Güncel

Güncel (588)

 2Seydişehir Belediyesi personeline İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi verildi.

Bir Konya  İş Güvenliği Doktoru  Fahri Harmanyeri tarafından verilen eğitime belediye personeli katıldı.

Seydişehir Belediyesi bünyesinde görevli personele İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı tarafından verilen seminerde çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve hukuki sorumlulukları, genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları ve tedbirleri, iş yeri temizliği ve düzeni, iş kazaları ve meslek hastalıkları, hukuki cezai ve  sorumluluklar konusunda eğitim verildi.

Dikkatsizlik, tedbirsizlik sebebiyle meydana gelen iş kazalarının büyük ölçüde önlenebileceğinin anlatıldığı seminer yaklaşık 4 saat sürdü.

Eğitim sonunda eğitime katılan personelin iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda yönelttiği sorular cevaplandırıldı.

1 15Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Seyidharun Cami ve diğer camilerde sabah namazı sonrası Fetih suresi okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat'ın doğusuna yönelik,Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı başlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, harekat boyunca 81 il 90 bin camide sabah namazlarında Fetih suresi okunacağını ve Mehmetçik'in muzaffer olması için dua edileceğini açıkladı.Yapılan açıklama sonrasında Seydişehir'de de ilçe merkezi ve tüm camilerde  aynı uygulamaya başlandı.

Kaymakam Aydın Erdoğan,Belediye Başkanı Mehmet Tutal,İlçe Müftüsü Adem Bebek sabah namazını cami cemaati ile birlikte kıldı. Kılınan sabah namazı sonrasında namaz sonrası Fetih süresi okunarak Mehmetçikler için dua edildi.Namaz sonrası Belediye tarafından ikramda bulunuldu.

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTALSeydişehir  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonların Fırat’ın doğusuna yönelik olarak devam ettiğini kaydetti.

Başkan Tutal; Barış Pınarı Harekatı terör yuvalarını temizlemek, terörün kökünü kazımak için düzenlendi. Herkes bilmelidir ki, mücadelemiz teröristlere ve destekçilerine karşı. Suriye’de istikrarın sağlanmasına katkı sağlamak, ülkemize yönelecek göç dalgalarını engellemek, yine ülkemize gelecek terör tehditlerini ve riskleri bertaraf etmek, ülkemizin milli menfaatlerini etkili bir şekilde korumak için gerekli her türlü tedbiri almaktan hiçbir zaman çekinmedik, çekinmiyoruz. Binlerce kilometre öteden bölgeye gelen, bölgeyi karıştıran, teröristleri destekleyen dış güçlerin tehditlerine rağmen harekatı başlattık. Şimdi ayrışma zamanı değildir. Şimdi birlik zamanı, şimdi güç birliği zamanı, şimdi kenetlenme zamanıdır.” diye konuştu.

Başkan Tutal; Türkiye Cumhuriyeti ulusal güvenliğinin gereği olarak ve ticari hayatının ana damarlarını ve boru hatlarını güvenceye almak Dindaşlarını Soydaşlarını ve bölge halkını terör örgütlerinin hegemonyasından kurtarmak için, yaklaştıkça yaklaşan 3. Dünya savaşına,sınır ötesinde güvenlik bariyerleri oluşturmak için Barış Pınarı Operasyonu'nu yapmak zorunda kalmıştır...

Bugüne kadar sıcak çatışma olmadan diplomasinin tüm kanallarını kullanarak sorunları çözmeye çalışan Türkiye'nin muhattapları sorumluluklarını yerine getirmemiş, tüm kapıları kapatmıştır. Tek ve son seçeneğimiz sıcak çatışmadır.

Bugünden itibaren Mehmetçiğimizin ve Peygamber ocağı olarak tanımladığımız gözbebeğimiz ordumuzun havada karada ve denizde seferde olduğu bilinciyle;siyasi hesapları, hırslarımızı, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak, vatandaşlık bilinci ve olgunluğuyla yurt içinde birliğin sağlanmasında her türlü katkıyı sergilemeliyiz...

