1 16Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen asfaltlama, yol açma, genişletme, parke taşı tamir, park ve çevre düzenleme, çalışmaları devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde yoğun  bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Seydişehir Belediyesi asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmalarını bütün mahallelere yayarak Seydişehir’in her mahallesini şantiye alanına çevirdi.

Başkan Tutal, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin asfaltlama, kaldırım, parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, park-bahçe çalışmaları,altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini 2019 yılı içerisinde programa alınan altyapı  çalışmalarında bütün imkanların seferber edildiğini kaydetti.

Hava şartlarını mevsim normallerinin üzerinde olduğunu kaydeden Başkan Tutal; merkez mahallerimizde ihtiyaç duyulan bölgelerimizde sıcak asfalt  yapılmakta.Bunun yanı sıra birçok sokak ve caddede yama, parke yol, kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Seydişehir’de sıcak asfalt çalışmalarımıza, hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak toz ve çamurdan korumak için hız kesmeden ve ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Başkan Tutal;” Hizmetlerimizi vatandaşlarımızdan gelen  talepler doğrultusunda yapmaktayız. Halkımızdan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız. Eş zamanlı olarak kırsal ve merkez mahallelerimizde yol açma, park ve yeşil alan düzenleme ,drenaj kanallarımızın temizliği ve bakımı çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalarımız tüm mahallelerimizde sürmekte. Ekiplerimiz her mahallemizi şantiye alanına çevirerek, Seydişehir için ve hemşehrilerimiz için çalışıyor “dedi.

AK HİZMET NOKTASINDA YAZILAN PROJEYE 50 BİN TL HİBE DESTEĞİ 1Seydişehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen AK Hizmet Noktası yazdığı proje ile Engelli Emine Uçar'a hibe desteği aldı.

İŞKUR’un engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik açmış olduğu hibe ve destek projesini hazırlamada Seydişehir Belediyesi yardım ediyor.

6 Haziran 2019 tarihinde başvurusu yapılan ve AK Hizmet Noktasından takibi yapılan proje İŞ KUR tarafından kabul edilerek onay verildi.

Üretime katkıda bulunmak amacıyla Ak Hizmet Noktasını  Seydişehir'e kazandırdıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Emine Hanım bize gelerek bu konuda yardım istedi. Seydişehir Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz AK Hizmet Noktamızda gerekli ön araştırmalar  yapılarak proje yazıldı. Yazdıkları projeleri, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne sunan girişimcimizin , projesi uygun görülerek, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderildi. Genel Müdürlük tarafından projeleri incelenerek onaylanan Emine Uçar 50 Bin TL  hibeyi almaya hak kazandı.Kendisine hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Başkan Tutal; proje yazışmaları belediyemiz tarafından yürütülen çalışmada Emine Hanım Mobil Kapıcılık işi ile Seydişehir halkının hizmetinde olacak "şeklinde konuştu.

BAŞKAN TUTAL OKUL MÜDÜRLERİ ZİYARET 1Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'dan Okul Müdürlerine hayırlı olsun ziyareti.

Belediye Başkanı Tutal, Gazi Ortaokulu, Seyidharun Anadolu Lisesi, Mahmut Esat Ortaokulu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Leman Parıltı Kız Meslek Lisesi müdürlüklerine atanan okul müdürlerini ziyaret etti.

Belediye olarak her zaman okulların ve öğrencilerin yanında olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; eğitim camiasından geldim.Okullarımızın sıkıntıları ve sorunlarınızı biliyorum. Seydişehir Belediyesi olarak sizlere, her türlü desteği vermeye hazırız. Eğitim öğretim yılınız ve yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Okul Müdürleri ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek Belediye Başkanı Tutal'a  teşekkür etti.

BAŞKAN TUTALTERMAL YATIRIM ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR 3Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir için  sadece Termal turizm anlamında değil,  Termal Seracılık Tesisleri yatırımları içinde ziyaretlerde bulunuyor.

Seydişehir'de  termal su kaynaklarıyla turizm sektörünün önemli bir kazanım elde edeceğini kaydeden Başkan Tutal, ilçemize  yapılacak termal seracılıkla,ilçemizinde  tarımın gözdesi haline geleceğini kaydetti.

Başkan Tutal, Antalya ziyaretinde  Kekova Tarım Firması sahibi Osman Doğan'la görüşerek Seydişehir'e yapmayı planladığı termal seracılık çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Belek Turizm Yatırımcılar Birliği Genel Müdürü Bekir Akkaş ile görüşme yapan Başkan Tutal, termal turizm konusunda destinasyon çalışması ve ilçemizde turizmin canlanması konuları hakkında görüştü.

