Ziyaretler

Ziyaretler (165)

KON TV SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ZİAYRET 1KON TV  Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy, Haber Müdürü Bilal Çalıkuşu, İnternet Medyası Müdürü İbrahim Hacıoğlu, Başkan Tutal'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Seydişehir’in tanıtımı konusunda yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy, KON TV’nin Konya’nın tüm ilçeleriyle ilgili faaliyetleri duyurmak ve ilçelerin tanıtımına katkı sağlamak için her türlü işbirliğine hazır olduğunu söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tutal ise KON TV’nin Konya ve ilçeleri için önemli bir değer olduğunu söyledi.

KON TV’nin 27. Kuruluş yıldönümünü de kutlayan Başkan Tutal tüm çalışanlarına başarılar diledi.

Seydişehirlilerin ikinci kez kendisini başkanlık görevine layık görmesinini,sorumluluklarını daha da arttırdığını ifade eden Başkan Tutal, “Hemşerilerimizin dertleriyle dertlenmek, onlara en güzel hizmeti vermek için daha önce olduğu gibi 24 saat durmadan duraklamadan çalışmalara devam edeceğiz. Bu güzel ilçenin güzel insanları en güzel hizmetleri hak ediyor. Hedeflediğimiz ne kadar proje varsa tek tek hayata geçireceğiz” diye konuştu.

ÇARŞI ESNAFINDAN BAŞKAN TUTALA ZİYARET 2Bankalar Caddesi ve Arasta Çarşısında faaliyetlerine devam eden esnaflar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ı makamında ziyaret etti.

Esnaflar geçtiğimiz yıl Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kamulaştırmada yaşanan sorunlar nedeniyle yasal işlemlerin tamamlanması beklenilen Seyidharun Veli Cami ve Çevresi Projesi hakkında bilgi aldı.

Hayata geçmesi beklenilen projenin durmasından dolayı esnafların mağdur oldukları kaydeden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar; esnaf kardeşlerimizin  işi ekonomik nedenlerle sıkıntıdaydı. Seyyid Harun Projesi’nin yarım kalmasından dolayı iyice çıkmaza girdi. İşlerin açıldığı yaz aylarının da durgun geçmesi nedeniyle çarşı esnafı zorlu günler geçiriyor” dedi.

Başkan Aypar, Belediye Başkanı Tutal’dan projenin bu şekilde kalması ile  çeşitli sıkıntılar yaşandığını kaydederek, vatandaşların alanı düzensiz bir otopark olarak kullandığını kaydetti.

Seyidharun Veli ve Çevresi Düzenleme Projesinin gecikme sebebinin ekonomik nedenler taşımadığını, bazı kamulaştırmalar nedeni ile  yasal  sorunlar ve projedeki değişiklikler nedeniyle bir gecikme yaşandığını belirten Başkan Tutal; bu konuda sizlere hak veriyorum. Burada esnaf kardeşlerimizin bir mağduriyeti var. Çocukluğumuzdan bu yanan çarşı meydanı  bizlerin alışveriş yaptığı bir ticaret merkeziydi. Projenin gerçekleşmesiyle çarşının daha da canlanacağını düşünüyorum. Sizin bu beklentilerinizi, ilk fırsatta Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarımıza ve  Büyükşehir Belediye Başkanımız  Uğur İbrahim Altay’a ileteceğim.” şeklinde konuştu.

Konunun takipçisi olduğunu belirten Başkan Tutal; şu anda yapılacak tek şey projeyi hızlandırmak adına çalışmalar yapmak. Büyükşehir Belediyemizde gerekli görüşmeleri yaparak, düşünülen proje değişikliğinin ivedi bir şekilde yapılıp acilen çevre düzenlemesine geçilmesi konusunda destek isteyeceğim""dedi.

Ekonomik kazanımları için çarşı merkezinin bir an önce canlanmasını isteyen çarşı esnafı ; “Bizim başka çaremiz kalmadı. Ya topluca dükkânları kapatacağız. Ya da bu proje hızlı bir şekilde hayata geçirilerek önümüz açılacak” diyerek isteklerini belirttiler.

BAŞKAN TUTAL TERAVİH NAMAZLARINDA VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR 1Belediye Başkanı Mehmet Tutal, teravih namazı sonrası Merkez ve kırsal mahallelerde vatandaşlarla biraraya geldi. 

Merkez ve kırsal mahallelerde Meclis Üyeleri ile birlikte teravih namazını kılan Başkan Tutal, namazın ardından mahalle sakinlerinin Ramazan ayını tebrik ederek birlikte sohbet ediyor.

Teravih buluşmalarına Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Belediye Meclis üyeleri ve Birim Müdürleri de katıldı. Buluşmada Başkan Tutal, vatandaşların taleplerini dinledi ve  istişarelerde bulundu.

Ramazan ayının bereketini her akşam farklı bir camide teravih namazı kılarak yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ramazan ayı birlik, beraberlik ve kardeşliğin yoğun yaşandığı bir aydır. Ramazan ayının manevi ruhuna uygun olarak vatandaşlarımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Her akşam ilçemizin farklı bir mahallesinde farklı bir camisinde vatandaşlarımızın Ramazan coşkusuna ortak oluyoruz" dedi.

Vatandaşlarla her fırsatta buluşarak istişare ettiklerini belirten Başkan  Tutal; Birlikte yönetim anlayışının en önemli paydaşı vatandaşlarımızdır.  Bu sebeple her fırsatta vatandaşlarımızla buluşmaya gayret ediyoruz. Ramazan ayının manevi atmosferini vatandaşlarımızla birlikte yaşamak için her akşam teravih namazları öncesinde ve sonrasında mahallelerimizde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. vatandaşlarımızdan aldığımız güçle, onların da yönetime katılmasıyla şehrimiz için çok güzel işler başaracağız" şeklinde konuştu.

daire başk 1Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarını ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde  bulundu.

