BAŞKAN TUTAL 96/2 TERTİP GENÇLERLE YEMEK YEDİ

IMG 0913Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçede 96/2 tertip birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde "Vatan Size Minnettar" yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek olan gençleri hediye ile birliklerine uğurluyor. 

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan , AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer'inde katıldığı yemekte Başkan Tutal, anaların çocuklarını , babaların yiğitlerini güle oynaya askere gönderdiği sürece vatan topraklarının bölünemeyeceğini kaydetti.

Adile Baysal Kültürevinde düzenlenen programda vatani görevinin yerine getirmek üzere kışlalarına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Türk milletinin inançları gereği, örf adetleri gereği asker ocağı Peygamber ocağı diye kabul edilmiştir. Allah yolunuzu açık etsin. Biz hep şunu söyledik tabi kutsal bir ocağa gidiyorsunuz. Öncelikle Allah sağ salim yuvalarınıza dönmeyi nasip etsin’’ dedi.

Türk Milletinin kutsal iki diğeri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;"biri Allah'ın Müslümanlara göndermiş olduğu kitabı Kuran-ı Kerim,diğeri de  özgürlüğün timsali olan bayraktır.Bunların her ikisini de biz sizlere hatıra olarak takdim edelim istedik. Allah yardımcınız, yolunuz açık olsun. Sağlıklı, sıhhatli bir şekilde rabbim gidip gelmeyi nasip etsin. Hayırlı teskereler" dedi.Son Düzenlenme Salı, 31 Ocak 2017 08:40

Yorum eklemek için giriş yapın