EBYS LOGO BLDSeydişehir Belediyesi, 10 ayda 8 Bin TL (11.629 adet kâğıt) tasarruf sağlarken bir taraftan da doğaya katkıda bulunuyor.

Seydişehir Belediyesi, 2018 yılında 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’na uygun olarak Güvenli Elektronik İmza ile hem zamandan kazanırken hem de tasarruf etmeyi amaçlayan EBYS uygulamasına başladı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yoğun evrak akışına sahip, bilgi güvenliği ön planda olan, bilgiye erişim hızının önem arz ettiği bir kurum olması nedeniyle gelişmiş bir belge yönetim sistemine ihtiyaç duyulmuştu. Çözüm olarak Seydişehir Belediyesi bilişim altyapısını yenileyerek e-imza uygulamasına geçtiklerini belirtti.

EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi)’ne geçerek 8 Bin TL tasarruf edildiğini dile getiren Başkan Tutal; EBYS şeffaf belediyeciliğin bir gereği olarak evrakların ne aşamada olduğunu, evrakı çıkaran birimler ve vatandaşlar anlık olarak takip edilebilecek. Fiziki ve elektronik ortamdaki belgeye her an erişimi EBYS ile mümkün kılmayı başardık. Birimler arası yazışmaların elektronik ortamda hızlanmasıyla birlikte konularda çözümlerine daha hızlı ulaşılıyor. Bu sayede vatandaşlarımızın Seydişehir Belediyesi’ne olan güveninin de artmasını sağladık’’ dedi.

Seydişehir Belediyesi, 03/05/2018 tarihinde EBYS sistemine geçerek şuana dek 11.629 evrak akışında bulunuldu. Normal bir posta gideri ortalama 2,00 TL iken, EBYS ile 0,35 TL’ye ilgili kuruma gönderilebiliyor. EBYS sistemine geçildiği günden bugüne kadar yakıt, posta ve kırtasiye masrafı 8.650 TL ödemesi gerekirken yeni sistem sayesinde sadece 689 TL ödenerek; Seydişehir Belediyesi 7.961 TL ekonomik olarak tasarruf sağlamış oldu.

Seydişehir Belediyesi’nin EBYS sistemine geçmesi ile yapılan yazışmalar sayesinde ise ülkemiz ekonomisi yaklaşık olarak 7.500 TL tasarruf sağlamış oldu.

WhatsApp Image 2017 12 22 at 10.06.09 1Yaşlılara Ev Konforunda Bakım Merkezi İçin Çalışmalar Sürüyor

İnsan odaklı çalışmalarına devam eden Seydişehir Belediyesi, bir süredir çalışmaları devam eden Yaşlı Bakım Merkezini hemşehrilerinin hizmetine sunmayı hedefliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, proje kapsamında yaşlıların ihtiyaç duyacağı tüm detayları da içinde barındıracak merkezin çalışmalarının yakın zamanda başlatacaklarının sözünü verdi. Yaşlıların sosyal hayata katılmalarını sağlamak amacı ile sürekli veya geçici konaklayabileceği mekanlar oluşturacaklarını belirten Başkan Tutal; ''Yaşlı vatandaşlara ev sıcaklığını aratmayacak bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Ev konforunda yaşam alanı oluşturmak için yola çıktık. Amacımız, bakıma muhtaç vatandaşlarımızı ağırlamak, korumak, tedavi etmek ve yaşlılık dönemlerini mutlu geçirmelerini sağlamaktır. Hedefimiz her kesime hizmet edebilmek. Bunun için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Sadece günü kurtarmıyoruz” şeklinde konuştu

Hasta Yakınları, Refakatçi Evlerinde Kalacak

Hasta ve yakınlarını misafir edilebilmeleri için ihtiyaç haline gelen Hasta Refakatçi Evi yakında Seydişehir’de hayat bulacak.

Seçim vaatleri arasında bulunan Hasta Refakatçi Evi Projesi ile ilgili bilgi veren belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Yapılacak bu çalışma ile çevre il ve ilçelerden gelen hasta yakınları için duyulan büyük bir ihtiyacın karşılanacağını kaydetti. Hasta Refakatçi Evi Projesinin hayata geçirilmesinin önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Başkan Tutal; “Seçim öncesinde çalışmalarımızda yer alan bir proje idi. Bu konuda gerekli çalışmaları gerçekleştirdik. Hasta Refakatçi Evimizin Seydişehir’e kazandırılması için kaldığımız yerden devam edeceğiz. Seydişehir, çevre ilçelerin can damarı konumunda. Her gün çevre ilçelerimizden yüzlerce kişi tedavi amaçlı geliyor. Birçok vatandaşımızın otelde kalacak imkânı yok. Bizde bu vatandaşlarımıza yardım amaçlı yapacağımız, bu çalışma ile onlara konaklama hizmeti vereceğiz.  Buradaki asıl amacımız halkımızı sahiplenmek ve hasta yakınlarına barınma imkânı sağlamaktır” dedi.