Termal su kaynaklarını sadece turizmde değil tarım sektöründe de kullanılmasını hedeflediklerini kaydeden Başkan Tutal; istihdama yönelik yapılacak yatırımlarımızın her zaman takipçisiyiz. Farklı yerlerde ilçemize gelen iş adamlarımızla birçok yatırım için girişimlerde bulunduk.Seydişehir tarım ve sanayi anlamında çok önemli bir noktada. Yatırımcılara kapımız her zaman açık" dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ayrıca Antalya Konsiad Başkanı İsmail İncel ile görüşerek Seydişehir'e termal yatırımcıların davet edilmesi ve bilgilendirilmesi için çalışmaların yapılması konusunda da fikir alış verişinde bulundu.

IMG 8887Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek olan 99/4  tertip gençlerle yemekte bir araya geldi.

Başkan Tutal, birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde "Vatan Size Minnettar" yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Adile Baysal Kültür Evinde düzenlenen programa Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Salih Yahya Koca, İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve Mehmetçikler katıldı.

Allah sizin gibi genç yiğitlerin sayısını ülkemizde ve ilçemizde artırsın diyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir askere uğurlama şekli yok. Eğlenerek ve gülerek adeta düğün havası içerinde evlatlarını askere gönderen bir başka millet yoktur. Bu bizim milletimizin asaletimizden kaynaklanan bir durum. Bazı görevler gönüllülük esasına göre yapılır. Bu gönüllülük hali hala artarak devam ediyor. Bu milli mücadele ruhu devam ettiği sürece; ne batısı, ne Amerika'sı, ne onların uşağı olan PKK'sı, PYD'si bu millete diz çöktüremez ve diş  geçiremez. Başımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği ve iradesi ile Afrin'e girdik. El-Bab'da destan yazdık.Asker millet doğma, asker millet olma özelliğimizi burada da gösterdik.Dünyaya rağmen Amerika'ya rağmen, İsrail'e rağmen tüm güçlere rağmen Başkomutanın liderliğinde bizim kahraman yiğitlerimiz dokuz günde terör örgütlerini param parça ettiler" dedi.

Başkan Tutal; "Ülkesi için, vatanı için, bayrağı için, namusu için, şerefi için, ezan için her türlü fedakarlığı yapan, canını bile bu uğurda feda eden ve feda etmeye göze alan kardeşlerimiz, vatandaşlarımız ,halkımız olduğu müddetçe Allah'ın izniyle Türk milletinin sırtı yere gelmeyecektir. Bu olaylar gösterdi ki; Türk milleti, gerçekten Aziz bir millettir.

Bizim kutsal olan iki değerimiz vardır. Biri altında gölgelenebileceğimiz bayrağımız diğeri de hayatımıza rehber olan kitabımız Kuran'dır. Bunun için biz size iki hediye hazırladık. Gençler Allah ayağınıza taş değdirmesin. Güle oynaya nasıl gidiyorsanız, aynı duygularla tekrar kendi vatanınıza memleketinize, anne, babalarınıza geriye dönebilmeyi rabbim nasip etsin.Bu kutsal görevinizi Allah kabul etsin, yolunuz ve bahtınız açık olsun arkadaşlar" şeklinde konuştu.

İlçe Jandarma komutanı Yahya Koca ve İlçe Emniyet Müdür Vekili de bir selamlama konuşması yaprak 99/4 tertip Mehmetçiklere hayırlı teskereler diledi.

Başkan Tutal ve programa katılanlar ile  daha sonra günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ İZMİR KONYA TANITIM GÜNLERİNDE 3İZFAR Organizasyon’un, Konyalılar Federasyonu ve Karşıyaka Belediyesi desteğiyle düzenlediği Bostanlı Konya Günleri, 18 ve 21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Bostanlı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen  programda Konya yöresinin kültürü, yemekleri, ürünleri tanıtıldı.

İzmir’de yaşayan en büyük hemşehri gruplarından olan Konyalılar, Karşıyaka ilçesinde düzenlenen Konya İl Tanıtım Günleri’nde buluştu.Konyalılar Federasyonu tarafından Karşıyaka Bostanlı Kapalı Pazaryeri’nde düzenlenen etkinliğe İzmir ve çevre illerden binlerce kişi katıldı.

