koravirüs salgını nedeniyle hijyen ve dezenfekte konularının önemli olduğuna dikkat çeken  Belediye Başkanı Mehmet Tutal; manav ve pazar yerlerinde ekmek satışlarının yapılmaması, fırın bacalarının çevre kirliliğine karşı bakımının yapılması marketlerde bulunan dolapların kasaya ve personel yakın olup satışı direk olarak market personelinin yapması gerekmektedir. Ekmek önemli. Her gün her ailemizin sofrasında bulunuyor. Ekmeğin dokunulmaması gerektiğini hepimizin bilmesi lazım. Çok dikkatli olmalıyız bu konuda. Vatandaşlarımızdan da sağduyu bekliyoruz. Biz fırınımızda tüm önlemlerimizi aldık.  Uyarılarımız yaptık "dedi.

Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Tutal, koronavirüs nedeniyle  aldıkları kararla doğrultusunda esnaf çay ocaklarının tek kullanımlık bardak  kullanması zorunluluğunu getirildiğini bu konuda ise gerekli önlemlerin alındığını kaydetti.

1 11Seydişehir Belediyesi tarafından ilçe genelinde hem koronavirüs ile mücadele sürüyor hem de hizmetler aksatılmıyor.

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri  Müdürlüğü ekipleri, şehrin farklı noktalarında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

İnsan odaklı hizmet anlayışıyla, merkez-kırsal ayırımı yapmadan tüm mahallelere hizmet veren Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; bir yandan yol açma ve düzenleme, asfalt, kaldırım , kilitli taş ihtiyacı olan bölgelerde de yenileme çalışması yapılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Dünyada olduğu gibi  Türkiye'yi  de etkisi altına alan koronavirüse karşı her gün devam eden dezenfekte çalışmalarının  yanında ekiplerin  diğer yandan da saha çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından koordineli bir şekilde yürütülen koronavirüs ile mücadele çalışmaları başta vatandaşların yoğun olarak bulundukları alanlar olmak üzere ilçenin dört bir noktasında devam ederken, belediyecilik hizmetleri de aksatılmadan sürdürülüyor.

İlçedeki koronavirüs için alınan önlemlerin yanı sıra saha çalışmalarına da önem verdiklerini ve hizmetlerin Seydişehir'de aksatılmadan  devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrilerimizin bizlerden beklentileri var. Şartlarımız ne olursa olsun onların bu beklentilerini cevapsız bırakamayız. Ekiplerimizin bir bölümü koronavirüse karşı gerçekleştirdiğimiz dezenfektasyon çalışmalarını sürdürürken diğer bir bölümü ise merkez ve kırsal mahallerimizin  ihtiyaçları noktasındaki taleplerini gideriyorlar. Biz hizmetlerimize kesintisiz ve aralıksız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz evlerinde kalmaya özen göstermeleri. Evde kal, sağlıklı kal " diye konuştu.

KOLLUK KUVVETLERİNDEN KOVİD 19 DENETİMİ 7Kovid-19 tedbirleri kapsamında Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık ekipleri denetimlerde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşıladığı ilçe pazarında, pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşların hijyenik ve steril bir alışveriş için  nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunan kamu görevlilerine teşekkür etti.

Seydişehir Belediyesi olarak halkın  yoğun kullandığını halk pazarında dezenfekte çalışmalarının  yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ekiplerimiz pazar yerinde ürün fiyatları, yıkanmadan satışa sunulan gıda maddelerin üzerinin kapatılması, ayrı ayrı poşetlenmesi konusunda esnaflarımıza uyarılarda bulundu. Satıcılarımızın fiziki mesafenin korunması şartıyla maske ve eldiven takmaları, satışı yapılan ürünlere alış  veriş yapan vatandaşların dokunmamasını konusunda bilgi verildi.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından  65 yaş üstü pazaryerinde bulunan vatandaşlarımıza uyarıda bulunarak evlerine gitmeleri istendi" dedi.

Pazar esnaflarının  ayrıca  kendilerine ait  yer çizgilerin kontrol edildiğini kaydeden Başkan Tutal; Pazar esnafımızdan ayrıca Kovid-19 tedbirleri kapsamı süresince yer işgaliye ücretleri alınmayacak. Denetimlerimiz sürecek ve hijyen kurallarına uymayanlar hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır" şeklinde konuştu.

 

Page 1 of 31

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top