Bugünden itibaren hain terör örgütlerinin yurtiçinde bulunan sempatizanları, üyeleri, etki ajanları, militanları, uyuyan hücreleri ve her türlü organları; orman yangınları, kundaklamalar, sokaklarda kışkırtıcı davranışlar, parti binalarına saldırılar, siyasi suikastler, hassasiyetleri kaşıyıcı davranış ve saldırılar, sosyal medyada yanıltıcı ve yanlış paylaşımlar v.b gibi pek çok hain faaliyetlerle toplumu hareketlendirmeyi, iç karışıklık ve hatta iç çatışma ortamını hazırlamaya büyük gayret göstereceklerdir.

Hepimiz bu tip durumlara hazırlıklı olup, yetkili, güvenilir ve resmi makamların beyanatlarını esas alarak yurtiçindeki sükunet ortamını korumalıyız.

Barış Pınarı Harekatı’nı da Sınırlarımızı koruyacak, kardeşi kardeşe kırdıranlara asla fırsat vermeyeceğiz. Kan akmasına, çocukların ölmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Şer odaklarının oyunlarını bozacak, bölgede kalıcı barışı sağlayacağız. Türk ordusu barış için bir teminattır. Bölgeyi teröristlerden temizleyecek, oluşturacağımız güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Aziz milletimiz, ordumuzun yanındadır. Kahraman ordumuzun Barış Pınarı Harekatı’nda da önceki harekatlarda olduğu gibi başarılı olacağına inancımız tamdır.Rabbim kahraman Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer eylesin"

23f19de1 9ea0 4fbd 8a3a f297b2025927Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve ETİ A.Ş işbirliği ile düzenlenen IATENUS’19 Uluslarası Alüminyum Temalı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferansı başladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi konferans salonunda düzenlene programa Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ETİ A.Ş Genel Müdürü Mehmet Arkan, Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Metin Gürü, Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman katıldı. Bunun yanı sıra Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyeleri başta olmak üzere, ETİ A.Ş’den ve Türkiye’nin birçok üniversitesinden akademisyen ve bilim adamı katılırken Fransa, Bangladeş, Polonya, Romanya, Malezya gibi ülkelerin önemli akademisyenleri katıldı.

Seydişehir’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve önemli bir konferansa ev sahipliği yaptıklarını kaydeden Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arıkan; “Türkiye’de boksit ilk kez ilçemizde bulundu. ETİ A.Ş gibi önemli bir alüminyum fabrikası ilçemizde bulunuyor. Bizde elimizden geldiğince birbirinden değerli akademisyen ve bilim adamını bir araya getirdik. Böyle önemli bir programa maddi, manevi katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Dünyada yer kabuğunda yüzde 8 demirden sonra ikinci sırada yüzde 5 alüminyum yer aldığını belirten Prof. Dr. Metin Gürü;"Son yıllarda ince levha üretimi ile gıda sektöründe önemli yer tutuyor. Metaller içinde en fazla kullanılan demir ve bakırdır. Şu anda alüminyum bakırın önüne geçmiştir. Günlük hayatımızda da alüminyum kullanımında büyük artış yaşanmaktadır. Alüminyum alaşımlarının geliştirilmesiyle taşıtın yüzde 20’si, elektriğin yüzde 15’i ambalajlamanın yüzde 10’u alüminyumdan oluşmaktadır. Artık araçlarda hafiflik ve hız çok önemli durumdadır. Bu nedenle alüminyumun araçlarda kullanımı da çok önem arz etmektedir. Önce metal çağıydı şimdi kompozit çağı oldu. Bu çağda alüminyum metali en önemli metallerden birisidir "dedi.

Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan bu tür toplantıların çok önemli olduğunu akademik çalışmaların maddeyi tanımaya ve insanlığa katkı sunmada faydalı olacağını belirtti.

