Güncel

Güncel (641)

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL KopyaSeydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla  bir mesaj yayınladı.

Polis Teşkilatının  Türkiye’de huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati öneme sahip kurumlardan birisi olduğuna dikkati çeken Başkan Tutal, “İnsanımızın mutluluğunu ve huzurunu temel hedef kabul eden, bu amaçla 24 saat esasına dayalı fedakarca hizmet sunan Polis Teşkilatımızın 175. yılını kutluyorum” dedi.

Başkan Tutal   mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:”175 yıllık geçmişe sahip olan emniyet teşkilatımız, bir taraftan güvenlik ve huzuru sağlamak için büyük bir emek sarf ederken, diğer taraftan toplumun ahlaki yapısının bozulmaması ve bireylerin topluma faydalı olması yönünde ciddi manada katkı sunmaktadır. Emniyet teşkilatımız,milletimizin can ve mal güvenliğini koruyan, huzuru temin ve muhafaza eden bir güvencedir. Bu nedenle muvaffak olmaları hepimiz için önemlidir.

Her türlü zorluğa göğüs gererek yapmış oldukları başarılı çalışmalarla halkımızın sevgisini ve takdirini kazanarak huzurlu ve güvenli bir şehirde rahatça yaşamamızı sağlayarak, bizleri gururlandıran Emniyet Teşkilatımızın, 4-10 Nisan Polis Haftası'nı kutluyorum. Ülkemizde huzur ve güven ortamının sağlanması adına ve terörle mücadele uğruna görevi başında şehit düşerek, şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimiz ve görevleri başında olan tüm polislerimize aileleriyle birlikte huzurlu, başarılı bir hayat diliyorum”

SEYDİŞEHİR KOMEKDE MASKE ÜRETİMİ BAŞLADI 2Seydişehir Komek'de  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, maske üretimine başlandı.

 Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Seydişehir Meslek Edindirme Kursları öğretmen ve çalışanları tarafından kurumların ve halkın maske ihtiyacının karşılanması için KOMEK mefruşat üretim atölyesinde maske üretimine başlandı.

 Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir KOMEK'i, ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

 Seydişehir KOMEK Sorumlusu  Şerife Ertürk Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a  çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Pazar günü itibari ile çalışmaya başladıklarını kaydeden Ertürk; İki gündür çalışmalara başladık ve günde yaklaşık 600 ila  1.000 arası maske üretiyoruz. 10 kişilik kursiyer grubu ile çalışıyoruz. Kapasiteyi arttırabilirsek üretim daha fazla olacak." dedi.

Ertürk , ilerleyen  zamanlarda bu kapasitenin artırılmasına yönelik çalışmaların yoğun bir şekilde devam edeceğini kaydetti.

KOMEK Kurs Merkezi öğretmen ve kursiyerlerinin gönüllü yer aldığı üretim faaliyetlerinde, çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Tutal; elinize, yüreğinize sağlık. Teşekkür ediyoruz. Elhamdülillah Seydişehir'de maske üretimlerimiz devam ediyor. Biz başka toplumlara , başka milletlere benzemiyoruz. Güçlüyüz, çağdaşız, medeniyiz diyen ülkeler şu an maske bulmakta zorlanıyorlar.  İnsanlar kendilerine  koruyucu maske veya kıyafet yapmak zorunda kalıyorlar. Gözle göremediğimiz bir virüs herkesi dize getiriyor. Şu an ülkemizde herhangi bir sıkıntı yok. Malzeme noktasında bir sıkıntı yok. Allah korusun toplu bir yayılma olmaması için tüm tedbirlerin alınması gerekiyor. Bunun için elimizden gelen tedbirleri alacağız" dedi.

Seydişehir'de ilkleri yapmaya ve radikal kararları almaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal; bizim ilçemizde vaka yok. Fakat çevre ilçelerimizde sıkıntılar var. Bu yüzden daha sıkı önlemler almak zorundayız. İnşallah bu süreci zararsız atlatırız diye düşünüyoruz.

KOMEK  farkı bu olsa gerek hijyen ve kullanım noktasında steril bir şekilde çalışma yapmışsınız. Ben bu imkanları bizlere sunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a,  KOMEK öğretmenlerimiz ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Elinize sağlık "dedi.

Seydişehir KOMEK Sorumlusu Şerife Ertürk ; "Başkanım Koronavirüsle mücadele kapsamında Seydişehir'de almış olduğunuz önlemler ve bizlerin sağlığı için yapmış olduğunuz dezenfektan çalışmaları için ben şahsım, öğretmenlerim ve kursiyerlerim adına teşekkür ediyorum "diyerek sözlerini tamamladı.