 Tanıtım günlerine, Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Necip Kalkan, Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, Kızılay Ege Bölge Müdürü Gökay Gök, üst düzey yargı mensupları ile çeşitli hemşehri federasyonları yöneticilerini de ağırladı.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte, Konya kaşık ekibi ve semazenler sahne aldı. Seydişehir Belediyesi’ninde stand açtığı tanıtım günlerinde Seydişehir Leblebisi,kültürel yayınları ve Seydişehir’i  tanıtan tanıtım filmiyle fuara damga vurdu.

Seydişehir belediye personelinin yer aldığı sıcacık leblebinin tadına bakan, kültür yayınlarından alan ziyaretçiler Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a çalışmalarında kolaylık diledi.

18 Ekim tarihinde açılan fuar, 21 Ekim Pazartesi günü sona erecek.

 

BAŞKAN TUTALDAN MUHTARLAR ONURUNA YEMEK 7Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçede görev yapan muhtarlar onuruna yemek verdi.

Kırsal ve merkez mahallede görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya gelen  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar gününü kutlayarak hediye takdim etti.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde görev yapan muhtarlar onuruna yemek veren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, muhtarlığın kutsal bir görev olduğunu ve muhtarların halk ile devlet arasında bir köprü görevi üstlendiğini söyledi.

Başkan Tutal tarafından Adile Baysal Kültür Sanat evinde verilen yemeğe,Kaymakam Aydın Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, Seydişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan,  merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlar Derneğinin kurulmasında kendilerine destek veren İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanına teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan; "bizim için önemli bir gün. Seydişehir'in birlik ve beraberliği için önemli bir gün. Belediye Başkanımıza ve Kaymakamımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum "dedi.

Barış Pınarı Harekatının ve şanlı ordunun Osmanlı tokadını yiyen düşmanların paramparça olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal;"Cumhurbaşkanımızın iradeli , dik duruşu ve tarihten gelen askerimizin güçlü iradesi ile bu olayı çözdük. Sonuç itibari ile kurşun atmadan bu bölgenin kalan kısmının temizlenmesi ciddi anlamda siyasi ve askeri büyük bir başarıdır" dedi.

Muhtarlık teşkilatının , yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, Devletin en ücra noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;" Siz muhtarlarımız, bulunduğu mahallede Devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla Devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektesiniz. Kalkınan ve sürekli büyüyen ülkemizin, hedeflerine birlik ve beraberlik içerisinde ulaşabilmesi için mahallemizden, büyükşehirlerimize kadar Devletimizin tüm birimlerinin uyum ve işbirliğiyle hareket ediyorsunuz"dedi.

Nasıl ki vücudun organları baş ve beyinle aynı istikamette olmazsa düzenden ve ahenkten bahsedemeyiz, aynı şekilde en küçük idari birimlerimizin, mahallelerimizin istikametiyle,ülkenin istikameti aynı yönde olmazsa; sağlıklı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirilemez. Evde, mahallede demokrasi kültürü ne kadar güçlenirse, ülkenin tamamında da bu kültür gelişir, güçlenir, standartları o kadar yükselir" diyerek konuşmasına devam etti.

Vatandaşın derdiyle dertlenen, halkın tercihiyle, seçimiyle göreve gelen muhtarların görev yaptığı mahallelerde önemine değinen Başkan Tutal; sizler  bizim gören gözümüz, işiten kulağımız, tutan elimizsiniz. Halkla bizim aramızda bir köprü kurmaktasınız. Gerek merkez, gerek kırsal mahalle muhtarlarımızla, bugüne kadar olumsuz bir durum yaşamadık. Elimizden geldiğince, gücümüz nispetince taleplerinizi yerine getirmeye çalıştık. Yine birbirimize sahip çıkıp birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah. Önce ülkemiz, sonrada Seydişehir için el ele çalışmamız gerekiyor. Biz her ne kadar ilçemizin Belediye Başkanı olsak da, belirli bir siyasi kimliğimiz var. Ama siz muhtarlarımız öyle değil. Halkın temsilcisi ve mahallelerinizin temsilcisi olarak görevlerinizin başına geçiyor, kendi isimlerinizle yarışıyorsunuz.Siz muhtarlarımız  ülkemizin yönetim sisteminin en küçük birimi olan mahallelerimizin huzuru, gelişmesi ,insanlarımız arasındaki birliğin, işbirliğinin güçlenmesi konusunda yaptığınız çalışmalar ile takdir topluyorsunuz.Bizlerin çalışmalarında da özellikle kırsal mahallelerde halkla belediye arasındaki ilişkiyi kurma noktasında muhtarlarımız son derece önemli bir görev icra ediyor. Sizler eksiklikleri gideriyorsunuz. Sahayı ve sorunlarını tespit ederek yardım ediyorsunuz. Bizlerde o noktada mücadelemizi omuz omuza devam ettiriyoruz. Ayrıca Mahallelerimize yaptığımız çalışmalarımızı yerinde takip edip bizlere gerektiğinde rehberlik ediyorsunuz. Eksikliklerimiz neler , birlikte bakıp, uyum içinde değerlendiriyoruz.

