BAŞKAN TUTAL MEHMETÇİKLERLE YEMEK YEDİ

IMG 5428Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek olan 99/4  tertip gençlerle yemekte bir araya geldi.

 Başkan Tutal, birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde "Vatan Size Minnettar" yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Adile Baysal Kültürevinde düzenlenen programa Kaymakam Aydın Erdoğan,Belediye Başkanı Mehmet Tutal,İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Salih Yahya Koca,Askerlik Şube Başkanı Per.Atğm.Salih Temiz katıldı.

Vatani görevini yerine getirmek üzere kışlalarına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal; tarihte eğlenerek ve gülerek adeta düğün havası içerinde evlatlarını askere gönderen bir millet yoktur. Bu bizim asaletimizden kaynaklanan bir durum. Bu yollardan hepimiz geçtik. Sizlerde geçeceksiniz. Rabbim hepinize güle oynaya gidip , aynı şekilde dönmeyi nasip etsin inşaallah" dedi.

Her Müslüman erkeği asker doğar, asker gibi yaşar ve gerekirse ölür diyerek sözlerine başlayan Kaymakam Aydın Erdoğan;"sizler kutsal bir vazife için görev başına gidiyorsunuz. Bu görevinizde size başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, sizin için çok farklı bir deneyim olacak bu. Sahip olduğunuz nimetlerin kıymetini daha iyi anlayacaksınız. Vatan, Bayrak nedir bunu orada görecek, yaşayacak ve anlayacaksınız. Sizin geleceğe yönelik yaşantınızda çok önemli bir deneyim olarak  önemli bir kilometre taşı olacaktır. Askerlik görevinizde rabbim sizi korusun , yardımcınız olsun. Ben Belediye Başkanımıza böyle bir programda bizleri,sizlerle biraraya getirdiği için teşekkür ediyorum "dedi.

Son Düzenlenme Pazartesi, 30 Eylül 2019 08:48

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top