151c5381 16f0 49cd 8faf 9afe6029f541 KopyaSeydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tutal mesajında, Berat Kandili'nin Allah'a sığınarak günahlardan arınıldığı, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğunu belirtti.

Bu gecenin bağışlanma ve af gecesi olduğunu belirten Tutal;" Kandiller,ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatan,  Allah’ın kullarına bağışlama kapılarını ardına kadar açtığı, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Bu gece Allah’ın, kendisine yönelip af dileyen kullarını bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Bu gece dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşanması gereken anlardır. Birey olarak bu mübarek gecede her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevlamızdan beratımızı isteyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle İslam coğrafyasında yaşayan ve zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması dileklerimle, Seydişehirli hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutlar, ülkemizde barış, huzur ve kardeşliğin daim olmasını Cenab-ı  Allah’tan niyaz ederim."

IMG 7480Başkan Tutal, sosyal medyadan yapılan çağrıya kayıtsız kalmadı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Tweeter hesabından kendisine seslenen genci evinde ziyaret etti.

Sosyal mesafeyi koruyarak gerçekleştirilen ziyarette Başkan Tutal, virüs salgını nedeniyle evinden dışarı çıkmayan genç kıza kitap, kahve ve çikolata hediye etti.

Virüs salgını nedeniyle “Evde Kal Türkiye” mesajına uyan 23 yaşındaki Hanife Böyrekkaya, sosyal medya hesabı Twetter üzerinden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a seslendi.

Genç kızın “Buradan Seydişehir Belediye Başkanına seslenmek istiyorum. Bence bizi mutlu edebilmek için evde kalan gençlere kahve, kitap, çikolata gönderebilirsiniz” şeklindeki mesajına Başkan Tutal kayıtsız kalmadı.

Genç kızı kapı önünde ziyaret eden Başkan Tutal, kendisine mesajda belirttiği gibi kahve, kitap ve çikolata hediye etti.

Başkan Tutal, sen bana tweetter atmışsın. Biz size evde kalın dedik. Teşekkür  ediyoruz evde kalmanızdan dolayı. Gençlerimizin evden çıkmaması çok güzel. Kendinizi izole ederek evde kalarak yaşlılar için önlem alıyorsunuz.  Bu salgın hastalıkta biliyorsun izolasyon ve sosyal mesafe çok önemli.  Risk gurubunda olan yaşlılarımıza örnek oluyorsunuz ve onları da eğer taşıyıcı iseniz koruyorsunuz. Gençler bizim hazinemiz. Gençler bizim gururumuz. Hanife dışarı çıkmıyor kitabı okuyorsun. Okuduktan sonra kitabın özetini istiyorum "dedi.

Hanife Böyrekkaya ise ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti ve Başkan Tutal’a hediyeler için teşekkür etti.

PAZARYERİ DENETİMLERİ ARTIRILIYOR 2Seydişehir Belediyesi Koronavirüsle mücadelede kapsamında vatandaşların  toplu bulunduğu pazar  yerlerinde hijyen çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Koronavirüsle mücadele kapsamında çalışmalarını sürdüklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrilerinin alışveriş yapmak için kullandıkları semt pazarlarında titiz bir çalışma yürütüyor.

Perşembe ve Pazar günleri kullanılan  pazaryerleri Belediye ekiplerince sık periyotlarda dezenfektasyonlarla temizleniyor.  

Başkan Tutal; hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı pazar yerlerimizi tehlikeden arındırmak adına ekiplerimiz yoğun bir çalışma sergiliyor. Seydişehir Belediyesi olarak her an dezenfektan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pazaryerlerimizi kullanım öncesi ve sonrasında sabunlu suyla yıkıyor daha sonrası dezenfektan  kullanılarak  hijyenik olmasını sağlıyoruz.  Hemşehrilerimizi tehlikeden korumak için

gerekli tüm önlemleri alıyoruz "dedi.