 

semt pazarı 1Kızılcalar Mahallesine kurulan ikici semt pazarı rağbet görmeye devam ediyor. Her hafta cumartesi günleri kurulan Kızılcalar mahallesindeki ikinci semt pazarına mahallelinin rağbet göstermesi Pazar esnafını da harekete geçirdi. Esnaf sayısının her hafta arttığını belirten Başkan Tutal, bölgede oturan vatandaşlar için bir kolaylık olduğunu ifade ederek, “Vatandaşımız da esnafımız da memnun kaldı” dedi.

Canlı Hayvan Pazarı yanına kurulan ikinci semt pazarı Perşembe pazarlarını aratmıyor.

Daha önceden bahsi geçen mahalleler için 90’lı yıllarda pazar kurulduğunu fakat rağbetin olmamasından dolayı kapatılmak zorunda kalındığını ifade eden Belediye Başkanı Tutal, Vatandaşın istek ve önerilerine her zaman önem verdiklerini dile getirerek, “Bir süredir hem esnafımızdan, hem mevcut pazar yerine uzak oturan hemşehrilerimizden ve muhtarlarımızdan ikinci bir pazar için talepler geliyordu. Bizlerde bu talepleri değerlendirerek ikinci bir pazarı da Kızılcalar Mahallesi’nde kazandırmış olduk. Seçilmiş olan bölge 13 bin nüfusu olan Aktaş, Karakavak, Ulukapı ve Kızılcalar mahalle sakinleri için ortak bir bölgede. Pazarımızın, ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

yerinde yönrtim 1Yerinde yönetim ile kırsal mahallelerimize hizmet noktaları oluşturarak halkımızın hizmetlere daha kolay ulaşması sağlanacak.

Büyükşehir yasası ile başlatılan çalışmalar kapsamında haftada bir gün Başkan Tutal, birim müdürleri ile birlikte kırsal mahallere ziyarette bulunarak talep ve istekleri alacağını ifade etti.

Hasbihal buluşmaları adı altında başlatılan programların devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Yaptığımız ziyaretler ve buluşmalarımızda vatandaşlarımızla birebir sohbet imkanı bularak talep ve isteklerini dinliyoruz. Mahalle halkının sıkıntılarını, dertlerini, eksikliklerini yerinde tespit edip müdahale etmeye çalışıyoruz. Onun dışında onlarla beraber olmak bizleri mutlu ediyor"dedi.

Bu şekilde çalışmanın daha verimli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;”Özellikle vatandaşlarımız birçok problemini gelip Seydişehir’de çözüme ulaştırmak yerine birim müdürleri ile buraya geldiğimiz zaman anında çözüme ulaştırma imkânı buluyor. Onlarla beraber olmak, mahalleliyi yerinde görmek bizleri de mutlu ediyor. Bu şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. İnşallah kalan süre içerisinde dönüşümlü olarak kırsal mahallelerimizde aynı çalışmalarımızı devam ettireceğiz’’ dedi.

 

8171e0d7 89a3 426b 905d fe7c911b8132Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri yeni eğitim öğretim yılında kendi binalarında eğitimlerine devam edecek.

İnşaatı tamamlanmak üzere olan Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesi, arsa tahsisi ve zemin etüt çalışmalarını Seydişehir Belediyesi tarafından, inşaatın yapılmasını ise Akkanat Holding yüklenmişti.

41 öğrencisi bulunan ve şuan 4 öğretim üyesine çıkan eğitimci kadrosu ile Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019 yılının Eylül ayı itibari ile kendi binasında eğitimlerine devam edebilecek.

Başkan Tutal, Seydişehir`in ihtiyacı olan bir fakülte olduğunu belirterek, "İlçelerin canlanması ve aktif hale gelmesinin en önemli etkenlerinden bir tanesi öğrencidir. Yapılan fakültemizin hastaneye yakın olması stratejik bir öneme sahiptir. Yeni binamızı İnşallah en hızlı zaman diliminde Seydişehir'e kazandırmayı hedefliyoruz. Fakültemizin yapılması noktasında Akkanat Holding, Kamil Akkanat`a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

2017 10 20171028 2 26538373 27247740Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçenin kültürel anlamda en önemli eksiklerinden biri olan Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinin müjdesini gençlere verdi.

Görevde olduğu sürece ilkleri gerçekleştiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kala hayata geçireceği projelerin müjdelerini de sıralamaya devam ediyor.

Başkan Tutal, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak kültür ve sanata yönelmesini sağlayacaklarını kaydetti.

Gençlere her zaman önem verdiklerini kaydeden Başkan Tutal; projelerimiz arasında yer alan Kültür ve Sanat Merkezimizde öğretici atölyeler kurarak gençlerimizin tecrübe ve kabiliyetlerini geliştirmelerine, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalarına imkan sağlayacağız. Bütün faaliyetlerini, kültürel, sanatsal etkinliklerini orada sergileyebilecekler. Kültür Sanat ve Gençlik Merkezimiz tüm gençlerimizin çok aktif olarak kullanabileceği bir yer olacak ” şeklinde konuştu.