Günümüz şartlarında en önemli şeylerden birisinin alüminyum olduğunu belirterek bu anlamda düzenlenen programların değerli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Seydişehir’de her şey 1960’lı yıllarda o dönemde Keçili ismi olan, bugünde Madenli ismini taşıyan mahallemizde yaşayan keçi çobanlığı yapan Mümin dedemizin boksit madenini bulmasıyla başlar. 1969 yıllarında fabrikanın temelleri atılır ve fabrika işlemeye başladığı zaman Seydişehir’de çıkarılan boksit alüminyum madeni Türkiye’nin ve dünyanın gündemine girmiş olur.O dönemde Türkiye'nin yüzde 25'ini karşıladığı bu dönemde ise yüzde 10'unu karşılayan tek Alüminyum Fabrikası olan bir fabrikamız ilçemizde mevcut.  Bugün uzay sanayisinde, savunma sanayisinde, bindiğimiz otomobillerden, evde kullandığımız tüm eşyalara varana kadar alüminyum madeni kullanılmaya başlanmıştır. Bu bağlamda 21. yüzyılın en önemli hatta tek önemli metali diyebileceğimiz bir noktaya gelmiştir. Bu yüzden üzerinde konuşulması, konferanslar yapılması ve çalışılması gereken bir maden türüdür. İlçemizde ilk defa uluslararası bir program bu şekilde dizayn edilmiş ve bugün uygulanmaya başlamıştır. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ederim. Seydişehir açısından önemli bir kazanım en önemlisi sevgili gençler bu programdan  sonuç çıkararak, bilimsel anlamda ilerlemeye  devam etmek olacaktır. Konferansın hazırlanmasında emeği geçen Kaymakamlığımıza Dekanımıza, Rektörlüğümüze ve Eti Alüminyum A.Ş.’ ye çok teşekkür ediyor, tüm katılımcılara saygı ve sevgilerimi sunuyor hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Alüminyumun, Seydişehir’in sadece ekonomisine değil sosyo – kültürel yapısına da önemli katkılar sağladığını belirten Kaymakam Aydın Erdoğan; “Bugün ilçemiz adına çok önemli bilimsel bir çalışmaya ev sahipliği yapıyoruz. Alüminyumun kalbi olan ilçemizde, olması gereken ancak şu ana kadar olmamış bir eksikliği çok değerli Dekanımız görmüş ve bu konuda bilimsel bir çalışmanın gerekliliğini hissetmiş. Bizler de maddi ve manevi desteği kendisine verdik. İlçemiz için büyük bir adım, büyük bir çalışma. Umarım ki bu çalışma, bundan sonra alüminyum üzerine yapılacak çalışmaları da tetikleyecektir. Alüminyum ilçemiz açısından sadece bir metal değil, ilçemizin bugünkü halini almasında, sosyal yapısında, ekonomik yapısında, hatta siyasi ve kültürel yapısının oluşmasında çok önemli bir malzeme. Bu manada alüminyum bizim için bir ekonomik değeri olan bir metal değil, çok önemli bir değer. Ancak bilimsel yönü biraz eksikti. Dekanlığımızın ve Üniversitemizin bu tür bilimsel çalışmalar yaparak bu açığı da kapatmasıyla, çok ciddi mesafeler alınacağını ümit ediyoruz. Bu konferansın ilçemize hem maddi hem de manevi anlamda çok ciddi katkılarının olmasını ve Bundan sonra ki çalışmalara da rehberlik yapmasını temenni ediyoruz. Konferansın hazırlanmasında emeği geçen Belediye Başkanımıza, Dekanımıza, Rektörlüğümüze ve Eti Alüminyum A.Ş.’ ye çok teşekkür ediyor, tüm katılımcılara saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesinde gerçekleştirilen IATENUS’19 Uluslarası Alüminyum Temalı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferansının 4-6 Ekim  tarihleri arasında devam edeceği kaydedildi.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN OKULLARDA SIFIR ATIK SEMİNERİ 7Seydişehir Belediyesi, 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında okullarda eğitim  seminerleri düzenliyor.

Seydişehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Sıfır Atık Projesi'nin okullarda hataya geçirilmesi için çalışma yapıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Sıfır Atık' projesi kapsamında Seydişehir Belediyesi yetkilileri Geri Dönüşüm Firması işbirliğiyle, israfın önlenmesi, doğal varlıkların korunması, çevre dostu tüketim alışkanlığı kazandırılması, atık yönetimi konularında farkındalık yaratmak  ve çevre bilincini oluşturmak için ilçede bulunan İlkokul,Ortaokul  ve Liselerde  eğitim semineri veriyor.

Çevre Mühendisi Süleyman Dalkıran tarafından gerçekleştirilen  sunumda, ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının her bireyin görevi olduğunu belirtti.

Dalkıran, ambalaj atıklarının ev ve iş yerlerinde ayrı bir poşette toplanarak belediye yetkilileri veya sokaklarda bulunan atık konteynerlerine bırakıldığında geleceğe katkı sağlanacağını vurguladı.

g 3Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Alaylar 2 Mahallesi sakinleri ile makamında buluştu.

Alaylar 2 Mahallesi Muhtarı Adem Yalçın ve mahalle sakinleri Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ı makamında ziyaret ederek mahallelerinde yapılan asfaltlama  çalışmaları ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Tutal'a çalışmalarından dolayı teşekkür eden Alaylar 2 Mahallesi sakinleri;"Başkanımız sağolsun hizmet konusunda istediğimiz istekleri yerine getirdi. Sağolsun her zaman yanımıza gelerek bir ihtiyacımızın olup olmadığını sordu. Kendisine sokağımızda yıllardır yaşadığımız yol sorununu dile getirdik. Bu talebimizi anında dikkate alarak çalışmalara başladı.Asfaltlama ve çevre düzenlemesi yapan başkanımıza mahallemiz adına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Hizmet götürme noktasında kırsal ve merkez olmak üzere 55 mahalleyi  eşit gördüklerini ayrıca kırsal ve merkez mahallelerde çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal; Seydişehir'in tüm bölgelerine hizmet götürmek boynumuzun borcudur. Bizler bu makama gelirken sizlere hizmet etmek için geldik. Bu görevde olduğumuz sürece bizlere emanet edilen makamın hakkını vermek zorundayız. Allah'ın izniyle bugüne kadar hep sorumluluk bilinci ile hareket ettik ve güzel işler ortaya çıkardık" şeklinde konuştu.

Hemşehrilerinin daha rahat bir ortamda yaşamaları için hizmet etmeye devam edeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Göreve geldiğimiz günden beri imkanlarımız doğrultusunda ilçemizin bütün mahallelerine hizmet götürme gayreti içerisindeyiz. Bizim önceliğimiz memleketimize hizmet etmektir. İlçemizin daha iyi yerlere gelebilmesi için hep birlikte uğraşıyoruz. İnşallah yapacağımız çalışmalarla ilçemizi daha güzel bir hale getireceğiz. İlçemizde bütün sorunlu yollarını bir plan dahilinde yapacağız. Halkımızdan bu konuda biraz daha sabırlı olmalarını bekliyoruz. Ayrıca bizlere göstermiş olduğunuz ilginizden dolayı teşekkür ederim. Yaptığımız bu çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

IMG 5428Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek olan 99/4  tertip gençlerle yemekte bir araya geldi.

 Başkan Tutal, birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde "Vatan Size Minnettar" yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Adile Baysal Kültürevinde düzenlenen programa Kaymakam Aydın Erdoğan,Belediye Başkanı Mehmet Tutal,İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Salih Yahya Koca,Askerlik Şube Başkanı Per.Atğm.Salih Temiz katıldı.

Vatani görevini yerine getirmek üzere kışlalarına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal; tarihte eğlenerek ve gülerek adeta düğün havası içerinde evlatlarını askere gönderen bir millet yoktur. Bu bizim asaletimizden kaynaklanan bir durum. Bu yollardan hepimiz geçtik. Sizlerde geçeceksiniz. Rabbim hepinize güle oynaya gidip , aynı şekilde dönmeyi nasip etsin inşaallah" dedi.