Pazar yeri düzenlemesi konusunda esnaflarında kurallara uyması gerektiğini kaydeden Başkan Tutal;  “Mevcut pazar yerlerinde ve yoğunluğu dağıtmak için belirlenen yeni  kararlar gereği tezgah ve sergi arasında en az 3 metre mesafe olacak. Pazar  yerimizde  ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenmesi ve satışının yapılması sağlanacak. Bu konuda Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz denetimlerini sıklaştırarak gerekli uyarıları yapacaktır. Ayrıca pazarcı esnafımız kişisel hijyen kurallarına uyması, maske ve eldiven kullanarak koruyucu önlemleri almaları gerekmektedir. Alınan tedbirler kapsamında sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda, temizlik maddelerinin karşılandığı pazarımızda  giyim, oyuncak ve benzeri zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına ikinci bir emre kadar izin verilmeyecektir" dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR 3Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede fedakarca çalışan sağlık personeline moral vermek için fedekar sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Başkan Tutal, Kovid-19 ile mücadelede zaman kavramı gözetmeksizin görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Salgın nedeniyle zor günler geçiren sağlık çalışanlarının görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Allah yardımcıları olsun" dedi.

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının Türkiye'yide etkisine aldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;  "Küresel bir salgın olan bu hastalıkla mücadelede sağlık çalışanlarımız, yorgun bedenlerine aldırış etmeden çalışıyorlar.

Bizler de çalışma motivasyonlarına bir nebze de olsa katkı sunmak için sağlık çalışanlarımıza tatlı ikram ettik” dedi.

Öğle yemeğini Seydişehir Devlet Hastanesi sağlık çalışanları ile birlikte yiyen Başkan Tutal, tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonun yüksek olduğunu bununda kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Hastane Başhekimi Dr. Ali Deniz’den Koronavirüs salgını ve hastane işleyişi hakkında  bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Malesef ülkemizde de yeni Koronavirüsü ile tanıştık. Bu noktada psikolojik olarak en fazla sıkıntıyı yaşayan kesim ise sağlık çalışanlarımız. Başhekimiz ve sağlık çalışanlarımızı ziyaret ettik. Moral motivasyon ve destek noktasında yanlarında olduğumuzu söyledik. Hastanemizin genel işleyişi ile ilgili Başhekimimizden bilgi aldık. Elhamdülillah alınan tedbirler noktasında herhangi bir sıkıntı şu anda hastanemizde yok. Bugüne kadar da ilçemizde herhangi bir vakaya rastlanmadı. Belirli rahatsızlığı bulunan ve şüpheli olarak görülen hastalarımıza yapılan testlerin  tamamı negatif çıktı. Bu noktada rahatız. İnşallah bu süreci ilçemizde sıkıntı olmadan atlatırız diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Bu tür günlerde sağlık çalışanlarının hatırlanmasının morallerini artırdığını söyleyen Hastane Başhekimi Dr. Ali Deniz ve hastane personeli,  Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

tek yürek 3Seydişehir Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Örgütleri, Mahalle Muhtarları tarafından başlatılan Seydişehir Tek Yürek’ yardım kampanyası devam ediyor.

Seydişehir Belediyesine ait olan Hacıseyitali Mahallesi, Necati Kalaycıoğlu Caddesi, No:3/A, 42360 Seydişehir adresinde bulunan dükkanlarında yardımlar toplanıyor ve ihtiyaç sahiplerinin adreslerine  teslim ediliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, oluşturulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu'nu ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

'Evde kal' çağrılarının Seydişehir'de karşılık bulduğunu vatandaşların alınan tedbirlere daha çok uyması gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; " Kaymakamımız Aydın Erdoğan nezdinde vefa destek gurubumuzu  kurduk.Salgın hasatlık  nedeniyle kapatılan işyerlerinden dolayı işsiz kalan hemşehrilerimize  depomuzda hayırseverlerden  gelen yardımlar toplanıyor. 24 saat esasına göre yardımlarımız vatandaşlarımıza ulaştırılıyor.İnşallah ülkemizin geçirdiği bu süreç içinde işyerleri kapanan ve işsiz kalan kardeşlerimizin ihtiyacını giderme noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz de. İçişleri Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterle uyan hemşehrilerimizin  112, 155,156 Seydişehir Kaymakamlığı  0332 582 30 06 Seydişehir Belediyesi 0 552 582 0582 WhatsApp İhbar Hattı  numaraları üzerinden  bildirmeleri halinde ihtiyaçları karşılanacaktır."Seydişehir Tek Yürek" kampanyamıza destek veren duyarlı hemşehrilerimize ben teşekkür ediyorum"  dedi.