Başkan Tutal, Konya  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı, Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanı, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanını makamında ziyaret etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve  Daire Başkanları ile bir süre sohbet eden Başkan Tutal yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Tutal,Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Koyuncu, Genel Sekreter Yardımcısı ve  İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Furkan Kuşdemir, Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanı Cüneyt Gedik, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Hasan Görgülü ve Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Bilgiç'e yeni görevlerinde başarılar diledi.  

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları Başkan Tutal'a çalışmalarında kolaylık ve başarılar dileyerek teşekkür ettiler.

 

lise 2Üsküdar - Çengelköy Şehit Okan Altıparmak Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri, okul aile birliği ve aziz şehidimizin babası Yaşar Altınparmak, Başkan Tutal’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tutal’’ Şehitlerimizin gerek okullara gerekse kütüphanelere isminin verilmesi beni gururlandırıyor. 2016 yılında El Bab Şehidi Okan Altıparmak’ın isminin sizin okulunuzda devam etmesi bizim için çok önemli. Türk Milletinin huzur ve refahı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını devam ettiren siz değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu durum beni gururlandırıyor’’ dedi.

Şehit Okan Altıparmak Anadolu Lisesi öğrencileri, Başkan Tutal’a plaket takdim etti.

 

kreş 1Günyeli kreşi öğrencileri ve öğretmenleri, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret ettiler.

Ramazan ayının yaklaştığını ve ramazan ayında yapılacak etkinliklerin müjdesini veren Başkan Tutal ‘’ Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz bizim için önemli. Çocukların mutlu olması demek, ailelerin mutlu olması demektir. Ailelerin mutlu olması demek, ilçemizin mutlu olması demektir. Biz de bu yüzden çocuklarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Ramazan ayında sizlerin aileleriniz ile hoşça vakit geçireceğiz etkinlikler hazırladık. Bu etkinliklere hepinizi davet ediyorum’’ dedi.

Minik öğrenciler, öğretmenleri ile belediye binasını gezerek, bilgi aldılar. Başkan Tutal, miniklerin ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, onlara hediyeler verdi.

 

jnbn 1AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Semerci ve üyeleri, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret etti.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Semerci, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın yeniden başkan seçilmesine sevindiğini, Başkan Tutal’ın Seydişehir için önemli projelere imza attığını ifade etti. 

Ziyaretlerinde memnun olduğunu ifade eden Başkan Tutal ‘’ Beraberce zorlu bir süreç atlattık.  Çok şükür yüzümüzün akı ile çıktık. Seydişehir’de bu kadar çalışma yapmasaydık şuan burada olamazdık. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da programlı bir şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz inşallah. Biz bu makama hizmet için geldik. Seydişehirli hemşehrilerimin huzur ve mutluluğu için canla, başla çalışıyoruz. Allah ömür verdikçe çalışmaya da devam edeceğiz inşallah’’ dedi.

 

gfdf 1Türkiye Maden İşleri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Teşkilat Mali Sekreteri Ali Karacibioğlu, Teşkilat Sekreteri Engin Kaya, İş Yeri Temsilcileri Ömer Hoşaf, Mehmet Ali Yorgun, Özer Özkan, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Gelen heyet ‘’Başkanım, Seydişehirli hemşehrilerimizin teveccühü ile yeniden görev başındasınız. Yeni dönemde hız kesmeden projeleri hayata geçirmeye devam edeceğinize gönülden inanıyoruz. Bu zaman diliminin Seydişehir halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.   

Amaçlarının Seydişehir'e hizmet etmek olduğunu ifade eden Başkan Tutal ‘’Seydişehir’imiz için şu ana kadar hep birlikte hizmet ettik. Bundan sonra da inşallah birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceğiz. Umuyorum ki Seydişehir’e çok yararlı hizmetler kazandıracağız. Ziyaretleriniz beni memnun etti, teşekkür ederim’’ dedi.

 

sdf 2Konyasporlu taraftar grubu ’’Nalçacılılar Seydişehir’’ Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Başkan Tutal ‘’Gençlerimizin saha içerisinde, tribünde ya da değişik spor branşlarında etkin olabilmelerine önem veriyoruz. Bizim için sporcu yetiştirmek ne kadar önemliyse gençleri hayata hazırlamakta o kadar önemli.  Seydişehir’de ikamet eden Konyasporlu taraftarlar olarak, ilçemizin de şehrimizin de takımına sahip çıkacağız’’ dedi.

Nalçacılılar Seydişehir grubu, Mehmet Tutal’a kendilerine verdiği maddi, manevi destekten dolayı teşekkür ederek, yeni döneminde başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Tutal, gençlerle sohbet edip, onların taleplerini dinledi.

zzziyt 3Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a kurum müdürleri ve temsilciliklerden ziyaretler devam ediyor.

Hayırlı olsun ziyaretlerini makamında kabul eden Tutal, Beyşehir Orman İşleri Müdürü Murat Sezen, Beyşehir Meteoroloji Müdürü Erkan Yaman, Beyşehir Milli Parklar Şefi Mehmet Şener, Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Sait Közoğlu, Samgaz Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, Seydişehir Selçuk Gaz Müdürü Mustafa Öztürk, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Babası Osman Çavuşoğlu’nu ağırladı.

Ziyaretlerinden memnun olduğu ifade eden Başkan Tutal ‘’Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Tecrübelerimizi, ilçemize hizmet olarak aktarmak için çaba sarf ediyoruz. Seydişehir’imiz için canla başla çalışıyoruz. Mesele memleketse gerisinin teferruat olduğuna inanıyoruz’’ dedi.

 

Page 1 of 12

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top