Her Müslüman erkeği asker doğar, asker gibi yaşar ve gerekirse ölür diyerek sözlerine başlayan Kaymakam Aydın Erdoğan;"sizler kutsal bir vazife için görev başına gidiyorsunuz. Bu görevinizde size başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, sizin için çok farklı bir deneyim olacak bu. Sahip olduğunuz nimetlerin kıymetini daha iyi anlayacaksınız. Vatan, Bayrak nedir bunu orada görecek, yaşayacak ve anlayacaksınız. Sizin geleceğe yönelik yaşantınızda çok önemli bir deneyim olarak  önemli bir kilometre taşı olacaktır. Askerlik görevinizde rabbim sizi korusun , yardımcınız olsun. Ben Belediye Başkanımıza böyle bir programda bizleri,sizlerle biraraya getirdiği için teşekkür ediyorum "dedi.

itfaiye personeli 2Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiye Haftası” dolayısıyla İtfaiye Amirliği’ni ziyaret etti.

İtfaiye çalışanlarıyla sohbet eden Başkan Mehmet Tutal, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

İtfaiyeciliğin zor bir görev olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Osmanlı İmparatorluğunda Tulumbacılar Ocağı olarak kurulan itfaiye bugün sistemli bir şekilde ülkemizde görevini yerine getirmektedir .Sadece yangınlar değil,ayağı kırılan bir kuşun,bir yerde mahsur kalan kedi ve köpeğin kurtarılmasına. Bunların yanında  ilçemizin Ankara -Antalya güzergahında olmasından dolayı ciddi anlamda trafik kazaları yaşanmakta.Bunlara müdahale etme açısından kardeşlerimiz önemli bir görevi icra ediyorlar. Bu çalışmalarından dolayı biz kendilerini tebrik ediyoruz.İmkanları ve güçleri doğrultusunda her yere müdahale etmeye çalışıyorlar" dedi.

 Meydana gelen yangın ve kazalarda itfaiye personelinin  hayati mücadele verdiğini belirten Başkan Tutal;  Arkadaşlarımızın haftalarını kutluyor , görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

İtfaiye Amiri Muzaffer Kılınç ve personeli Başkan Tutal'a ziyaretlerinde dolayı teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

IMG 4456Seydişehir Belediyesinde görev yapan zabıta personeline, hizmet içi eğitim verildi.

Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerinde personel, işyeri ruhsat yönetmeliği, zabıta yönetmeliği ve kabahatler kanunu ve diğer idari para cezaları gibi konularda Zabıta Müdürü Yunus Uyar tarafından bilgilendirildi.

Eğitim seminerinde işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik kapsamında işyerlerinin yasalara uygun olarak denetlenmesi, yasaların verdiği yetkiler kapsamında uygulanacak para cezalarının usul ve esasları anlatıldı.


Zabıta personelin görev ve sorumluluklarının önemli olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşaması için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu süreçte halkımızla sürekli iç içe bulunan zabıta ekiplerimiz, kanunlar ve kurallar konusunda gerekli bilgileri en iyi şekilde bilmek durumundadırlar. Bu nedenle belirli aralıklarla personelimizi hizmet içi eğitime tabi tutarak, hizmet kalitemizin devamlılığını sağlamaktayız"dedi.

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL KopyaSeydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 Başkan Tutal,  mesajında şu ifadelere yer verdi: “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve istiklalini koruma uğruna canları pahasına kahramanlık ve fedakârlık gösteren gazilerimize sahip çıkmak, yaşadıkları sıkıntıları bir nebze olsun azaltmak boynumuzun borcudur.  Vatanımızı canından aziz bilen şehitlerimizin yakınları ve gazilerimize layık oldukları saygıyı göstermek, onurlu ve vakur bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak en önemli sorumluluklarımızdan biridir.

Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyoruz. Var olduğu günden bu yana, vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum"dedi.  

Page 1 of 42

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top