 

3333İlçenin tarihi ve kültürel potansiyelini tanıtmak için de örnek çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kurulacak olan Kent Müzesi ile tarihe ışık tutacaklarını belirtti.

Tarihi ve kültürel zenginliklerin tanıtılması noktasında gerekli çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal; ilçemizde geçmişten günümüze kültürel, sosyal ve ekonomik yaşantı izlerinin yansıtılacağı mekân, yerli yabancı misafirlerimize, hemşerilerimize, çocuklarımıza ve gençlerimize çok büyük bir katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapmış olan Seydişehir’de ziyaretçilerin tarihte yolculuk yapmasını sağlayacaklarını belirten Başkan Tutal ‘Kent müzesi çalışmamızla eşsiz bir tarih ve kültür birikimine sahip olan ilçemizin sosyal kültürel yapısını geliştirerek, gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılacak” dedi.

selçuk kafe içi 12Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın katkılarıyla yaptırılan Selçuklu Park ve Kafe, Seydişehir Belediyesi ortak projesi ile ilçeye kazandırıldı.

 Yeşil alan kazandırmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Tutal, "Vatandaşların rahatça vakit geçirmelerini sağlamak, çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durup, huzurlu ve güvenli vakit geçirmeleri sağlamak amacıyla ilçemize böyle bir parkı kazandırdık. İlçemize hem modern hem de estetik bir görünüm kazandırdık." Selçuklu Park içinde Selçuklu kafede hizmete başladı. Akşamları görünümüyle halkımızın ilgisini çeken güzel ve huzurlu vakit geçirmek için ideal bir mekan oldu. Başkan Tutal "Seydişehir’imize kazandırılan Selçuklu Kafe hem ilçe ekonomisine destek, hem de sosyal açıdan daha güzel bir Seydişehir için yapılan bir yatırımdır. İlçemizi, yapılan yatırımlarla her geçen gün daha yaşanabilir ve modern hale getiriyoruz. Vatandaşlarımızın bu parka göstermiş olduğu teveccüh ise bizi mutlu ediyor. Sosyal ihtiyaca cevap veren parklarımızın yapımını çok önemsiyorum."dedi.

 

larva 2Seydişehir Belediyesi vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla larva ile mücadele çalışmalarına başladı.

Havaların iyi gitmesi ile birlikte ilaçlama çalışmalarının başladığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, dere kenarları, sazlık alanlar ve su birikintisi olan bölgelerde sinek, sivrisinek ve larva ile mücadele çalışmaları yapıldığını ifade etti.

İlçe genelinde yürütülen ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların sağlığının korunması için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Seydişehir merkez ve bağlı mahallerinde bulunan gölet, bataklık, dere, su birikintileri, su kanalları gibi haşere üreme alanlarının bulunduğu yerlerde periyodik olarak larva ile mücadele çalışması yapılmaktadır. İlaçlama işlemlerimiz tamamen biyolojik ilaçlarla yapılarak sivrisinek üremesinin önüne geçilmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve huzuruna önem veriyoruz. Oluşabilecek haşere sorunlarına karşı gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.

muhtar 2Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de bu zamana görev yapmış ve yapmaya devam eden 200’ün üzerinde muhtar, vefa programında bir araya geldi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, beraberinde 200’ün üzerinde muhtar ile Seydişehir Belediyesi Termal Sosyal Tesisleri gezilerek yetkililerden bilgi alındı. Yakın zamanda faaliyete geçeceği bilgisi alınan Termal Sosyal Tesislerde incelemelerde bulunan muhtarlar, Seydişehir’e böyle bir termal tesisin büyük bir nimet olduğunu dile getirdiler.

Geziden sonra düzenlenen programda konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için muhtarların ayrı bir yeri olduğunu dile getirerek ehemmiyetinden bahsetti. Muhtarlık görevini tamamlamış veya devam eden her bir muhtarın kendileri için büyük önem taşıdığını dile getirerek hizmetleri için kendilerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal konuşmasında muhtarların, Seydişehir’in mahallelerine geçmişten bugüne kadar yıllarca emek verdiklerini, halkın ihtiyaçlarını devletin en üst makamlarına kadar bildirip, onlara derman olmak için ömürlerini feda ettiklerini dile getirdi. Tutal, “ Şuana dek vefa borcumuzu elimizden geldiğince ödemeye çalıştık. 5 yıllık bir hizmet sürecinde 55 mahalle muhtarımızla sürekli irtibat halindeydik. Mahallelerinin isteklerini, sıkıntılarını bizlere hızlı bir şekilde ulaştırdılar. Bizlerde hızlı bir şekilde müdahale etmeye çalıştık. Bizim gözümüzde kıymeti oldukça yüksek muhtarlarımız ile birçok çalışmada, projede mesai yaptık. Seydişehir’e yapılan hizmetlerde muhtarlarımızın katkısı oldukça fazladır. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Başkan Tutal, program sonunda muhtarlara hizmetlerinden dolayı onur belgesi takdim ederek teşekkür etti.

 

Page 1 of 90

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top