Seydişehir'in ihtiyaçları noktasında biz ciddi mesafeler aldık. Büyükşehir'in yaptıkları ile bizlerin yaptığı çalışmalar birleştirildiğinde güzel çalışmalara imza attık.Daha fazlasını, daha güzelini hep beraber yapacağız. Bugüne kadar sizlerde bizlerde ayrım yapmadan yolumuza devam ettik. Hayırlı işlerde yarışmak, güzel işlerde birlik ve beraberlik sağlamak yönetimin işleyişi içinde gerekli ve elzemdir. Bu vesile ile her bir kardeşimizin Muhtarlar gününü kutluyorum. Allah birlik ve beraberlik içinde bu aziz vatana hizmet etmeyi bize vesile kılsın" dedi.

Muhtarların gününü kutlayarak sözlerine başlayan Kaymakam Aydın Erdoğan; "Muhtarlık zor bir meslek . Siz zora ve sıkıntıya talip oldunuz. Muhtarlığın gecesi ,gündüzü olmaz. Günün 24 saati, haftanın 7 günü vatandaşların her türlü talebi ve şikayeti size gelir.Sizler bu talepleri devletin kurumlarına iletiyorsunuz. Başarılı olabilmek için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile memurları ile ikili ilişkileriniz mutlaka güçlü olsun. Sizler ziyaretlerinizi eksik etmeyin. İkili ilişki görevinizde çok önemlidir. Ben bu vesile ile muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Birlikten, beraberlikten güç doğar, Bir olur iri olursanız güçlü olursunuz.Gününüzü kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum "dedi.

Protokol konuşmalarının sona ermesinin ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan tarafından  Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür plaketi takdim edildi.

Günün  anısına Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve muhtarlar fotoğraf çekildi.

Program sonunda muhtarlar Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a kendilerini unutmayarak birlikte olmalarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

VALİ TOPRAK TERMAL TESİSLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU 1Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, açılış için geldiği Seydişehir'de Belediyeye ait Termal Sosyal Tesisleri gezerek incelemelerde bulundu.

Kop Mesleki Gelişim Atölyesi açılış programına katılan Vali Toprak, açılış sonrası Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ile birlikte Seydişehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Termal Sosyal Tesisler hakkında Başkan Tutal'dan bilgi aldı.

Başkan Tutal; Seydişehir belediyemizin öz sermayesi ile yapılan tesislerimiz ilçe ekonomisine ve istihdamına  büyük katkı sağlayacak. Afyon ve Denizli Termallerine giden birçok bölge insanını, inşallah Seydişehir’e döndüreceğiz" dedi.

Termal Tesislerde yapılan incelemenin ardından Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve beraberindekiler Adile Baysal Kültür Evini gezerek ilçeden ayrıldı. 

1 1Kop Mesleki Gelişim Atölyesinin açılışı Konya Valisi Cüneyit  Orhan Toprak ve ilçe Protokol üyeleri tarafından yapıldı.

Seydişehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projelendirilip KOP tarafından 250 bin liralık hibe sağlanarak açılan Mesleki Gelişim Atölyeleri’nde engelli öğrenciler ve aileler için umut oldu.

 Proje kapsamında ahşap, tarım, seramik atölyelerinin yanı sıra özel eğitim okulunda öğrenim gören öğrencilerin ebeveynlerinin sorunlarının giderilmesi ve öğrencilerin kaynaştırılmasına yönelik programlar düzenlendi.

Açılış programına Vali Cüneyit Orhan Toprak ve eşi,Prof. Dr. Kamile Marakoğlu, KOP İdaresi Koordinat Müdürü Mustafa Didilli, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Selçuk Üniversitesi Engelli Birim Koordinatörü Cemil Paslı katıldı. İlçemizden de Kaymakam Aydın Erdoğan ve eşi, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile birlikte kurum müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

KOP Mesleki Gelişim Atölyelerinin  açılış kurdelesi Vali Toprak ve Protokol üyeleri tarafından kesildi.