Nakit yardımında bulunmak isteyenler hayırseverler için birde hesap numarası açıldığı kaydeden Başkan Tutal; nakit yardımında bulunmak isteyen hayırseverlerimiz için Ziraat Bankasında açılan TR53 0001 0001 7544 3958 35 50 03 numaralı hesaba yardım komisyonu üyeleri  Musa Toklu, Mehmet Ölmez, Oktay Doğan adına TL ve  DÖVİZ hesabı olarak yardımda bulunabilirler."şeklinde konuştu.

NE LAZIMSA BİZ SANA GETİRELİM

nlbg 2Seydişehir'de evlerinden çıkamayan 70 yaş üzeri, kronik hastaların ve engellilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için belediye bünyesinde bir ekip oluşturuldu.

Seydişehir Belediyesi’ne WhatsApp ihbar hattı ve telefonla ulaşan yaşlı, engelli ve kronik hastaların zorunlu ihtiyaçları için alışverişleri belediye görevlilerince gerçekleştiriliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını tehdit eden korona virüse karşı belediye olarak tüm tedbirleri aldıklarını salgın hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlar, kamu binaları ve toplu taşıma araçlarının düzenli olarak dezenfekte edildiğini söyledi.

Belediye olarak gerekli tedbirlerin alındığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Hemşehrilerimizin sağlığı bizim için her şeyden önemli. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ve hizmet aldığı birimlerimizde de temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Bu aşamada hemşehrilerimiz, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm kurumlarımızın tavsiyelerini panik yapmadan harfiyen yerini getirmeli. Bizler tüm kurumlarımızla birlikte vatandaşlarımızın sağlığı için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Seydişehirli hemşehrilerinden kişisel hijyene ve resmi kaynaklı yapılan açıklamalara dikkat etmelerini isteyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Evlerinden çıkamayan yaşlı ve engelli ile kronik hastalara belediye olarak hizmet verebilmek için bir ekip oluşturduk. İlçemizde yaşayan 70 yaş üzeri, kronik hastaların ve engellilerin market ve eczane alışverişlerinin yapılarak her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yardımcı oluyoruz. Bu uygulamamızdan yararlanmak isteyen hemşehrilerimiz hafta içi Saat 10.00-16.00 arasında 0 552 582 0582 WhatsApp ihbar hattımız ile 0 332 582 2516 numaralı telefonu arayabilirler" dedi.

Tedbirli davranarak ve önlemler alınarak riskin ortadan kaldırılabileceğini  belirten Başkan Tutal; “Hep birlikte hareket ederek bu salgının üstesinden geleceğiz. Zorunlu durumlar dışında evden çıkmamak zor da olsa sevdiklerimizle, dostlarımızla aramıza mesafe koymak zorundayız. Bu süreçte belediye başkanı olarak bilhassa ben ve bütün ekibim 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindeyiz. Yaşlılarımız, kronik hastalarımız ve engellilerimizin her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için hepimiz 70 yaş üzeri, kronik rahatsızlıkları olanların  ve engellilerin ihtiyaçları için seferber olmuş durumdayız. Bu durumdaki kişilerin bize ulaşması durumunda yaşlılarımızın, hastalarımızın ve engellilerimizin market ve eczane alışverişleri görevli personellerimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Sağduyu ile hareket ettiğimiz takdirde ve alınan önlemler neticesinde bu süreci sorunsuz biçimde geçireceğimize inanıyor, tüm hemşehrilerime sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

 

151c5381 16f0 49cd 8faf 9afe6029f541 KopyaSeydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal , Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tutal, Merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı ve mübarek üç aylar içerisinde yer alan, içinde büyük hikmetler barındıran Miraç Kandili'nin  Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olduğu kaydetti.

Mübarek kandil gecelerinde manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Allah’ın lütuf ve inayetinin daha fazla hissedildiği Miracın özünde, her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere erişme vardır" dedi.

Başkan Tutal mesajında şu ifadelere yer verdi;" Miraç; âlemlere rahmet ve insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) gerçekleştirdiği mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Dostluk ve yardımlaşmanın, feyiz ve bereketin coştuğu, sevgi ve şefkat duygularının yağmur gibi tüm insanlığın üzerine yağdığı ve yüce peygamberimizin en yüksek mertebeye ulaştığı Miracın özünde, kötülükten arınma, insanlığın faydasına değerler üretme, özveri, paylaşım, mesuliyet, ilahi emirlere teslimiyet  ve yüce mertebelere ulaşma vardır.  Bu önemli günlerde çevremizle, yakınlarımızla olan bağlarımızı gözden geçirirken, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin önemini unutmamak gerek.

Bu kutlu gecede açılan ellerin ve yapılan duaların, memleketimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, milletimizin huzuruna ve bereketine vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Miraç Kandilimiz mübarek olsun " şeklinde konuştu.

KORONAVİRÜS SALGINIYLA MÜCADELEYE DEVAM 1Seydişehir Belediyesi, Koronavirüse (Kovid-19) karşı güvenlik önlemleri kapsamında merkez ve kırsal mahallelerde dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

İçişleri ve Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge ile gerekli tedbirlerin alındığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Belediye olarak tedbir ve önleyici eylem planı uygulamalarını sürdürdüklerini belirtti.

Tüm dünyayı etkisine alan Koronavirisü salgını nedeni ile Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kırsal ve merkez mahallelerde bulunan okulların dezenfekte edildiğini kaydeden Başkan Tutal; kamu kurum kuruluşlarımız, Özel ve Kamu Bankalarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Belediye hizmet binamız ve bünyesinde bulunan Kapalı Spor Salonumuz, Seydi Şifa Termal Sosyal Tesislerimiz, Nikah ve Düğün Salonumuz, Canlı Hayvan Pazarımız, Semt Pazarlarımız, Toplu Taşıma ve Hizmet Araçlarımız, Fakültelerimiz dahil olmak üzere ortak kullandığımız alanlar dahil dezenfekte çalışmalarımızı tamamladık.

Seydişehir  merkezinden köylere kadar, yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz.  Koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde Seydişehir Belediyesi ekiplerimiz şu ana kadar  Koronavirüs önlemleri kapsamında Seydişehir Belediyesi olarak vatandaşların e-belediye hizmetlerini kullanmaları, talep ve şikayetleri ise Whatsapp ihbar hattına bulundukları ortamdan iletebileceklerini belirten Başkan Tutal; Merkez ve kırsal mahallerimizde yaşayan hemşehrilerimiz Belediyemizin 0 552 5820582 numaralı Whatsapp ihbar hattına istek, talep ve şikayetlerini belediye binamıza uğramadan bulunduğu ortamdan iletebilirler. Vatandaşlarımız yine evlerinden veya işyerlerinden belediyemize gelmeden Emlak Vergileri, İlan, Reklam, Çevre Temizlik ve Kira ödemelerini www.seydisehir.bel.tr adresinden gerçekleştirebiliyorlar. Belediyemize ait dükkanlarımızda kiracı olarak bulunan esnaf kardeşlerimiz ise tedbirler kaldırılıncaya kadar ödeme kolaylığı  sağlayacağız.Her hafta Perşembe günleri hemşehrilerimizle gerçekleştirdiğimiz Meşveret Günlerimizi önleyici tedbirler noktasında geçici süreyle iptal ettik" dedi.

Toplu alanlardan azami ölçüde uzak kalınması noktasında da hemşehrilerine telkinde bulunan Başkan Mehmet Tutal; önleyici tedbirler kapsamında yeni evlenecek çiftlerimizin düğün ve nikah törenlerini, cenaze namazı gibi katılım gerektiren programlara asgari düzeyde katılmaları ve bireysel hijyen konusunda daha dikkatli olmalarını istiyorum" şeklinde konuştu.

Başkan Tutal; Önleyici tedbirler kapsamında Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizde  denetimlerini artırdı.Vatandaşlarımızın yoğun olduğu Süper Market, Kahvehane,  Kafetarya , Fırın, Kuaför  Salonu, Gıda üretimi yapılan imalathaneler gibi yerlerde gerekli denetimlerini yapmış  hijyen ve dezenfektan konusunda gerekli uyarı ve önlemlerini alınmıştır" dedi.

Hemşehrilerinin  bilinçlendirilmesi noktasında sosyal medya, yazılı basın, Bilbord, Pano, Dijital ortamlardan bilinçlendirme çalışmalarımız aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Tutal; Sağlık Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımızın  Koronavirüs için aldığı önlemler kapsamında biz de belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız dezenfekte çalışmalarının yanı sıra vatandaşlarımızın belediyedeki işlemlerini de kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bizim hemşehrilerimizden isteğimiz zorunlu olmadıkça evlerinden dışarıya çıkmamaları, panik yapmamaları  ve önleyici tedbirlere uymaları ayrıca bireysel hijyene önem vermeleridir. Resmi açıklamaların dışında hiçbir açıklamayı dikkate almamalarıdır. Bu süreci hep birlikte sağduyulu bir şekilde atlatacağız. " dedi.

.

Page 1 of 46

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top