3 yıl önce Selçuk Üniversitesi, KOP, Seydişehir Kaymakamlığı Milli Eğitim  tarafından ortaya güzel bir çalışma çıkarıldığını söyleyen Vali Cüneyit Orhan Toprak; “KOP’tan alınan hibenin önemi yok. Bu işe verilen sevgi, fedakârlık daha önemlidir. Çocuklarımızın el becerilerini geliştirmede kurulan bu atölyeler büyük önem arz ediyor. Meslek öğrenirken gelişecekler ilerde belki de kendi işlerini kuracaklar. Bu nedenle biz bu çalışmalara Valilik olarak çok önem veriyoruz. Bu işten ben bıktım, ben yoruldum deme lüksüne sahip değilsiniz. Bu işi layıkıyla yapan öğretmenlerimize de devlet ve ailem adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Engelli bireylerin sorunlarının tüm insanlığın sorunu olduğunu vurgulayan Kaymakam Aydın Erdoğan; “Sadece hukuki ve idari düzenlemeler yeterli değil. Farkındalık yaratacak sosyal projelere de ihtiyaç var. Bu projeyle engelli bireylerin bağımsız bir şekilde yaşamlarını sürdürmesini hedef edindik. Bu konuda KOP’un yanı sıra Selçuk Üniversitesi’nden de büyük destek aldık. Bu projede desteklerini esirgemeyen Valimize, Belediye Başkanımıza ve üniversite olarak başta hemşerimiz Rektör Mustafa Şahin’e teşekkür ederim” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise; “Yaşamın bir parçasıda engelli yavrularımızın var olmasıdır. Bunların topluma kazandırılması ve yapılan uygulamalar devletimizin son yıllarda ki en önemli hizmetlerindendir. Bizde Seydişehir Belediyesi olarak bu tür sosyal projelere elimizden gelen desteği vermekteyiz. KOP İdaresi’nin destekleri ile bu okulumuz önemli kazanımlar elde etti. Sayın Valimize, Sayın Kaymakam’ımıza ve KOP İdarecileri ile üniversite hocalarımıza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. 

 

1 5Seydişehir Belediye Meclisi, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal başkanlığında Barış Pınarı Harekâtına destek vermek amacıyla  olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.

Seydişehir Belediye Meclisi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtına destek açıklamasında bulundu.

Olağanüstü toplantı Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ve Seydişehir  Belediye Başkanı Mehmet Tutal başkanlığında gerçekleşen toplantıda Başkan Tutal, Seydişehir olarak Barış Pınarı Harekâtında görev yapan Mehmetçiklerin yanında olduklarının mesajını verdi.  

Harekâtta şehit olan askerlere başsağlığı dileyerek açıklamasına başlayan Başkan Tutal ; Seydişehir Belediye Meclisimizin “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili açıklamasını paylaşmak için buradayız.

"Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştı.

Milli Savunma Bakanlığımız, Barış Pınarı Harekatının 8.gününde etkisiz hale getirilen PKK/PYD-YPG'li terörist sayısının 611 olduğunu  bildirdi.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun, ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Suriye Milli Ordusu’yla birlikte, Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı bu harekat, bölgemize barış ve huzuru getirmek, ülkemizin güney sınırında oluşturulmak istenen terör koridorunu engellemek maksadıyla yapılmaktadır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı bir biçimde gerçekleştirilen harekat, bir yandan terörist saldırıların bertaraf edilmesi, diğer yandan güvenli bir bölge sağlanmasıyla, Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları kapsamında, meşru müdafaa hakkımız çerçevesinde yürütülen bu harekatı desteklediğimizi belirtmek istiyoruz.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan, bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere, tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağına inanıyoruz.

Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekatında da yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Seydişehir Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu bağlamda her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak, bir ve beraber olduğumuzu dosta ve düşmana bu vesileyle gösteriyoruz. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır.

Ayrıca harekatta ebedî âleme göç eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise şifa diliyorum. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, kahraman askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

Seydişehir'imiz her zaman vatanının, milletinin, devletinin ve kahraman Mehmetçiğinin yanındadır. Ne zaman üzerimize bir vazife düşse her zaman göreve hazırız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin"

Page 1 of 104

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top